2023 m. spalio 1 d.

 

Kompiuterinio raštingumo kursai už 28 milijonus - klasikinis pinigų įsisavinimo pavyzdys

Paskelbta: 2010-06-04 11:56 Autorius: ekspertai.eu

"Surengti kompiuterinio raštingumo kursus, kurių pagalba bus išspręsta pagrindinė vyraujanti kompiuterinių įgūdžių stoka, užtikrinant, kad socialiai jautrūs sluoksniai neliktų nuošalyje ir išvengtų naujų atskirties formų dėl kompiuterinio raštingumo ar interneto prieigos stygiaus", - šie gražūs ir kitokie panašūs žodžiai iš "Smulkaus kompiuterinio raštingumo projektų aprašymo" už 28 milijonus litų, apie socialiai jautrius sluoksnius ir socialinę atskirtį, labai dažnai mėgstami naudoti tų, kurie talentingai sugeba įsisavinti didelius valstybės biudžeto ar ES fondų pinigus.

KlaviatūraPasitvirtina nuogąstavimai, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko pasirašytas įsakymas, kuriuo kompiuterinio raštingumo projektams įgyvendinti skirta net 27,8 mln. litų iš Europos socialinio fondo (ESF), gali būti dar vienas legalus, valdžios įteisintas pinigų pasisavinimo projektas. "ekspertai.eu" kreipėsi į D. Jankauską su prašymu suteikti visą išsamiausią informaciją su detaliomis išklotinėmis ir aprašymais iki smulkmenų apie šiuos "kompiuterinio raštingumo projektus", kuriems įgyvendinti pasiryžta skirti tokią solidžią sumą. Į prašymą buvo sureaguota operatyviai, tačiau ministerijos atsiųstas dokumentas pavadinimu "Smulkus kompiuterinio raštingumo projektų aprašymas" sukėlė dar daugiau klausimų negu pateikė atsakymų. Pažiūrėjus į šį visiškai neinformatyvų dokumentą matosi, kad iš 13 projektų vykdytojų, gaunančių milijonines sumas, net 8 neturi jokios patirties tokio pobūdžio veikloje. Pusė vykdytojų net nežino, kokioj vietoj vykdys projektą, kitaip tariant, net neturi vietos projekto vykdymui. Iš dokumento, kurį pateikė ministerija, nesimato jokios detalios sąmatos, kiek uždirbs įvairūs konsultantai, kiek valandų truks apmokymai. Visiškai nėra aišku, kokiu ir kokiais kriterijais remiantis bus atrenkami Lietuvos žmonės, kurie pateks į 48.000 laimingųjų sąrašą ir bus apmokyti "kompiuterinio raštingumo". Nežinoma ar jie turės naudotis savo kompiuteriais ar ne, neaišku kokie dėstytojai dėstys ir t.t. Paskaičius "Smulkaus kompiuterinio raštingumo projektų aprašymą" matosi, kad kai kurie besimokantys "kompiuterinio raštingumo" bus apmokomi ir "nuotoliniu būdu". Kyla klausimas, kodėl "nuotoliniu būdu" negalėtų būti apmokomi visi norintys? Gal tikslingiau būtų tiesiog padaryti video pamokėles ir visiems norintiems transliuoti per valstybinę TV ar surasti kitų daug paprastesnių ir tikrai ne milijonus kainuojančių apmokymo formų? Ir ar nebūtų naudingiau, jei už tą pačią  sumą pinigų, mažiausiai 30 tūkstančių šalies gyventojų tiesiog būtų nupirkti kompiuteriai ir jų kompiuterinis raštingumas neabejotinai taptų realus. Žinoma, tada projekto vykdytojams pasipelnyti iš nieko būtų kur kas sudėtingiau. Iš pateikto ministerijos dokumento apie šį projektą lengvai galima įžvelgti ir bereikalingą visokių asociacijų ir prisiplakėlių rėmimą pinigais už mažai prasmingą darbą. Matosi, kad formaliai norima suvaryti žmones kaip į kokį gardelį apmokymams, net negalvojant apie tai jie naudosis ar nesinaudos tuo kompiuteriu. Viso projekto esmė - didelių pinigų pasidalinimas prisidengus "socialiai jautriais" žmonėmis. P.S. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakartotinai paprašyta pateikti visą išsamią informaciją su detaliomis išklotinėmis, sąmatomis ir aprašymais pasiūlė visą tai patiems susirasti internetiniu adresu http://www.esparama.lt/2007-2013/lt/gaires/priemones/priemone?priem_id=000bdd5380003d43. P.P.S. "Smulkų kompiuterinio raštingumo projektų aprašymą", kurį pateikė ministerija, galima atsisiųsti iš ČIA.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras