2024 m. kovo 3 d.

 

Kova dėl planuojamos Baltarusijos atominės elektrinės darosi vis aštresnė

Paskelbta: 2010-09-09 20:40 Autorius: ekspertai.eu
AtomasEsant Vilniaus visuomenės ir kitų suinteresuotų Lietuvos Respublikos piliečių nerimui dėl planuojamos Baltarusijos atominės elektrinės Baltarusijoje suimtas Žaliųjų partijos narys Vladimiras Volodinas.  Kartu su Tania Novikova jis rašė Baltarusijos AE poveikio aplinkai nepriklausomos ekspertizės ataskaitą, kuri buvo pristatyta Vilniuje.Netoli Lietuvos sienos ketinanti statyti atominę elektrinę Baltarusija pripažįsta, kad dėl to nesutariama su Rusija ir gali būti ieškoma kito investuotojo. Anot A. Lukašenkos, jau artimiausiu metu Baltarusija apsispręs, kas statys atominę jėgainę. Jei to nedarys Rusija, bus tariamasi su kitais investuotojais. Nors laiko bus prarasta, pasaulyje esą daug galimų investuotojų, ir Baltarusija turi pasiūlymų. Lietuvos Prezidentė ir valstybės politikai viešai nekelia šios problemos ir iš esmės negina mūsų valstybės ir jos piliečių.
Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas taip pat reiškia didelį susirūpinimą dėl Baltarusijos “žaliųjų” aktyvisto  ir išplatino pranešimą dėl Minske sulaikyto Baltarusijos “Žaliųjų” partijos aktyvisto Vladimiro Volodino.
"Jis daug prisidėjo prie alternatyvaus Baltarusijoje planuojamos atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo, kurį, prieštaraudamos oficialiojo Minsko nuomonei, atliko nevyriausybinės organizacijos", - sakoma Seimo nario pranešime. R. Žilinskas “įtartinu” vadina faktą, kad V. Volodinas sulaikytas rugsėjo 8 d., o įtarimai jam pateikti balandį (!) padegus banko skyriaus Minske duris. “Peršasi mintis, kad valdžiai neparankiam žmogui “siuvama” byla”, - sako Seimo narys. V. Volodinas, pasak pranešimų, “tebėra sulaikytas, per apklausas jam daugiausiai pateikiami klausimai ne apie incidentą, dėl kurio yra įtariamas, o apie narystę kažkokiose partijose ir judėjimuose, apie kuriuos jis pirmą kartą girdi”. V. Volodinas yra istorikas, menotyrininkas, Baltarusijos “Žaliųjų” partijos tarybos narys, “Visuomeninės ekologinės ekspertizės” ekspertas. “Visuomeninė ekologinė ekspertizė” nuosekliai kritikuoja Baltarusijoje, šalia Lietuvos sienos planuojamos statyti branduolinės jėgainės poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. "Jos ekspertai prisidėjo ir Lietuvai rengiant savo poziciją dėl šios ataskaitos, kuri, Vilniaus vertinimu, yra neatitinkanti tarptautinių reikalavimų, neišsami ir neskaidri", - sakoma R. Žilinsko pranešime.
 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras