2023 m. gruodžio 3 d.

 

Kovai su finansiniais nusikaltėliais stiprinti kuriama nauja FNTT institucija

3
Paskelbta: 2013-05-22 16:57 Autorius: Naujienų redaktorius
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) paskelbė kurianti naują specialią valdybą, esą sustiprinsiančią jau esamas pareigūnų pajėgas.

Tokį sprendimą FNTT aiškina nuolat tobulėjančiais nusikaltėlių naudojamais metodais ir technologijomis.

Tikimasi, kad naujoji steigiama valdyba pagerins FNTT veiklos kokybę bei padės įveikti būsimus iššūkius, antradienį spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Planuojama, kad naujoji valdyba vykdys sukčiavimo prevenciją Lietuvoje įvedant eurą. Pasak D. A. Barakausko, tuo metu neabejotinai bus siekiama pakeisti nelegaliai įgytus grynuosius pinigus, taigi naujajai valdybai teks nemažai padirbėti, kad tam būtų užkirstas kelias.

Kaip būsima valdybos veiklos sritis įvardyta ir iš Europos Sąjungos (ES) 2014-2020 metais ateisiančių lėšų panaudojimo skaidrumo užtikrinimas.

„Jūs žinote, kad 2014-2020 metais mes gauname didesnius ES pinigus ir tos istorijos, kurios yra susijusios su europinių pinigų įsisavinimu ir įvairiais vykdomais projektais, visada visuomenėje sukelia įvairius atgarsius. Mes norime, kad tie visi pirkimai būtų skaidrūs ir statistika, kuri šiandien nėra labai palanki (...), būtų kur kas geresnė“, – sakė ministras.

Numatoma, kad nauja FNTT valdyba kontroliuos ir valstybės biudžeto lėšų naudojimą vykdant viešuosius pirkimus, nepriklausomai nuo to, ar juos vykdančios institucijos yra privačios, ar valstybinės.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. "Mailiaus" premija 007
(2013-06-25 14:50:07)
(78.57.165.73) Parašė:

Pasaulis turi Nobelio premiją, o lietuviai premijų turi per mažai. Taigi, lietuviai turi turėti savo nacionalinę premiją – “Mailiaus” premiją. Ją reikėtų įteikti visiems melagiams, sukčiams, aferistams, pvz. tiems, kurie suorganizavo ir pagamino netikrą “mailiaus” bylą. Už nuopelnus, - daug dirbo, pavargo. Premija turėtų būti solidi, pvz. po 200000 lt kievienam melagiui, sukčiui, aferistui. “Mailiaus” premija turėtų būti pereinamoji (kaip tarybiniais laikais pereinamoji raudonoji vėliava) Principas toks: melagis, sukčius ir aferistas piniginę premiją truputi palaiko, bet vėliau atiduoda kitam melagiui, sukčiui ir aferistui palaikyti. Taigi, premiją galima būtų panaudoti dideliam premijos nugalėtojų ratui. O jų jau daug laukia eilėje! Be pereinamosios piniginės premijos nugalėtojams reikėtų įteikti orinius šautuvus, o labiau nusipelnusiems ir aukštesnio rango melagiams sukčiams ir aferistams - orinius pistoletus – nepereinamus. Kodėl orinius? Už orą! Pvz. sugauna (tikriausiai netikrus) “mafijos” atstovus prieš du metus, o paskelbia, kad dabar, kitas pavyzdys - lenkai sugavo kontrabandininkus savo šalyje, o mūsų “Mailiaus” premijos galimi nominantai skelbia, kad jie atliko šį žygdarbį ir už tai svarbiausias iš svarbiausių gauna pistoletą, bet neorinį. Kitas pavyzdys: galimi “Mailiaus” premijos nominantai paskleidžia melą ir blefą apie “mailiaus” bylą ir organizuotai meluodami ir sukčiaudami pagamina netikrą “mailiaus” bylą ir už tai sulaukia net paaukštinimų pareigose. Taigi, už tokius didingus darbus premijos nusipelno ne tik pagrindiniai galimi nominantai, bet ir jų galimi padėjėjai – valstybės tarnautojai, seimo nariai, politikai, žmogaus teisių negynėjai, žiniasklaidos priemonių svarbiausieji, (t. y. ne menki žurnalistai, o svarbesni už menkus žurnalistus) ir tiems svarbiesiems skleisti melą yra tikras pasitenkinimas. “Mailiaus” premija - būtinai reikalinga, o ir būtina viešai skelbti premijos nominantų pavardes. Laikas pradėti.2. petras
(2013-05-24 22:13:10)
(81.167.27.233) Parašė:

O kada atsiras institucija kovojanti su politinia korupcija ...1. Tadas
(2013-05-23 00:10:36)
(62.212.204.123) Parašė:

Kai institucijoj kuriasi institucija,tai gaunasi prostitucija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras