2024 m. birželio 21 d.

 

Krašto apsaugos ministras nurodė atlikti neplaninį vykdomų kariuomenės pirkimų kokybės patikrinimą

4
Paskelbta: 2016-08-31 15:16 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pavedė už įsigijimų  kontrolės priežiūrą atsakingam ministerijos Įsigijimų departamento Įsigijimų valdymo ir priežiūros skyriui skubos tvarka patikrinti šiais metais Lietuvos kariuomenės sudarytas pirkimo-pardavimo sutartis ir dar vykdomus konkursus, kurie yra minimi Viešųjų pirkimų tarnybos medžiagoje.

„Siekdamas turėti objektyvią informaciją ir aiškius atsakymus į Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktas išvadas, o taip pat užtikrinti Lietuvos žmones, kad  krašto  gynybai skirti pinigai būtų tikslingai naudojami, nurodžiau patikrinti ne tik šiuo metu Lietuvos kariuomenės vykdomus įsigijimų konkursus, bet ir jau pasirašytas sutartis, ypač, atkreipiant dėmesį į tuos konkursus, kuriuose dalyvavo tik vienas tiekėjas“, – teigia ministras J. Olekas.

Siekiant sustiprinti krašto apsaugos sistemoje (KAS) vykdomų pirkimų vidaus kontrolės sistemą, 2015 m. sausio 1 d. Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamente buvo įsteigtas naujas Įsigijimų valdymo ir priežiūros skyrius. Jo pagrindinis uždavinys yra prižiūrėti, kaip KAS perkančiosios organizacijos, atlikdamos viešuosius pirkimus, laikosi viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir vykdo kitas prevencinės kontrolės funkcijas.

Krašto apsaugos sistemoje centralizuotus pirkimus vykdo penkios perkančiosios organizacijos - Krašto  apsaugos ministerija (KAM), Lietuvos kariuomenė, Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie KAM, Infrastruktūros plėtros departamentas prie KAM ir Vyriausybinių ryšių centras prie KAM.

2015 metais daugiausiai centralizuotų pirkimų vykdė Lietuvos kariuomenė, iš viso - 230.

Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba per šį laikotarpį įvykdė 120, Infrastruktūros plėtros departamentas – 26, Krašto apsaugos ministerija - 23, Vyriausybinių ryšių centras – 12 centralizuotų pirkimų.   

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. romačius
(2016-09-01 00:06:41)
(78.62.91.160) Parašė:

Kam tas oro drebinimas? Tas 2014m. skandaliukas dėl šaukštų pirkimo, reik manyt tiktai karo vadovybės sugėdinimas, dėl kleptomaniškų pomėgių praeityje.Dabar žmonės išaugo dvasia ir kūnu, užsiima rimtais pirkimais, vagia normaliais mastais, kas gi skriaus tokius maitintojus ?3. Suvalkas
(2016-08-31 21:01:48)
(78.62.109.123) Parašė:

Krasto apsaugos ministras sake, kad du procentai nuo BVP valstybes gynybai neriba.Jeigu perkant puodus su samciais sugebeta tiek milijonu praplauti tai kiek ju i sona nueina perkant haubicas,boxserius ar patobulintus automatus?...Tai jau ne milijonai o desimtys ir simtai milijonu?...2. ceslovas
(2016-08-31 20:57:11)
(78.62.164.7) Parašė:

Kai subine pipke ruko, tai jau nurode ir neplaninius patikrinimus daryti.Komunistines padlos.1. trumpai
(2016-08-31 18:38:43)
(78.61.53.31) Parašė:

Tai tipo savi savus tikrins nu jo, lauksim rezultatu kurie nesunkiai nuspėjami.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras