2024 m. birželio 16 d.

 

Krašto apsaugos ministras: Savanorių sporto žaidynės – valios ginti valstybę išraiška

Paskelbta: 2016-07-03 16:54 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 2-3 d. Prienų rajone, Vazgaikiemyje, Harmonizacijos parke vyko XXVI Savanorių sporto žaidynės. Iš visoje Lietuvoje dislokuotų Krašto apsaugos savanorių pajėgų padalinių susirinkę kariai savanoriai kovojo šaudymo, multisporto, karinio biatlono, granatų svaidymo, savanorių galiūnų, moterų ir karinės penkiakovės, virvės traukimo ir krepšinio rungtyse. Iš viso varžybose buvo garbingai iškovota 40 medalių komplektų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas uždarymo cermonijoje pabrėžė, jog šios žaidynės yra karių savanorių valios ginti savo valstybę išraiška: „Matote aplink nerimstantį Rytų kaimyną ir Jūsų valia bei pasiryžimas, fizinės ir dvasinės jėgos pademonstravimas, yra geriausias ginklas parodyti, kad lietuviai - kariai savanoriai yra pasirengę ir, reikalui esant, apgins savo valstybę.“

Susumavus varžybų rezultatus, nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių komanda. Antrąją vietą iškovojo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, trečiąją – Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Sveikindamas nugalėtojus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad karių savanorių sportinis ir karinis pasirengimas yra pavyzdys kitiems kariams ir sąjungininkams, kurie atvyksta ir yra pasirengę kartu su mumis ginti mūsų laisvę, nepriklausomybę, vertybes. „Sveikinu ir džiaugiuosi, kad esate, kad rodote pavyzdį, kad čia, varžybose, jūs ir jūsų šeimos nariai, artimieji, dar maži vaikai – jie yra mūsų ateities savanoriai,“ – sakė ministras.

Tradicinėse Savanorių sporto žaidynės šiemet dalyvavo Estijos ir Latvijos Savanorių pajėgų komandos, kurios iškovojo sidabro ir bronzos medalius savanorių galiūnų, karinės penkiakovės, biatlono ir krepšinio rungtyse. KASP vadas plk. Arturas Jasinskas dėkojo sąjungininkams už dalyvavimą žaidynėse ir sveikino kaimyninių šalių komandas, iškovojusias prizines vietas: „Svarbu, kad visų trijų šalių kariai kovojo drauge, degė bendra kovos dėl pergalės dvasia ir jūs, mūsų kaimynai, taip pat grįžtate namo su medaliais“.

Savanorių sporto žaidynės skatina karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą, atsakomybę ir pasididžiavimą savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis. Tradiciškai kasmet žaidynes organizuoja vis kita rinktinė, jos vyksta skirtingose Lietuvos vietose. Šiemet varžybų šeimininkai buvo Dariaus ir Girėno apygardos 2–oji rinktinė, kuri uždarymo ceremonijoje žaidynių vėliavą perdavė Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras