2024 m. birželio 20 d.

 

Kreipimasis į Generalinį prokurorą Darių Valį dėl galimai nusikalstamų prokurorų veiksmų pedofilijos byloje

Paskelbta: 2010-07-29 09:47 Autorius: ekspertai.eu

Prokurorai

2010 07 29
Vilnius

Kreipimasis į Generalinį prokurorą Darių Valį dėl galimai nusikalstamų prokurorų veiksmų pedofilijos byloje

Jūs puikiai žinote, kad ant ginklo, iš kurio buvo nušauti teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Narševičienė, ir kuris buvo rastas šalia nužudyto Drąsiaus Kedžio kūno Kauno marių pakrantėje, nėra jo biologinių pėdsakų, nors laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas jau buvo spėjęs pranešti, kad ant ginklo rasta D. Kedžio pirštų antspaudai. Negana to, paaiškėjo, kad net pusę metų policija neturėjo „ieškomiausio nusikaltėlio“ Drąsiaus Kedžio pirštų antspaudų, nes jie buvo paimti tik nuo lavono, ir policijos ieškomų asmenų duomenų bazė tuomet pranešė, kad „toks asmuo nėra paieškomas“.

Žiniasklaidai paviešinus dalį Drąsiaus Kedžio mirties ekspertizių išvadų, prokurorai prisipažįsta, kad anksčiau visuomenė buvo klaidinama.

„Ant ginklo rasta žmogaus biologinių pėdsakų netinkamų DNR nustatyti“, - portalui diena.lt sakė ikiteisminį tyrimą dėl D. Kedžio mirties aplinkybių atliekantis Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika.

Balandžio 22-ąją spaudos konferenciją surengęs, tuomet Generalinei prokuratūrai vadovavęs, Raimondas Petrauskas pateikė visiškai priešingą versiją. Jis kategoriškai pareiškė, kad šalia D. Kedžio kūno rastas pistoletas "Baikal IŽ 79-8" su dėtuve ir devyniais šoviniais yra tas ginklas, iš kurio pernai spalio 5 d. buvo nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir D. Kedžio buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo V. Naruševičienė.

„Ant ginklo rasti DNR pėdsakai yra D. Kedžio“, - tuomet tvirtino prokuroras. Tuo nei kiek neabejojo ir A.Mažeikos vadovas Algimantas Kliunka, per kitą spaudos konferenciją pareiškęs, kad D. Kedys šaudė vienas ir, kad nusikaltimo įrankis buvo rastas šalia jo kūno balandžio 17 d.

Kodėl jo kolegos melavo, A. Mažeika sako negalintis paaiškinti. „Klauskite to R. Petrausko, ne manęs. Aš nieko nenustačiau. Aš J. Furmanavičiaus bylos neskaičiau, nežinau, nesu net ikiteisminės grupės narys ir negaliu jums atsakyti į klausimus dėl šios bylos“, - kalbėjo ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras.

Suprantant visos situacijos rimtumą, kreipiamės į jus, kad Generalinė prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl buvusio laikinojo prokuroro Raimondo Petrausko ir prokuroro Algimanto Kliunkos skleisto šmeižto ir melo bei dėl galimai nusikalstamos jų veikos slepiant ir klastojant įkalčius pedofilijos byloje ar kitaip nusikalstamai veikiant.

Papildomai dar kartą jūsų prašome - padarykite taip, kad pedofilijos byloje nedelsiant būtų pasitelkta Vakarų šalių teisėsauga (pavyzdžiui Lenkijos ir Didžiosios Britanijos), nesvarbu kiek tai bekainuotų, nes ir pats labai gerai suprantate, kad be pagalbos iš šalies, kaip jau ne sykį buvo kalbėta, ištirti šios pedofilijos bylos niekada nepavyks. Vakarų teisėsauga reikalinga ne tik pačiai pedofilijos bylai išnarplioti, bet kas dar svarbiau - pačios prokuratūros nusikalstamai veikai šioje byloje atskleisti.

Pagarbiai,
ekspertai.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras