2023 m. lapkričio 30 d.

 

Kriminalinė policija jau daugiau nei mėnesį delsia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl suklastoto audito dokumento

Paskelbta: 2011-07-08 02:57 Autorius: ekspertai.eu

S. SkvernelisPrieš gerą mėnesį esame skelbę, kaip Valstybinėje VEKS aferoje buvo pasitelkti net auditoriai: dėl milijono audito firma suklastojo oficialų dokumentą, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai. Dėl šios klastotės buvęs Kultūros ministras kreipėsi į FNTT, tačiau FNTT net septynis mėnesius analizavusi šiuos faktus nieko nusikalstamo "nepastebėjo" ir ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

Po tokio, švelniai tariant, keisto FNTT sprendimo, neturėdami kitos išeities, pateikdami visus dokumentus susijusius su šiuo nusikaltimu EKSPERTAI.EU kreipėsi į Policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį.

Kaip vakar informavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-iosios valdybos vyriausioji tyrėja Žana Paplauskienė, sprendimo pradėti ar nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl dokumentų suklastojimo, Kriminalinė policija dar vis negali priimti. Nors nuo kreipimosi praėjo daugiau nei mėnuo.

Paklausus dėl ko delsiama, tyrėja galėjo atsakyti tik tiek, kad "piliečiai turi savo terminus, o tyrėjai turi savo patvirtintus terminus". Pasak Ž. Paplauskienės policija "laukia dar vieno dokumento". Koks tai dokumentas, kurio policija nesulaukia jau visą mėnesį, nepranešama. Ž. Paplauskienė tik informavo, kad "viena valstybinė institucija užsakė dar vieną visos VEKS programos auditą". Kas tai per institucija, kodėl ir kam prisireikė dar vieno VEKS programos audito, kai tokį auditą jau buvo atlikus Valstybės kontrolė ir kai tuo pat metu vyksta ikiteisminiai tyrimai Generalinėje prokuratūroje, tyrėja neatskleidė. Tik pasakė, kad "tikslesnių naujienų galime susilaukti kitą savaitę", ir maloniai pasiūlė teirautis bei tvirtai patikino, kad jei bus nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo, bus nedelsiant pranešta.

Stebėdami šią vis daugiau klaustukų keliančia situaciją, EKSPERTAI.EU kreipiasi į Vyriausybės kanclerį Deividą Matulionį, prašydami suteikti informaciją, kokia gi valstybinė institucija netikėtai užsakė dar vieną visos VEKS programos auditą. O taip pat dar kartą kreipiasi į policijos Generalinį komisarą Saulių Skvernelį siekiant neleisti suteršti gero Kriminalinės policijos vardo.

"Ima susidaryti vaizdas, kad Kriminalinė policija nenorom priversta tęsti FNTT pradėtą purviną darbą - bet kokia kaina užglaistyti akis rėžiantį skandalingą nusikaltimą. Galima tik pasakyti, kad tai padaryti bus pakankamai sudėtinga, kadangi dokumentai (Kultūros ministro kreipimasis į FNTT, suklastotas audito firmos UAB "Audifina" auditas, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai ir t.t.) rodo visiškai ką kitą. Pareiškimas parašytas dėl dokumento suklastojimo, tai yra materialus nusikaltimas. UAB "Audifina" išvadas pateikė priklausomai nuo jai pateiktos finansinės atskaitomybės už 2008 metus. Tai yra, kokia informacija buvo nurodyta toje finansinėje atskaitomybėje, tokius skaičius ji ir nurodė savo išvadoje.

Tokiu būdu, ikiteisminis tyrimas turėtų sulaukti VšĮ VEKS finansinės atskaitomybės už 2008 metus iš VMI. Ir šie du dokumentai turi sutapti. Priešingu atveju - arba UAB "Audifina" įrašė žinomai neteisingus duomenis į išvadą arba VšĮ VEKS vėliau pateikė žinomai neteisingus duomenis Kultūros ministerijai. Dar vienas momentas - gal VšĮ VEKS patikslino finansinę atskaitomybę už 2008 metus ir tokią patikslintą finansinę atskaitomybę pateikė VMI. Bet tokiu atveju, turėjo būti apie tai informuota ir Kultūros ministerija ir UAB "Audifina".

Mūsų nuomone, vienintelis dokumentas, kurio dabar laukia ikiteisminis tyrimas dėl sprendimo priėmimo - pradėti ikiteisminį tyrimą ar ne - yra finansinės atskaitomybės dokumentai už 2008 metus. Bet kuriuo atveju, ikiteisminis tyrimas turės kreiptis į specialistus dėl paskaičiavimo atlikimo, o tam reikalingi specialistai, kurie pateikdami išvadas būtų įspėti dėl atsakomybės dėl žinomai neteisingos išvados davimo. Tad tokiu būdu, duomenų ikiteisminiam tyrimui pradėti pakanka. Jei pateiktus duomenis reikia tikrinti - reikalingas baudžiamasis procesas. Jei ikiteisminiam tyrimui trūksta duomenų - galima iškviesti pareiškėją papildomai apklausai", - sakoma EKSPERTAI.EU laiške policijos vadovui.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras