2024 m. balandžio 16 d.

 

Kriminalinė policija spjovė į veidą visai FNTT ir pradėjo ikiteisminį tyrimą

Paskelbta: 2011-08-12 15:15 Autorius: ekspertai.eu

VEKS direktoriaiEsame skelbę, kaip valstybinėje "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) aferoje buvo pasitelkti net auditoriai: dėl milijono audito firma suklastojo oficialų dokumentą, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai. Dėl šios klastotės buvęs Kultūros ministras kreipėsi į FNTT, tačiau FNTT rekordiškai ilgai, net septynis mėnesius analizavusi šiuos faktus nieko nusikalstamo "nepastebėjo" ir ikiteisminio tyrimo nepradėjo. O ministras, dėl to kad išdrįso kreiptis į teisėsaugą, buvo nedelsiant išmestas iš posto. Apie plačiau skelbėme publikacijoje "Lietuvos teisėsaugos klasikinis kriminalinės veikos pavyzdys".Po tokio FNTT sprendimo, neturėdami kitos išeities, pateikdami visus dokumentus susijusius su šiuo nusikaltimu EKSPERTAI.EU kreipėsi į policijos Generalinį komisarą Saulių Skvernelį.

Tačiau ir Kriminalinė policija ikiteisminio tyrimo daugiau negu du mėnesius taip pat niekaip nesiryžo pradėti. Apie tai plačiau skelbėme publikacijoje "Kriminalinė policija toliau teršia visos policijos vardą".

Akivaizdaus nusikaltimo akistatoje, matydami visiškai nesuvokiamą Kriminalinės policijos delsimą pradėti ikiteisminį tyrimą, EKSPERTAI.EU prieš kelias dienas kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Į piliečių laišką ministras sureagavo nedelsdamas.

"Prašau atsakyti pareiškėjui ir informuoti mane apie eigą", - nurodė R Palaitis FNTT vadovui Vitalijui Gailiui ir Generaliniam policijos komisarui.

Rugpjūčio 12 d. Kriminalinė policija atsiuntė pranešimą, kuriuo informavo, kad ikiteisminis tyrimas pagaliau pradėtas.

"Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 166 str. 4 d. pranešame, kad 2011-08-12 LKPB pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 38-1-00090-11 dėl galimo VEKS 1 412 689 Lt didelės vertės valstybės biudžeto lėšų iššvaistymo ir 85 946 Lt pasisavinimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 184 str. 2 d. ir 183 str. 2 d.", - sakoma Kriminalinės policijos pranešime.

Tačiau neįtikėtina - tyrimą policija pradėjo ne dėl įžūliai suklastoto dokumento, dėl ko kreipėsi EKSPERTAI.EU, o dėl didelės vertės valstybės biudžeto lėšų iššvaistymo ir pasisavinimo. Būtent dėl to, ką FNTT per septynis mėnesius ir taip nustatė, kad jokio iššvaistymo ir pasisavinimo nebuvo.

Šis Kriminalinės policijos sprendimas tai tiesus spjūvis į veidą visai FNTT. Kriminalinė policija šiuo savo sprendimu tiesiai šviesiai pripažino, kad FNTT, net septynis mėnesius dirbo visiškai nekokybiškai ir grubiai suklydo priimdama sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo.

Ne ką mažiau įdomesnė detalė - kol kas neaišku, kodėl Kriminalinė policija iki šiol nepradėjo ikiteisminio tyrimo būtent dėl audito dokumento klastotės, pagal LR Baudžiamojo kodeso 300-ąjį straipsnį, dėl ko ir kreipėsi piliečiai. Į šį klausimą reikia kuo skubesnio teisėsaugininkų atsakymo.

Ir dar: FNTT, prieš priimdama sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl minėtos nusikalstamos veikos, kreipėsi į revizorius dėl specialisto išvadų gavimo. Ir kaip nurodo prokurorai, būtent šios specialisto išvados pagrindu buvo priimtas sprendimas nepradėti ikiteisminio tyrimo, t.y. paprasčiau tariant, buvo konstatuota, kad pinigai skirti ir panaudoti teisėtai. Taigi kas pasikeitė? Dokumentai juk liko tie patys?

Bet kokiu atveju, net ir toks ikiteisminio tyrimo pradėjimas labai svarbus. O kuo jis taip ypatingai svarbus, iki šiol kol kas iš viso net nepradėtoje tirti VEKS programoje, jau kitą savaitę skaitykite EKSPERTAI.EU tinklapyje.

Policijos raštas

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras