2024 m. birželio 24 d.

 

Kultūros ministerija „muša rekordus“

Paskelbta: 2009-11-22 18:10 Autorius: ekspertai.eu

Gintaras JasaitisKultūros ministerija privalėjo iki š. m. kovo 1 d. pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei daugiamilijoninės programos „Vilnius  – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) įgyvendinimo ataskaitą už 2008 metus, tačiau to niekaip nesugeba padaryti iki šios dienos, nors jau greitai ir 2010 metai.

Generalinės prokuratūros prokurorės Sigutės Malinauskienės, tiriančios kai kuriuos šios kultūrinės programos nusikalstamus epizodus, teigimu, toks Kultūros ministerijos elgesys prokuratūros nedomina. Anot jos, tai pačios Vyriausybės vidaus reikalas. Tačiau „ekspertai.eu“ nuomone, tokia prokuratūros laikysena nėra pakankamai teisinga (o tiksliau – šioje situacijoje visiškai nėra laikomasi LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROS ĮSTATYMO 3 straipsnio 3 punkto, kuris skelbia: Teisėti prokuroro reikalavimai ir nutarimai yra privalomi visoms valstybės, savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, pareigūnams, tarnautojams ir darbuotojams, fiziniams bei juridiniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos valstybės teritorijoje. Šie subjektai už prokuroro reikalavimų ir nutarimų nevykdymą atsako pagal įstatymus). Piliečiai jau antri metai iš eilės primygtinai prašo teisėsaugos institucijų tirti ne atskiras VEKS programos detales, o viską. Centrinis prokuratūros taikinys šiame tyrime turi būti pati Kultūros ministerija, kuri yra pagrindinė šio projekto vykdytoja ir koordinatorė. O svarbiausia – tirti reikia visus Vyriausybės nutarimus ir Vilniaus savivaldybės potvarkius vėliausiai nuo 2003 metų, kuomet buvo dedami pamatai šiai korupcinei programai, o ne koncentruotis tik į pinigų paskirstymo tarpininkės paslaugoms sugalvotos VŠĮ VEKS nusikalstamą veiką ir kelis jos organizuotus renginius, per kuriuos, nors tai ir labai svarbu, buvo pavogti sąlyginai nedideli pinigai. Negi ir VEKS tyrimo atveju bus būtina negera tradicija, kai prokuratūra visiškai nesusitvarko su savo tiesioginiu darbu pati ir kiekvienam jos organizuojamam kiek stambesniam ir svarbesniam ikiteisminiui tyrimui reikia sudaryti seimo komisiją, norint kad reikalai nors kiek pajudėtų į priekį, kaip pavyzdžiui, pedofilijos bylos atveju? P.S. Primename dalį Generalinio prokuroro pavaduotojo kompetencijos: kuruoti Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus, Mokymo metodinio skyriaus ir Valstybinio kaltinimo skyriaus veiklą.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras