2024 m. liepos 17 d.

 

Kuo užsiima ir kam tarnauja VSD?

Paskelbta: 2009-09-20 19:46 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo pradžioje pilietinės iniciatyvos "ekspertai.eu" atstovai, neabejingi didžiosios šalies korupcijos reiškiniams išreiškė pageidavimą susitikti su Valstybės saugumo departameno (VSD) generaliniu direktoriumi Povilu Malakausku. Piliečiai ketino pasidalinti turimomis informacijomis apie didžiuosius šalyje veikiančius korupcinius projektus, kurie itin stambiais mastais tuština šalies iždą, skurdiną didesnę dalį Lietuvos žmonių, kas piliečių supratimu yra tiesioginė grėsmė nacionaliniam šalies saugumui.

VSD vadovas Povilas Malakauskas

"ekspertai.eu" gilinasi į įvairius korupcinius projektus: FLY LAL, Nacionalinio stadiono statybas, VEKS, Nacionalininiu dramos bei Operos teatrais, Tautine Tūkstantmečio programa, LEO LT, kitais neteisėtais privatizavimais bei aferomis, o ypač teisėsaugos sąmoningu neveiksnumu stambių finansinių nusikaltimų akivazdoje. Labiausiai visuomeninkus domina ne tik pačių vagysčių faktai per gerai organizuotus vykdomus nusikalstamus projektus, o aukščiausioje valdžioje įsitvirtinusių kriminalinių grupuočių veikimo schemos, per kurias milžiniškais mastais plaunami valstybės pinigai. Ypač didelio visuomeninkų dėmesio susilaukia Prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT). Vieša paslaptis, jog būtent šiose organizacijose (Prokuratūroje ir FNTT) metų metais yra marinamos ir numarinamos visos stambiausios finansinių nusikaltimų bylos, kuriose figuruoja aukščiausi šalies pareigūnai. Dažniausiai aukštų valdininkų nusikalstamos veikos dangstomos pasitelkiant elementaraus biurokratizmo ir manipuliavimo įstatymais ar tiesiog jų nepaisymo taktika. Tačiau generalinis VSD direktorius P.Malakauskas su piliečiais nesusitiks. VSD atstovė penktadienį informavo perduodama VSD vadovo žodžius, jog P.Malakauskas tiesiog “nenori kalbėti ta tema, nes VSD nėra ta įstaiga kurią domina didžioji šalies korupcija”. VSD vadovas rekomendavo kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuri, pasak jo ir užsiima “tais dalykais” (didžiosios valstybinės korupcijos klausimais - "ekspertai.eu" pastaba). Dauguma šalies gyventojų, ypač mažiausiai pasiturintis jo sluoksnis, iki šiol be sustojimo skurdinamas begale nusikalstamų ir neteisėtų privatizavimų, mulkinamas nesibaigiačiais pinigų plovimo projektais bei kitomis išradingomis, besotėmis machinacijomis. Tai vyksta dėka auksčiausioje valdžioje esančių pareigūnų veikos, dėl kurios Lietuvos piliečiai akivaizdžiai patenka į kitų valstybių finansinę ir politinę įtaką. Tačiau VSD šie faktai visai nedomina. O tai yra labai pavojinga valstybei. P.S. Iš VSD internetinio portalo: Saugumo departamento uždavinys - laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai. Valstybės saugumo departamentas įstatymų nustatyta tvarka kovoja prieš tokią veiklą, nustato jos atsiradimo priežastis bei sąlygas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras