2023 m. gruodžio 2 d.

 

Kur VEKS infrastruktūriniai milijonai?

Paskelbta: 2009-10-04 16:06 Autorius: ekspertai.eu

2009 kovo 23 d. nacionalinis transliuotojas LRT pranešė, jog TŪKSTANTMEČIO renginiams nė viena vieša VILNIAUS erdvė nebus sutvarkyta.

Vien Tūkstantmečio programos vienai iš dalių, legendinei programai VEKS iš valstybės biudžeto Vilniaus miesto infrastruktūrai skirta daugiau negu 200 milijonų litų (tikslios sumos kol kas niekas nežino). KLAUSIMAS TRADICINIS IR PAPRASTAS: KUR TIE MILIJONAI? LRT reportaže sakoma, nesutvarkyta liks ne tik Vingio parko estrada ir jos prieigos, bet ir kitos tradicinės Dainų šventės vietos: Sereikiškių ir Kalnų parkai. Iš 2008 m. vasario 6 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 150: IV uždavinys – skatinti kultūros infrastruktūros objektų plėtrą: juos renovuoti, pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, skatinti naują statybą, plėsti ir rekonstruoti Vilniaus miesto susisiekimo ir informacijos infrastruktūrą: 4.3. organizuoti ir įgyvendinti projektus „Žaliasis Vilnius“, skirtus šios Programos specialiesiems renginiams, formuojantiems visuomenėje naujų tęstinių kultūros renginių tradicijas, taip pat renginiams šiltuoju metų laikotarpiu vykdyti: 4.3.1. organizuoti ir įgyvendinti Vingio parko prieigų sutvarkymą, pėsčiųjų ir dviračių takų remontą 4.3.2. organizuoti ir įgyvendinti Vingio parko estrados stogo remontą 4.3.3. organizuoti ir įgyvendinti Sereikiškių parko sutvarkymą 4.3.4. organizuoti ir įgyvendinti Vilniaus miesto senamiesčio skverų ir jų prieigų sutvarkymą 4.3.5. sutvarkyti Dainų slėnį (Kalnų parką) – įrengti estradas ir sėdimąsias žiūrovų vietas Tuo pačiu primename ir minėtame nutarime išdėstytus siekiamus kriminalinės VEKS programos rezultatus. IV. SIEKIAMI REZULTATAI (VERTINIMO KRITERIJAI) 10. Įgyvendinus šioje Programoje numatytus uždavinius: 10.1. Ne mažiau kaip 3 mln. žmonių apsilankys ir dalyvaus šios Programos renginiuose. 10.2. Bus įvykdyta ne mažiau kaip 300 šios Programos kultūros ir meno, visuomeninių, rinkodaros ir komunikacijos projektų. 10.3. Susiformuos ne mažiau kaip 3 ar 4 naujos kultūros renginių tradicijos Vilniaus mieste. 10.4. Ne mažiau kaip 15 procentų išaugs turizmas, taip pat paslaugų sektoriaus apyvarta Lietuvoje ir Vilniaus mieste. 10.5. Lietuva ir Vilniaus vardas ne mažiau kaip 3 procentais taps žinomesni užsienyje ir palankiau vertinami. 10.6. Ne mažiau kaip 50 procentų Lietuvos gyventojų palankiai vertins šią Programą. 10.7. Atsiras ne mažiau kaip 18 naujų, renovuotų ir pritaikytų neįgaliesiems kultūros infrastruktūros objektų. 10.8. Atsiras ne mažiau kaip 11 naujų ir renovuotų viešosios infrastruktūros objektų. Ta pačia proga valdžios institucijoms išsiųstas laiškas su klausimais iš ciklo "KODĖL TŪKSTANTMEČIO PROGRAMA NETAPO NACIONALINE?"(penkta dalis).
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras