2024 m. balandžio 17 d.

 

Kūrybingus jaunuosius architektus įkvepia ir ribotumas

Paskelbta: 2014-07-16 10:33 Autorius: vgtu.lt

Ribotumo sąvoką pritaikome visur – ją galima vartoti kalbant apie draudimus, teritorijas, galimybes, išteklius ar pan. Pasirinkę ribotumą pagrindine Studentų idėjų konkurso (SIKON) tema, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai tikrino, ar ši sąvoka gali įkvėpti kūrybai.

27-ąjį kartą organizuoto konkurso metu jaunieji architektai, nagrinėdami ribotumo sąvoką, Pervalkoje sukūrė 16 projektų. Pirma vieta ir pagrindinis prizas atiteko „5 – tai komandai“. Šios komandos devizas – „Riba – tai iliuzija“. Susmaigstę pagalius mariose dalyviai sukūrė staigaus gilėjimo optinę iliuziją. Antroje vietoje liko komanda „Sikurortas“, kuri pristatė žmogaus ribas atskleidžiantį ir jas sunaikinantį performansą. Trečią vietą užėmė VGTU studentų komanda „Transcendentai“. Jie pastatė unikalų namelį ant kopėčių ir kvietė pažvelgti į „kitokį pasaulį iš gegutės lizdo“. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalijo dvi komandos, kurių viena atliko moralines ribas pastebėti leidusį performansą („Kormoranai“), kita parodė, kaip plokštumos objektas tampa erdviniu objektu („Varstotas“).

„Šių metų konkurso temą greičiau galima vadinti problematika, juk ribų tema dažniau nagrinėjama filosofiniuose darbuose, o ne architektų projektuose. Praėjus 36 valandoms nuo kūrybinių dirbtuvių pradžios, dalyviai paneigė išankstines nuostatas ir pasiūlė įsimintinų ir novatoriškų darbų“, – sakė Architektūros studentų klubo pirmininkas, VGTU studentas Simonas Čaikauskas.

Jaunųjų architektų projektus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš tapybos, architektūros ir urbanistikos, fotografijos sričių atstovų. Jie atrinko aštuonis darbus, geriausiai iliustravusius konkurso temą.

Pirmąkart SIKON organizuotas 1983 metais. Jo įkūrėjai – garsūs šalies architektai Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius ir Audrius Ambrasas. 2003 m. SIKON konkursas tapo keleto dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Jose studentai ne tik rengia ir pristato projektus, bet ir diskutuoja, dalyvauja paskaitose, kurių metu savo patirtimi dalijasi architektūros ir urbanistikos sričių profesionalai, fotografai.

Komandų nugalėtojų sąrašas:

1 vieta – „5 – ta komanda“ (A. Baužys, E. Janutauskas, S. Simonavičiūtė, A. Šarkauskas).
2 vieta – „Sikurortas“ (M. Kazlauskaitė, O. Runovič, G. Stogis, D. Traškinaitė, I. Vilkaitytė).
3 vieta – „Transcendentai“ (V. Andriušytė, K. Buzaitytė, K. Lučinskas, T. Marcinkevičius, G. Varnelis).
4–5 vietos – „Kormoranai“ (M. Arlauskas, A. Janušas, H. Jurevičius, J. Laurukėnaitė, V. Narušis, M. Tautvydas, V. Vaičikonis), „Varstotas“ (L. Atas, K. Kazlauskas, K. Nenartavičius, S. Petraitytė, K. Žiliukas).

Paskatinimai:

Archaosas“ (S. Budzinauskas, G. Gajauskaitė, R. Mitkutė, I. Saladžinskaitė, G. Vaitkevičiūtė).
„4 + 2 nematomi“ (E. Radėnaitė, R. Rakickaitė, B. Sakalauskaitė, K. Uosytė).
„Chasing Boundaries“ (V. Bernatavičiūtė, A. Budrytė, M. Kildaitė, M. Klavs, R. Simulytė, I. Žemaitytė).

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras