2024 m. birželio 20 d.

 

Kvietimas į VEKS kūrėjų tarpusavio diskusiją

Paskelbta: 2010-06-22 10:11 Autorius: ekspertai.eu
Daugelis žmonių galvoja, kad apsukrių politikų sugalvota pinigų plovimo mašina "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) praūžė, daugiau negu 300 milijonų valstybės litų įsisavino ir tuo viskas baigės. Taip nėra.
VEKS atidarymas
Aktyviausi VEKS organizatoriai nesėdi ramiai rankų sudėję, o drąsiai žvelgia į ateitį ir aktyviai kuria naujus analogiškus projektus ir dalinasi pinigine patirtimi.
Birželio 29 d. Vilniaus miesto savivaldybė ir kviečia į apskrito stalo diskusiją "Europos kultūros link: grįžimas namo, radikalus lūžis ar lėtas europietiškumo daigų puoselėjimas?". Be kitų svečių diskusijoje dalyvaus etatiniai VEKS veikėjai, tokie kaip VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius, VŠĮ VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, įspūdingų VEKS internetinių svetainių kūrėjas prof. Alfredas Bumblauskas ir t.t.
Ar diskusijoje dalyvaus ir likę VEKS organizatoriai - buvusios VŠĮ VEKS direktorės Giedrė Kabašinskienė ir Elona Bajorinienė, buvę VEKS tarybos pirmininkai Artūras Zuokas ir Faustas Latėnas, vienas pagrindinių VEKS programos kuratorių, buvęs Kultūros viceministras, VEKS tarybos narys Gintaras Sodeika bei kiti svarbūs asmenys, kol kas nepranešama.
Šia proga valstybės išlaikomas tinklapis bernardinai.lt paskelbė, kad "birželio 17 dieną oficialiai pristatytas spalvingas projekto „Vilnius- Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) renginių katalogas, kuriame siekiama priminti svarbiausias šio projekto akimirkas". "Kiek aprimus aistroms, patogus metas grįžti prie VEKS patirties apmąstymo. Ko galime pasimokyti iš padarytų klaidų? Kuo praturtėjome projekto metu? Kokius naujus impulsus gavo Vilniaus kultūrinis gyvenimas?", - klausia portalas.
Tuo pačiu šis valstybinis tinklapis siūlo pokalbių ciklą "VEKS patirties apibendrinimo tema". Pirmoji pašnekovė meno istorijos daktarė, viena pagrindinių aferos VEKS veikėjų, buvusi Prezidento Valdo Adamkaus patarėja Irena Vaišvilaitė.
Primename, kad prokuratūroje jau trečius metus vyksta ikiteisminis tyrimas dėl itin stambaus valstybės lėšų pasisavinimo per VEKS programą. Ir nors "garsus" projektas formaliai jau baigėsi, jo organizatoriai, kurių dalis dalyvaus ir minėtoje birželio 29 d. diskusijoje iki šios dienos nebaudžiamai taip ir neatsiskaitė Vyriausybei už panaudotas daugiamilijonines lėšas. Daugiau apie tūkstantmečio VEKS aferą skaitykite ČIA. Kvietimas
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras