2023 m. spalio 3 d.

 

Laidos “Paskutinė instancija” daugiau nebus TV3 kanale

118
Paskelbta: 2012-11-29 13:48 Autorius: Aurimas Drižius, Laisvas laikraštis
Rūta Janutienė. Nuotr. TV3
Rūta Janutienė. Nuotr. TV3

Televizijoje TV3 neliko žurnalistės Rūtos Janutienės prodiusuojamų laidų “Paskutinė instancija” bei “Kodėl”. R. Janutienė įsitikinusi, kad itin populiari laida “Paskutinė instancija” buvo uždaryta po praėjusią savaitę taip ir neparodytos laidos apie prezidentės Dalios Grybauskaitės tikrąją biografiją. Ši plačiai reklamuota laida per TV3 kanalą taip ir liko neparodyta – vietoj jos laidas rodys Valstybės saugumo departamento darbuotojas Sigitas Babilius bei jo žmona Indrė Makaraitytė, laidos “Savaitė” vedėja. Tačiau kas norėjo, laidą “Paskutinė instancija” pažiūrėjo internete.

R. Janutienė atsakė į LL klausimus:

- Ar tą laidą apie D. Grybauskaitės biografiją kada nors pamatysime per TV3?

- Laidos “Paskutinė instancija” daugiau nebus TV3 kanale. Jie sulaukė, kada aš išvyksiu savaitei atostogų, ir tada staigiai nutraukė su mumis sutartį. Pagal sutartį televizija turi galimybę nutraukti su mumis sutartį vienašališkai, jie ta galimybe ir pasinaudojo. Aišku, jie man prirašė, kad tų laidų niekas nežiūri, jų ne ta struktūra, ir t. t.

- Tačiau tavo laidos pritraukė labai daug reklamos ir visada buvo labai populiarios?

- Čia yra tokie sprendimai... Aš tau sakau – istorija, dėl ko viskas vyksta... Jeigu aš ją papasakočiau... Žinok, kad R. Paksą pašalino iš prezidentų dėl mažesnių dalykų.

- Tai ir papasakok, nes jeigu tave išvarė iš darbo, tai nebėra ko prarasti?

- Aš nepasakoju pokalbių, kurie vyksta akis į akį... Nors aš galiu juos įrodyti.

- Tai reiškia, kad „Paskutinės instancijos“ apskritai nebelieka eteryje?

- Taip, viskas, šiandien (lapkričio 29 dieną) parodo, o paskui – sutartis nutraukta, ir mūsų neberodo. Istorija tęsis. Kai tik palieti D. Grybauskaitės failus, pradeda darytis istorijos. Iš to ir daryk išvadas. Jeigu aš nebūčiau lietusi Grybauskaitės, viskas būtų buvę gerai – man tai buvo pasakyta tiesiai šviesiai.

- Tai ką dabar darysi? Grįši į LNK?

- Aš nežinau, ką aš dabar darysiu. Stengiuosi dar pasinaudoti atostogomis ir apie tai negalvoti. Nors tas pasibaigimas (su TV3 – aut. pastaba) iš principo yra gerai. Nes ten mane vis tiek anksčiau ar vėliau būtų privertę šunimi staugti arba kate kniaukti.

- Nebandysi bylinėtis su TV3 televizija?

- Nežinau, tačiau dešimt žmonių liko be darbo. Jie turi šeimas ir vaikus. Nors buvome prifilmavę tų laidų, ir jie pasinaudojo tuo, kad aš visą vasarą dirbau.

- Tačiau ar sulaukei didesnės paramos po to, kai cenzūra uždraudė laidą apie D. Grybauskaitę?

- Taip, sulaukiau labai rimto palaikymo iš kitų žiniasklaidos priemonių. Netikėto palaikymo. Čia yra TV3 televizijos reikalas, tegul jie patys daro tas laidas. Iš pradžių aš ginčijausi, dėl paprastų dalykų – kad reikia pasakoti žmonėms tai, kas jiems svarbu. Manau, kad dėl tų ginčų mane ir išmetė.

- Įdomu, kaip prezidentūra uždarys „Laisvą laikraštį“, kuris liko bene vienintelis D. Grybauskaitės kritikas („Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius V. Vasiliauskas buvo išvarytas už prezidentūros kritiką, po to sekė Tomas Dapkus, dabar – Rūta Janutienė – aut. pastaba)?

- Aš manau, kad prieš prezidento rinkimus visko gali būti. Tačiau aš manau, kad Grybauskaitės prezidentūra mano panašiai, kaip ir V. Putinas – ji laiko televiziją svarbiu instrumentu, o visa kita – tegul „bovijasi“. Manau, kad ir mano išmetimas su tuo susiję, nes televizijai tiesiog buvo liepta mane patraukti. Gerai, kad bent LKN turi stuburą, nes ir jai buvo liepta „patraukti“ Tomą Dapkų. Tačiau ji atsisakė.

- Man keista, kad TV3 atsisako projekto, kuris jai labai pelningas  - tavo laidos buvo labiausiai žiūrimos? Kokie motyvai nulėmė šį sprendimą?

- Mano laida „Kodėl?“ visą laiką buvo žiūrimiausių laidų dešimtuke, TV3 kanale ji buvo trečia populiariausia laida.

- Man labai keista – juk TV3 kanalo savininkai neva švedai, jiems politinio spaudimo taip lengvai nepadarysi, neva kanalas nepriklausomas?

- Iš pradžių ir aš taip galvojau, tačiau pamačiau, kad niekur kitur nebuvo tokios cenzūros, kaip TV3 kanale, gali patikėti. Reikėjo prieš laidų transliavimą rodyti laidas cenzūrai ir jas karpyti. Tokios tvarkos ilgai nebūčiau tempusi – kai padarai laidą, ir paskui ją „gabalais“ turi karpyti. Aš neišmetinėjau, tai sutartis ir pasibaigė. Esu „nepatogi“ laidų vedėja.

- Koks skirtumas kanalo savininkams, jeigu jiems uždirbi pinigus?

- Aš maniau, kad TV3 kanale iš principo galima daryti laidas. Tačiau klydau.

- Tai kuriame dar kanale galima daryti laidas? Kurioje televizijoje?

- Nežinau, aš apie tai dabar mąstau.

- Užjaučiu, Rūta, tačiau manau, kad tu be darbo neliksi – galėsi rašyti straipsnius laikraščiams?

- Aš manau, kad ir be televizijos aš neliksiu, tačiau mane stebina pati situacija – kas darosi šalyje.

- Tačiau ar tą tavo laidą apie D. Grybauskaitę, kuri turėjo būti rodoma praėjusią savaitę, TV3 dar parodys šiandien (lapkričio 29 d.)?

- Ne. Prieš išvažiuodama aš klausiau, ar rodys tą laidą... Ten buvo keistų dalykų ir keistų nurodymų – pakalbinti konkrečius žmones ir įdėti į laidą. Paklausiau, ar ta laida bus transliuojama, jeigu į laidą sudėsiu minimus žmones? Man atsakė, kad jeigu išvažiuoju atostogauti, geriau palik kokią nors kitą laidą. Pirmadienį grįšiu į darbą ir sugalvosiu, ką daryti.

- Tikiuosi, kad padarysi tikrą publicistinę laidą apie tai, kaip tave išgrūdo iš TV3?

- Taip (juokiasi), tada reikia transliuoti pokalbius, įrašytus slapta.

www.laisvaslaikrastis.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
118. lukas
(2013-01-19 21:49:39)
(109.255.128.42) Parašė:

Saunuole Ruta mes visada ziuredavome tavo laidas jos buvo geros!117. Rūta
(2012-12-01 11:59:21)
(78.57.148.68) Parašė:

Jeigu ji aašmeižė Prezidentę, tai tegul iškelia jai bylą, o visuomenė turi teisę žinoti, pagaliau, kokią personą išsirinko, ar jau neturi ir tos teisės???116. nepartinis
(2012-12-01 11:21:37)
(212.52.34.168) Parašė:

Ruta saunuole, ir normali moteris, o jei neaiskios orentacijos individai nori nutildyti, tai visiems aisku kas.115. Romas
(2012-12-01 08:31:06)
(78.60.76.181) Parašė:

Tikrai gera žurnalistė,ji sudeginusi savo karjierą,dėl tiesos, ją kaip tik išgelbės.Čia kaip šventam rašte.Nuo bailių kinkadrebių,Lietuvoj bloga darosi,kaip nemėštas tvartas.114. atrodo
(2012-11-30 22:58:34)
(78.61.104.50) Parašė:

kad jau dalina pigius sklbimo miltelius ir pigu alu...113. nuomonė
(2012-11-30 22:18:11)
(79.133.252.255) Parašė:

Būkime biedni, bet teisingi. Išties Rūtos abi laidos kuo tolyn, tuo labyn kažkokios "pritemptos". Man netgi susidarydavo įspūdis, jog pačiai žurnalistei nusibodo tai, ką ji kurpia. Vienoje "Kodėl" laidoje netgi nejaukiai pasijaučiau už tuos dalyvius, iš kurių laidos vedėja tiesiog šaipėsi. Ir dėl ko? Ogi kad jie dalyvauja laidose (?) (Šapras net pakilo ir išėjo iš tos laidos). Mano tokia nuomonė - Rūta pavargo. Tos laidos jai tapo rutina. Todėl suvienodėjo. P.S. O čia - ne spaudai :). Panašu, jog žurnalistė neperžiūri savo laidų, kitaip pastebėtų savo sėdėseną. Labai jau nestilingai atrodo...112. juk
(2012-11-30 18:55:48)
(78.62.75.16) Parašė:

p ruta dar kita laida veda ,,kodel,, Viena pasenusia issikvepusia panaikino,o apie kita ne zodelio,reiskia liko.tai ko cia bedavoja.AISKUS PIARAS.O apsritai ji pasidare ponia NIEKAS.111. Milda
(2012-11-30 18:17:44)
(90.130.138.204) Parašė:

Rūt0s laidos - pačios įdomiausios. TV3 reitingai tikrai kris-kaip ir Grybauskaitės...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras