2024 m. gegužės 25 d.

 

V. Landsbergis mano, kad teisėsaugoje pribrendo esminio lūžio momentas: arba - arba

Paskelbta: 2012-02-16 05:39 Autorius: ekspertai.eu
Vasario 16-osios proga Europos Parlamento narys, Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis linki visiems branginti Lietuvos valstybę ir primena šv. Augustino posakį, kad „valstybė be teisingumo – plėšikų gauja“.„Aš neseniai paskelbiau tokį kreipimąsi į Lietuvos teisininkus: stokit už teisingumą ir žmoniškumą. Už teisingumą taip, kaip visi supranta, o ne taip, kaip galima parašyti pagal kokias nors taisykles. Kas nors vienas yra įgaliotas Lietuvos Respublikos vardu pasakyti: „štai čia taip, čia taip ir viskas baigta, ir čia yra teisingumas“, nors daugybė žmonių jaučia, kad tai yra neteisingumas. Turime surasti bendrą vardiklį šitam žodžiui. Ir todėl mano tame atsišaukime ir buvo pasakyta: „pasitarkite kiekvienas su sąžine“. Sąžinė yra labai primirštas arba nemėgstamas dalykas net ir Europoje. Europos Sąjungoje, kur labai dažnai vyrauja socialistai, liberalūs, o ir komunistų pakanka, tai tas žodis tiesiog nekenčiamas, jis kažkoks atsilikęs. Ne apie tai dabar pažangi žmonija galvoja – ne apie sąžinę. Galvoja apie augimą - kad būtų daugiau kažkokių gėrybių. O kas tos gėrybės? Jeigu tu turėsi 20 porų naujų batų, tai tu būsi laimingesnis, negu turėdamas dvi poras patogių batų, kurių tau užtenka? Arba gali būti nelaimingas visai dėl kitokių priežasčių – esi turtingas, gauni vėžį arba neapykantą šeimoje, arba tavo vaikai nuėjo šunų keliais, ir kokia čia tavo laimė tada, kad tu turi daug pinigų? Reikia kažką permąstyti iš naujo – grįžti prie pagrindinių dalykų. Tai, štai, pasitarkite su sąžine, Lietuvos teisininkai...“, - „Pūko TV“ laidoje „Kontaktas“ kalbėjo prof. V.Landsbergis. Atkuriamojo Seimo pirmininkas mano, kad dabar – esminis lūžis Lietuvoje teisėsaugoje. „Man atrodo, kad tas laikas labai priartėjo. Tartum toks jausmas: arba – arba. Arba iš tikrųjų Lietuva susmuks ir bus valdoma kažkokių grupių, kurioms teisingumas bus nesvarbu, nesvarbu žmonių savijauta arba galų gale valstybės buvimas tarp kitų valstybių su garbingu vardu. Nesvarbu. Svarbu patiems tvarkytis, kaip tame sąvartyne, kur ko nors dar gali prisirinkti. Tai šitas laikas yra atėjęs. Ir čia turime neleisti, kad dalykai eitų į blogą“, - sako V.Landsbergis. "Ar mes norime turėti valstybę? Ir ar mes norime turėti geresnę valstybę? Tai ir pagalvokime – nors Vasario 16-osios proga", - pataria pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras