2024 m. liepos 23 d.

 

Latvijos sostinėje – didžiulis gaisras restauruojamoje pilyje (video)

Paskelbta: 2013-06-21 12:01 Autorius: ekspertai.eu

Vakar naktį, apie 22 valandą 21 minutė, gaisrininkai sulaukė pranešimo, kad dega Rygos pilis. Šį rytą didžiulės liepsnos buvo užgesintos apie 4 valandą, tačiau degimas ir smilkimas tęsėsi ilgai. Gaisro padariniai likviduojami dar ir šiuo metu. Pilies bokšte plevėsavusią Valstybės vėliavą naktį nuo ugnies išgelbėjo Karo policija.

Liepsnos apėmė stogą toje pilies dalyje, kurioje buvo įsikūrusi Prezidento kanceliarija, įrengtos prabangios reprezentacinės erdvės. Deja, gaisrininkų darbą trikdė elementarių priemonių trūkumas ar tų priemonių susidėvėjimas. Atvira liepsna pleškant pilies stogui, gaisrininkai teturėjo vieną keltuvą, vėliau buvo gautas antras ir pasiskolintas vienas malūnsparnis iš Karinių oro pajėgų. Gaisrą gesino pusšimtis gaisrininkų, įvykio vietoje buvo apie 10 gaisrinės automobilių. Darbą trikdė ne tik techniniai nesklandumai, bet ir sudėtingas pilies planas, dėl to buvo labai sunku prieiti prie gaisro židinio. Dėl sveikatos sutrikdymų vienas gaisrininkas išvežtas į ligoninę.

Vidurnaktį pilies stogas įgriuvo, o kai buvo užgesinta atvira liepsna vienoje stogo pusėje, visu stiprumu įsiplieskė kita pusė. Ryte manyta, kad sudegė apie 100 kvadratinių metrų stogo ir pastogės patalpų, tačiau, naujausiomis žiniomis, – 3 200 kvadratinių metrų patalpų. Sudegė Raudonoji salė, didžiuliai nuostoliai padaryti Baltajai, Švenčių, Pasiuntinių ir Herbų salėms.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis gaisrą pavadino nacionaline nelaime, apgailestavo, kad nukentėjo tiek daug istorinių vertybių. Taip pat jis pareiškė padėką gaisrininkams, kurie padarė viską, kas buvo įmanoma tokiomis sąlygomis. Gaisro metu suniokotos ne tik patalpos, bet ir dalis Nacionalinio istorijos muziejaus rinkinių. Dar ketvirtadienio naktį muziejaus darbuotojai atskubėjo gelbėti saugomų vertybių, perkėlė jas į saugesnes patalpas.

Rygos pilis, pastatyta 1330 metais, kelis kartus perstatyta ir restauruota, yra istorinis paminklas, laikoma svarbiu valstybingumo simboliu. 1988 metų lapkričio 11 d. joje iškelta Latvijos valstybės vėliava. Atgavus nepriklausomybę, joje buvo atkurta Latvijos Prezidentūra.

Medžiagą parengė Erika Drungytė
Šaltiniai: „diena.lv“ , „delfi.lv“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras