2023 m. gruodžio 9 d.

 

Latviškieji "kėvišai"

Paskelbta: 2009-11-12 04:25 Autorius: ekspertai.eu

Ojārs RubenisLatvijos žiniasklaida skelbia, kad spalio mėnesį KNAB (prevencijos ir kovos su korupcija biuras) pareiškė įtarimus buvusiam Europos Komisijos Latvijoje delegacijos nariui. Įtariamasis buvęs Komisijos administratorius-buhalteris – dabartinis teatro „Dailes“ direktorius Aivars Linis.

Biuro duomenimis delegatas sukčiavimo keliu iš Europos fondų pasisavino 21 000 latų (virš 100 tūkst. litų). Oficialiai šie pinigai buvo skirti seminarų organizavimui. Vis dėlto, seminarai taip ir neįvyko, o lėšos buvo pervestos į fiktyvių įmonių skirtų pinigams „plauti“, sąskaitas. Kartu su teatro direktoriumi, talkinimu vykdant nusikalstamą veiklą įtariamas ir vienas fizinis asmuo. Abiems įtariamiesiems taikomos kardomosios priemonės, neribojančios asmenų laisvės. Tačiau paviešinti faktai apie Latvijos teatro “Dailes” direktoriaus Aivarso Liniso (Aivars Līnis) pinigų pasisavinimą iš Europos fondų – tik ledkalnio viršūnė nusikaltimų, kurie gali būti inkriminuoti šiam asmeniui ateityje. KNAB aptiko rimtų pažeidimų tvarkant teatro finansinius reikalus, už kuriuos atsakingas A. Linis. Pažeidimų rasta ir Trijų Žvaigždžių ordino kavalieriaus, Nacionalinio teatro direktoriaus Ojarso Rubeniso (Ojārs Rubenis) veikloje. Prevencijos ir kovos su korupcija biuras jau prieš du metus rekomendavo atleisti O. Rubenisą iš teatro vadovo pareigų. Tačiau Kultūros ministerija, kuriai tuo metu jai vadovavo Jelena Demakova, rekomendaciją ignoravo. Šį kartą Latvijos žurnalistikos legenda kaltinamas įvairiomis finansinėmis machinacijomis – nuo degalų pasisavinimo iki neteisėtų sutarčių pasirašymo. Panašiomis nuodėmėmis kaltinamas ir A. Linis. KNAB nuomone, kartais abu direktoriai veikdavo drauge, pavyzdžiui, vienas teatras už konsultacijas mokėdavo kitam ir atvirkščiai. A. Linis visus kaltinimus neigia ir teigia besididžiuojąs visišku savo teatro kolektyvo palaikymu. Vis tiktai Kultūros ministerija atleido A. Linisą iš užimamų teatro vadovo pareigų. Jam uždrausta lankytis teatre. O. Rubeniso atveju sprendimas dėl atleidimo dar nepriimtas – pradėtas tarnybinis tyrimas. O. Rubenisas neatsako į žurnalistų skambučius ir situacijos nekomentuoja. Galbūt dėl to, kad spalio 27 d. jis turėjo dalyvauti teismo posėdyje dėl skaitmeninės televizijos aferos, per kurią valstybė prarado 2 milijonus latų (apie 10 milijonų litų). Afera įvyko tuo metu, kai O. Rubenisas buvo Nacionalinės televizijos ir radijo komisijos pirmininku. Žinoma 10 milijonų, tai ne žymiojo, mūsų šalies teisėsaugos kol kas labai uoliai saugomo Lietuvos ir nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriaus Gintauto Kėvišo vykdoma renovacija už 80 milijonų bei kita kultūrinė jo veikla, tačiau ir šiuo rezultatu latviai tikrai gali "didžiuotis".
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras