2023 m. rugsėjo 25 d.

 

Lietuva aktyviai remia būtinybę išlaikyti lankstumą ES formatuose perkant amuniciją

7
Paskelbta: 2023-05-24 08:07 Autorius: ekspertai.eu
Žilvinas Tomkus


Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus gegužės 23 d. dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio Reikalų Tarybos gynybos klausimais susitikime Briuselyje. Susitikimo metu buvo diskutuojama, kaip paspartinti karinę paramą Ukrainai bei užtikrinti reikalingos amunicijos gamybą ir tiekimą.

Šių metų kovo mėnesį neformaliame ES gynybos ministrų susitikime Stokholme buvo sutartas plačios apimties veiksmų planas dėl šaudmenų tiekimo Ukrainai ir bendrų ginkluotės įsigijimų išnaudojant ES institucijas ir mechanizmus. ES valstybės prisiėmė ambicingą politinį įsipareigojimą – per 12 mėnesių perduoti Ukrainai 1 mln. amunicijos vienetų.

Susitikime ES Vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai Josepas Borrelis informavo ministrus, jog valstybės jau suteikė Ukrainai nemažą kiekį amunicijos, kuri kritiškai svarbi Ukrainos pasirengimui atkovoti užimtas teritorijas.

Europos Komisaras Thierry Bretonas informavo, kad aplankė 29 gynybos pramonės įmones 15-oje valstybių narių ir dės visas pastangas padidinti pramonės gamybos apimtis. Taip siekiama perduoti Ukrainai papildomos amunicijos ir atstatyti valstybių narių atsargas.

„Ukraina įžengė į lemiamą karo etapą, todėl Europos Sąjunga ir valstybės narės turi kaip galima skubiau įgyvendinti savo įsipareigojimą Ukrainai ir suteikti 1 mln. amunicijos vienetų. Ukrainos pergalė kare bus ilgalaikės taikos Europoje pagrindas“, – akcentavo viceministras Ž. Tomkus.

Ž. Tomkus patvirtino, kad Lietuva planuoja dalyvauti bendruose amunicijos pirkimuose, kurie bus inicijuoti tiek ES institucijų, tiek kitų valstybių.

Pasak viceministro, dabar svarbiausia užtikrinti kuo skubesnį amunicijos pristatymą Ukrainos kariuomenei, todėl Lietuva tikisi, kad konkretūs bendrų įsigijimų kontraktai ir jų sąlygos bus žinomi jau pačiais artimiausiais mėnesiais.

„Lietuva taip pat aktyviai remia būtinybę išlaikyti lankstumą ES formatuose perkant amuniciją bei kitą ginkluotę ne tik iš ES valstybių, bet ir iš trečiųjų šalių-sąjungininkių“, - pasakė Ž. Tomkus.

Tai ypač svarbu įvertinus esamą riziką, kad Europos gynybos pramonė gali nespėti pakankamai išplėsti gamybos pajėgumų amunicijos tiekimui Ukrainos kariuomenei.

Viceministras šiandien taip pat dalyvavo Europos gynybos agentūros Valdančiosios tarybos susitikime, kuriame aptarė pirmąsias pamokas iš karo Ukrainoje ir tai, kokių pajėgumų ES, bendradarbiaujant su NATO, reikia ruošiantis kylančioms grėsmėms.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
7. julia
(2023-05-24 22:14:17)
(59.103.110.124) Parašė:

Do you want to earn money without investing money. That’s how I started this job and Now I am making $200 to $300 per hour for doing online work from home. . . Apply Now here---------------------------->>> join.hiring9.com6. julia
(2023-05-24 22:13:45)
(59.103.110.124) Parašė:

Do you want to earn money without investing money. That’s how I started this job and Now I am making $200 to $300 per hour for doing online work from home. . . Apply Now here---------------------------->>>5. Pasirodė pranešimas
(2023-05-24 15:50:20)
(82.145.212.152) Parašė:

ZSU vyr. vadas Valerij Zalužnyj po skeveldrinių sužeidimų ir galvos traumos nebegalės toliau vadovauti Ukrainos armijai, kada gegužės pradžioje rusų raketos prie Chersono pataikė į vadavietę. Zalužnuj buvo atlikta chirurginė kaukolės trepanacija. Gydytojai prognozuoja, kad vadas išgyvens, bet liks nedarbingas.4. Nesusigaudau
(2023-05-24 10:18:15)
(78.58.225.231) Parašė:

“Iždas nebegalės įvykdyti visų valstybes įsipareigojimų jeigu Kongresas ne padidins limito.” Kas jam trikdo liumitą didintį ?Rezevinę leidybą užsiimą 12 privačių popierių gaspadorių.Juk 2008 metais buvo ta pati daina ir niekas neverkė.3. Europa gilioje duobėje
(2023-05-24 09:00:41)
(78.58.203.16) Parašė:

Pagal bet kokius standartus Europos Sąjunga per daug investuoja į Ukrainos karo projektą – taip pat į jo romaną su Zelenskiu. Dvi labai svarbios angloamerikiečių žiniasklaida JK (kuriame dažnai pasirodo JAV žinutės) pagaliau – ir karčiai. – pripažino: „Sankcijos Rusijai žlugo“. „The Telegraph“ apgailestauja: jie „yra pokštas“; „Rusija jau turėjo žlugti“. Paprasčiau tariant, Europos lyderiai įsirėžė į gilią duobę. Zelenskio F-16 per Europą praėjusią savaitę rodo, kad nors kai kurie Europos lyderiai nori, kad Zelenskis baigtų karą, jis, atvirkščiai, nori (tiesiogine prasme) nuvesti karą į Rusiją (ir tikriausiai visą Europą).“ Zelenskis pasakoja. mums, kad jei norite laimėti karą, turite duoti man daugiau pinigų ir daugiau daiktų: „Aš turiu sumokėti generolams“. Europa turi patenkinti ilgalaikius Ukrainos tvarumo poreikius pertvarkydama savo pramonę, kad būtų galima gaminti ginklus, būtinus karo pastangoms paremti – gerokai po 2023 m. „Politico“ skelbia antraštę: Greitai artėja pagalbos Ukrainai pabaiga. Atstatyti nebus lengva. ES gali įstrigti finansuodama „amžiną konfliktą“ ir košmarą dėl tolesnio pabėgėlių antplūdžio – išeikvoti ES išteklius ir dar labiau paaštrinanti imigracijos krizę, jau neraminančią ES rinkėjus. Koks bus ES atsakas, jei JAV pakvies ją į amuniciją. tiekimo linijos lenktynes su Rusija? Kad būtų aišku: Europos infrastruktūros restruktūrizavimas į karą orientuotą ekonomiką turi didžiulių pasekmių (ir išlaidų). Ar yra išeitis iš ES sau išsikastos „duobės“? Taip – tai vadinama „sąžiningumu“. Jei ES nori greitai baigti karą, ji turėtų suprasti, kad yra dvi galimybės: Ukrainos kapituliacija ir susitarimas dėl Maskvos sąlygų; arba tęsti viso spektro Ukrainos pajėgumo kariauti nykimą, kol jos pajėgas neaplenks entropija. Sąžiningumas pareikalautų, kad ES atsisakytų klaidingos pozicijos, kad Maskva derėsis dėl susitarimo Zelenskio sąlygomis. Pastaruoju keliu sprendimo nebus. O sąžiningumas reikalautų, kad ES pripažintų, kad įsitraukimas į finansinį karą prieš Rusiją buvo klaida. Vienas, kurį reikėtų taisyti.................................. .... Šaltinis :https://www.lewrockwell.com/2023/05/no_author/the-eu-is-over-invested-in-the-ukrainian-war-project/2. Vadakste
(2023-05-24 08:55:04)
(78.62.55.176) Parašė:

Noje , nusipirkit , apsiginkluokit ir visi i fronta Ukrainos, mazni laimesite netryne kedziu .Manau , kad vis taip stengiates , kad ir Lietuvoj pradetu kristi bombos. Norai kazkada issipildo, tada pirmyn.1. JAV finansinė krizė?
(2023-05-24 08:37:02)
(78.58.203.16) Parašė:

Khazarai naudojasi artėjančia skolos nelaime, dėl kurios atsiranda įsipareigojimų neįvykdymas, kažkam dideliam – LABAI DIDELIUI!!!Kitame laiške Kongresui iždo sekretorė Janet Yellen buvo dar kartą perspėta, kad dabar „labai tikėtina“, kad jos padaliniui birželio pradžioje pritrūks pakankamai grynųjų pinigų, ir pakartojo perspėjimą, kad toks momentas gali ateiti vos birželio 1 d. „Rašau norėdamas atkreipti dėmesį, kad manome, jog labai tikėtina, kad Iždas nebegalės įvykdyti visų vyriausybės įsipareigojimų, jei Kongresas iki birželio pradžios ir galbūt jau birželio pradžioje nepadidins arba nesustabdys skolos limito. 1“, – pirmadienį laiške įstatymų leidėjams sakė Yellen.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras