2022 m. spalio 4 d.
 

 

Lietuva išlieka pasaulio dėmesio centre ir užsienio turistų Meka

13
Paskelbta: 2022-08-18 13:09 Autorius: ekspertai.eu
Premjerė Ingrida Šimontė


Per 2022 metų I pusmetį užsienio šalių žiniasklaidoje užfiksuota daugiau nei 73 tūkst. pranešimų, kuriuose paminėta Lietuva.

Apia tai informuojama Vyriausybės pranešime šalies visuomenei ir pasauliui „Lietuva pasaulyje: kviečianti užsienio turistus, ginanti demokratines vertybes ir atvira kūrybai“.

Lyginant I ir II ketvirčius, šalies matomumas užsienio žiniasklaidos portaluose buvo panašus, tačiau socialiniuose tinkluose jis išaugo net 85 proc. Lietuvos matomumui didžiausią įtaką turėjo neutralaus tono informacinio pobūdžio pranešimai apie šalies vidaus ir užsienio politiką, ekonomikos, kultūros ir turizmo aktualijas. Užfiksuotas teigiamų pranešimų apie šalies turizmą šuolis – srities aktualijos sudarė net 36 proc. visų teigiamo tono reikšmingų pranešimų apie Lietuvą.

Daugiausia šalies paminėjimų užfiksuota Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, mažiausiai – Šiaurės šalių (Danija, Norvegija, Suomija) ir Izraelio žiniasklaidos portaluose. Tą rodo Vyriausybės kanceliarijos Vyriausybės komunikacijos departamento Strateginės komunikacijos skyriaus ir šalies viešojo sektoriaus institucijų atliktas šalies skaitmeninio matomumo ir žinomumo vertinimas.

Išsami turinio analizė atlikta daugiau nei 14,5 tūkst. didžiausią auditoriją pasiekusių žiniasklaidos portalų pranešimų, iš kurių daugiau nei 3,8 tūkst. buvo reikšmingi (pagrindinis dėmesys skirtas Lietuvai ir su ja susijusiems įvykiams) šalies matomumui.

„Ekonomikos srities aktualijos daugiausia prisidėjo prie Lietuvos, kaip modernios ir inovatyvios valstybės, įvaizdžio stiprinimo. Pagal reikšmingais pranešimais potencialiai pasiektą skaitytojų auditoriją ekonomikos sritis šį pusmetį nusileido tik valdymo srities aktualijoms. Tai rodo, kad mūsų ekonomikos potencialas ir investavimo galimybės šalyje – vis dar aktualios temos net ir šių dienų geopolitinių iššūkių kontekste“, – teigia Marius Gurskas, Strateginės komunikacijos skyriaus vadovas.  

Šalies ekonomikos srities aktualijomis domėjosi Forbes, Newsweek, CNN, The Washington Post, Associated Press ir kiti įtakingi bei didžiules auditorijas turintys žiniasklaidos šaltiniai. Didžiausio dėmesio sulaukusios temos: santykiai su Kinija ir Taivanu, šalies ekonominė ir energetinė nepriklausomybė, šalies pasiekimai biotechnologijų ir lazerių srityse, „Vinted“, „Nord Security“, „iDentify“ startuolių pasiekimai ir kt.  Prie teigiamų pranešimų sklaidos ženkliai prisidėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ Inovacijų agentūros vykdyta komunikacija.

Pasak Olgos Gončarovos, laikinai atliekančios „Keliauk Lietuvoje“ direktoriaus funkcijas, per pastarąjį pusmetį vienas iš svarbesnių postūmių turizmui buvo laisvesnis keliavimas pandemijos kontekste. Lietuva buvo viena iš pirmųjų Europos šalių, kuri atlaisvino, o galiausiai ir panaikino pandeminius keliavimo apribojimus. Tai lėmė didesnį Lietuvos matomumą, nes tai vis dar buvo viena karščiausių temų užsienio žiniasklaidoje.

Prie šalies matomumo prisidėjo „Keliauk Lietuvoje“ bei miestų turizmo informacijos centrų vykdoma proaktyvi komunikacija, užsienio žurnalistams organizuojami pažintiniai turai. Šie veiksmai lėmė, kad Lietuvos vardas užsienyje skambėjo pozityviau, o apie šalies lankytinas vietas ir unikalias kelionių galimybes rašė tokie užsienio žiniasklaidos gigantai, kaip Forbes, The Times, The Independent, Euronews, Deutsche Welle ir kiti.

Kultūros srities naujienų srautas išsiskyrė teigiamų naujienų gausa – jos sudarė net 22 proc. visų teigiamo tono reikšmingų pranešimų. Daugiausia pranešimų užfiksuota Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Prancūzijos portaluose.

Didžiausio dėmesio sulaukusios temos: „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“, operos-performanso „Saulė ir jūra“ gastrolės, kultūros atstovų paramos Ukrainai iniciatyvos, scenos meno ir vizualiųjų menų atstovų (A. Grigorian, M. Gražinytės-Tylos, G. Šlekytės, I. Gerbutavičiūtės, M. Kvedaravičiaus, J. Meko) pasiekimai ir jų projektai. Lietuvos kultūros ir jos menininkų veikla domėjosi Le Figaro, The Guardian, Deutsche Welle, Variety ir kt.

Valdymo srities (vidaus ir užsienio politikos) naujienos potencialiai pasiekė didžiausią auditoriją ir daugiausia prisidėjo prie šalies matomumo užsienio žiniasklaidoje. Srities naujienose vyravo neutralaus tono pranešimai, daugiausia jų fiksuota Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos žiniasklaidos portaluose.

Lietuvos matomumo užsienio žiniasklaidoje vertinimas apima 13 tikslinių užsienio valstybių (Danija, Izraelis, Japonija, JAV, Jungtinė Karalystė, Lenkija, Norvegija, Nyderlandai, Prancūzija, Suomija, Švedija, Ukraina, Vokietija) ir 4 šalies įvaizdžio pozicionavimo sritis (ekonomika (Co-create Solutions), kultūra (Co-create Culture), valdymas (Co-create Governance), talentų pritraukimas (Co‑create Life). Taip pat vertinama turizmo sritis ir stereotipinis šalies įvaizdžio atspindėjimas užsienio šalių žiniasklaidoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
13. Lietuva-turistų Meka
(2022-08-19 22:33:22)
(46.138.235.205) Parašė:

Jei visko gerėjimą matuoti lauko išviečių skaičiumi, tai Šimonytė teisi.12. Ghetto
(2022-08-19 11:37:49)
(82.145.208.120) Parašė:

Александр Городницкий - Песня узников Вильнюсского гетто (YouTube): "Здравствуй красавец Вильно, Вильно, Все мы тебя любили сильно, .... Нас не загонят в гетто, в гетто, Мы по соседству где-то, где-то, В темных дубравах, Солнечных травах, И в полевых цветах.".11. europos centras
(2022-08-19 10:00:42)
(77.90.124.209) Parašė:

jo nesenai vaziavau is wilno i kowno,tai galvojau,kad vaziuoju begiais,nes ruso tiesta autostrada taip per 30 metu sudeveta,kad autobusas braskejo kaip sovietinis sunkvezimis.Manau vagys isveze kapitala i uzsieni,kad lietuva butu ,,bananu respublika,,10. Melageliai
(2022-08-19 08:47:29)
(78.58.120.83) Parašė:

Konkretus melagiai. Pries kelis menesius buvau su draugais Trakuose, su viena turistu grupele vaiksciojo angliskai kalbanti lietuviu gide. Kai ji baige darba, as priejau prie jos, nes galvojau gal kazkada prireiks jos kontaktu jei atvyktu gimines is uzsienio. Paklausiau kaip darbas, tai sake, kad kokie 80% turistu is uzsienio, ypac JAV atsauke savo keliones i Lietuva kaip nesaugios salies. Tai visas jos sezonas ir suplanuoti darbai isgaravo.9. Pasaka
(2022-08-19 01:27:27)
(46.138.235.205) Parašė:

Dar truputį ir įvyks pilna neoliberalizmo pergalė Lietuvoje: Armonaitė šers lietuvius narkotikais, Šikalienės chebra atiminės iš apkvaišintų šeimų vaikus ir juos tieks homoseksualistų „šeimoms“, o į išvalytą nuo lietuvių teritoriją Vištgaidis PIŠ veš pagal Globalios migracijos paktą laukinius afrikos negrus kolonistus, steigs jų bantustanus nuo NATO poligonų likusioje teritorijoje. Tik lietuviai čia nebegyvens, jeigu mes nesutraiškysime šias Lietuvos kraują siurbiančias utėles armonaites.8. Išvada
(2022-08-19 01:21:07)
(46.138.235.205) Parašė:

Pagoglinkit - “ Vengrijos ekonomika stebina savo sėkme. Bendras vidaus produktas antrą ketvirtį išaugo 6,5%”. Kas tik savo galvose nekariauja patys su savimi ir su Putinu, tie ir gerai gyvena.7. Petras Antrasis
(2022-08-18 21:11:20)
(78.58.252.19) Parašė:

Žmonės visuomet domėjosi savižudžiais.6. Darijus
(2022-08-18 20:08:32)
(83.176.234.10) Parašė:

Dėmesio centre gali būti ir apsišikęs viešoje vietoje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras