2023 m. vasario 3 d.
 

 

Lietuva tęsia kovą ir ragina sustabdyti Baltarusijos atominės elektrinės darbus

4
Paskelbta: 2020-08-10 07:45 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 7 dieną Baltarusijos ambasadai buvo įteikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos protesto nota,  griežtai smerkianti Baltarusijos veiksmus, kuriais pradedamas branduolinio kuro pakrovimas į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje, Astravo aikštelėje. Apie tai sklebiama ministerijos pranešime visuomenei „Lietuva griežtai smerkia pradedamą branduolinio kuro pakrovimą į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje“.

Notoje konstatuojama, kad Baltarusijos veiksmai vykdant atominės elektrinės projektą pažeidė atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principus, o elektrinės veikla dėl artumo Lietuvos sostinei Vilniui neišspręstų branduolinės saugos problemų ir saugos kultūros neužtikrinimo statybų metu sukelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir gyventojams.

Notoje Baltarusija raginama sustabdyti pradedamus atominės elektrinės paleidimo darbus iki bus įgyvendintos Europos Sąjungos (ES) streso testų proceso metu pateiktos rekomendacijos, o taip pat kviečiama visapusiškai bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupe, Europos Komisija bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis, siekiant užtikrinti reikiamą branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų, įskaitant numatytų Espo konvencijoje, lygį.

Rugpjūčio 6 dieną, lietuvos diplomatijos Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį informavo apie artimiausiu metu numatomą atominės elektrinės paleidimą Baltarusijoje. L. Linkevičius taip pat akcentavo, jog Lietuva tikisi aktyvaus ES institucijų įsitraukimo. Baltarusijos atominės elektrinės klausimas taip pat buvo aptartas su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas yra esminis tiek Lietuvai, tiek pačiai Baltarusijai. Tai yra ne tik dvišalė, bet ir regioninė bei ES problema, tai ES vadovai yra ne kartą yra pasakę. Šiais klausimais nėra vietos kompromisui ir nematome galimybės susitarti su Baltarusija“, - pasakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija, kartu su kitomis Lietuvos institucijomis, toliau tęs kovą siekiant bendrų sprendimų Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose daugiašaliuose formatuose dėl Baltarusijos padarytų pažeidimų konstatavimo ir trūkumų ištaisymo.

Šaltinis: urm.lt

Susiję:

Lietuvos vasalų skleidžiamas melas ir idiotiški poelgiai nebeįtikina net artimiausių kaimynų – latvių su estais 

Lietuva dar kartą įdūrė Baltarusijai – pasinaudoti Kruonio hidroakumuliacine elektrine ji neturės jokių galimybių   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
4. SS
(2020-08-10 17:31:11)
(78.63.162.242) Parašė:

>>>2. yel“l“ow submarine>>> Nereikėjo taip žiauriai. dar žiūrėk nusibaigs savanoris Nr.13. Romas
(2020-08-10 14:08:29)
(77.111.246.39) Parašė:

Nezinau su kuom ten Lietuva tesia kova, bet pasipiarinti, kaip ir galima. Neabejoju kad Astravo AE elektrai pirkejai bus, bet net jeigu ir nebutu - Astravo AE negali pilnai aprupinti Baltarusijos ekonomika. Nereikia galvoti, kad Baltarusijoje vieni kvailiai ir "kisa" apie 9 mlrd. i Astravo AE, neivertinus kas bus po to, kai AE prades dirbti. Neverta spresti apie kaimynus, remiantis savo proto neigalumu.2. yel“l“ow submarine to 1. SS
(2020-08-10 13:50:19)
(88.119.234.132) Parašė:

abejotina, kad BY veržtųsi pardavinėti tą elektrą :))) - realiai pirmo BAE bloko pajėgumo užteks tik 30-40-čiai BY poreikių padengti :))) - įtariu, kad net naktinę elektrą BY suras kur padėti :) - tebeturint tokį sunkiosios pramonės potencialą ir neturint iškastinės energijos resursų, tai naktinės elektros realizacijos problema nėra aktuali ..., - trečia vertus, manau, svarstomas ir baltarusiškos HAE statybos klausimas ..., - tada litchūanijos idiotai galės kišti Kruonio HAE kiekvienas į savo šiknaskylę mažais fragmentais :)))- debilų šiknaskylių tikrai pakaks sutalpinti tiek visą metalą, tiek visą betoną :))1. SS
(2020-08-10 13:33:44)
(78.63.162.242) Parašė:

Lietuvos URM mažiausiai turi rūpėti kitos valstybės ekonomika. Savo žiūrėkite ir ieškokite partnerių ekonominiam bendradarbiavimui. Tame tarpe ir pigesnės elektros pirkimas iš Baltarusijos. Įsivaizduoju, kad Lietuvos URM yra landsbergizmo štabas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras