2022 m. rugpjūčio 18 d.
 

 

„Lietuva „Alitos“ byloje daugiau nebepatirs šimtamilijoninių nuostolių“

Paskelbta: 2013-05-24 10:19 Autorius: Naujienų redaktorius

Atmestas pagrindinis Italijos piliečio Luigiterzo Boscos ieškinys Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir reikalavimas priteisti 714 milijonų litų iš Lietuvos Respublikos.

Arbitražo teismas pripažino, kad visi L. Boscos patirti nuostoliai dėl bendrovės „Alita“ privatizavimo jau buvo atlyginti Lietuvos teismuose, todėl ieškovo reikalavimas priteisti netiesioginius nuostolius yra nepagrįstas.

Tokį sprendimą šių metų gegužės 17 dieną priėmė arbitražo teismas, nagrinėjęs ieškinį Lietuvos Respublikos Vyriausybei pagal Jungtinių Tautų tarptautinės prekybos teisės komisijos (UNICITRAL) arbitražo taisykles.

„Tai jau trečia Lietuvos Respublikos pergalė, nes kitoms valstybėms panašūs ieškiniai yra baigęsi šimtus milijonų eurų siekiančiais nuostoliais“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Arbitražo teismo sprendimas yra grindžiamas tarptautine dvišale Lietuvos ir Italijos investicijų apsaugos sutartimi, kuria rėmėsi ir investuotojas L. Bosca. Lietuva yra sudariusi per 50 tokio tipo sutarčių, kurios garantuoja ir Lietuvos, ir kitų šalių investicijų apsaugą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Italijos piliečio ginče, kilusiame dėl valstybei nuosavybės teise priklausiusių akcinės bendrovės „Alita“ akcijų privatizavimo, Lietuvai atstovavo Valstybės turto fondas, o interesus gynė advokatų kontorų LAWIN ir „Hughes Hubbard & Reed LLP“ konsorciumas. Ministro pirmininko tarnyba pabrėžia, esą jų dėka Lietuva nepatirs šimtamilijoninių nuostolių.

„lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

P. S. Daugiau apie šią valstybės įvykdytą aferą skaitykite antimafijos temoje „Alita”.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras