2024 m. birželio 25 d.

 

Lietuvoje kariuomenės dienos proga koncertuos unikalus Jungtinės Karalystės Karališkosios divizijos orkestras

6
Paskelbta: 2015-11-19 14:07 Autorius: ekspertai.eu

Minint Lietuvos kariuomenės dieną Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras dovanoja Lietuvos kariams ir visuomenei tris koncertus kartu su Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestrais. Taip pat orkestras dalyvaus ir gros iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte lapkričio 23 d. (12 val.) Vilniuje.

Jungtinės Karalystės Karališkosios divizijos orkestro muzikantai ne tik profesionalai galintys groti keliais instrumentais ir atlikti pačią įvairiausią muziką (roko, liaudies, etc.), jie ir profesionalūs kariai, kurie dalyvauja tarptautinėse misijose.

Šis orkestras keliauja kartu su britų kariais po visą pasaulį. Kartu su kariais orkestras dalyvauja karinėse ceremonijose, rikiuotėse, koncertuoja įvairių švenčių proga ir pan.

Lietuvoje orkestrantai prisijungė prie Baltijos šalyse vykstančių Jungtinėje karalystėje dislokuoto NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso (angl. Allied Rapid Reaction Corps, ARRC) vadavietės pratybų „Arcade Fusion 2015“.

„Mes džiaugiamės ir didžiuojamės galimybe būti čia ir dovanoti koncertus Lietuvos kariuomenės dienos proga. Tai puikus būdas parodyti NATO sąjungininkų vienybę ir patvirtinti, kad mes būsime čia ir kai to reikės mus svetingai priėmusiems Lietuvos žmonėms“ – sakė ARCC ir Jungtinės Karalystės kariuomenės atstovė pulkininkė leitenantė Ana Stefens (Anna Stephens).

Apie Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestrą

Orkestras (The Band of the King's Division) suformuotas 2006 metais. Nuo 2014 metų balandžio mėn. tai yra pirmasis profesionalus Jungtinės karalystės kariuomenės orkestras.

Jungtinės Karalystės  Karališkosios divizijos orkestras žinomas visame pasaulyje ir yra pelnęs laurus ne viename pučiamųjų orkestrų festivalyje. Kūrybinėje veikloje bendradarbiauja su žymiausiais britų kompozitoriais.

Orkestras universalus ir gali atlikti koncertines programas tinkančias įvairioms progoms ir įvairiose erdvėse nuo viso 32 instrumentų sąstato koncertinės programos, grojimo marširuojant, 18 fanfarų grupės iki koncertavimo mažomis grupėmis po 10 instrumentų arba kvintetu.

Šis Jungtinės Karalystės Karališkosios divizijos orkestras daug koncertuoja tiek kariuomenės daliniuose, tiek plačiajai visuomenei. Pirmą kartą atvykę į mūsų šalį, Lietuvos Kariuomenės 97–ųjų metinių proga orkestro muzikantai pristatys savo geriausius kūrinius Lietuvos kariuomenės kariams, krašto apsaugos sistemos darbuotojams ir Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus visuomenei.

Taip pat šis orkestras koncertavo Rygoje, lapkričio 18 d. – Latvijos Nepriklausomybės dienos proga.

Koncertai Lietuvoje:

Lapkričio 21 d., 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šiaulių g. 36, Klaipėda) šventiniame koncerte gros Jungtinės Karalystės sausumo pajėgų Karališkosios divizijos orkestras ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (įėjimas laisvas).

Lapkričio 22 d. 15 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19, Kaunas) koncertuos Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras (įėjimas laisvas).

Lapkričio 23 d. 12 val. Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras dalyvauja ir groja iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte.

Lapkričio 23 d. 18 val. Lietuvos kariuomenės orkestro ir Jungtinės Karalystės kariuomenės Karališkosios divizijos orkestro šventinis koncertas Vilniaus Siemens arenoje.

Lietuvos kariuomenės orkestras

Lietuvos kariuomenės orkestras įkurtas 1991 m. rugsėjo 4 d., pirmuoju orkestro kapelmeisteriu buvo majoras Justinas Jonušas (1938-2013).

Šiuo metu orkestrą sudaro 60 profesionalių muzikų. Jiems vadovauja orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, jam talkina dirigentas kapitonas Dainius Pavilionis.

Lietuvos kariuomenės orkestras dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo ceremonijose, iškilminguose valstybiniuose renginiuose, Lietuvos kariuomenės oficialiose ceremonijose ir šventėse, taip pat rengia ir atlieka defilė programas. Orkestro atliekamus kūrinius taip pat galima išgirsti ir solinių koncertų Lietuvos visuomenei metu, kolektyvo įrašai skamba per Lietuvos radiją ir televiziją, yra išleistos septynios orkestro kompaktinės plokštelės.

Nuo pat įkūrimo pradžios orkestras bendradarbiauja su kariniais orkestrais ir jų dirigentais iš Europos Sąjungos ir NATO šalių. Lietuvos kariuomenės orkestras sėkmingai dalyvavo karinės muzikos festivaliuose ir koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje.

Savo bibliotekoje Lietuvos kariuomenės orkestras turi per tūkstantį lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, kurie saugomi kasetėse ir kompaktinėse plokštelėse. Taip pat nemaža orkestro įrašų yra ir Lietuvos radijo ir televizijos fonotekose. Orkestras puoselėja kūrybinius ryšius su JAV, Belgijos, Vengrijos, Latvijos, Olandijos, Vokietijos kariniais orkestrais.

Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras

Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras įkurtas 1994 m. gegužės 12 d. pulkininko Č. Braziulio, pulkininko J.Veselkos ir tuometinio Karinių oro pajėgų vado pulkininko Z. Vegelevičiaus nutarimu.

Nuo 2001 m. kovo 21 d. Krašto apsaugos ministro įsakymu du orkestrai sujungiami į vieną: Karinių oro pajėgų orkestras ir Vytauto Didžiojo atskirojo jėgerių bataliono pučiamųjų instrumentų orkestras.

Šis orkestras tapo reprezentaciniu Karinių oro pajėgų orkestru. Orkestrui vadovauja kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis bei dirigentas kapitonas Remigijus Terminas.

Dabartinis Karinių oro pajėgų orkestras sparčiai tobulėja, dalyvauja įvairiuose renginiuose - orkestrų festivaliuose Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje, Palangoje, Mažeikiuose, S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietoje Lenkijoje (Soldine), 15-ajame tarptautiniame karinių orkestrų festivalyje "Krokuva 2005", kariniuose ritualuose (karių paradai, karinės šventės, karių laidojimo, perlaidojimo ceremonijose), taip pat koncertuose visuomenei.                  

Orkestro repertuare įvairių žanrų kūriniai. Pradedant nuo sakralinės muzikos   baigiant estradine ir džiazo muzika.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Robertas to 4
(2015-11-19 20:29:09)
(82.140.148.29) Parašė:

Stalinizmo padariniai siaubingi ir juos nuteisė ta pati komunistų partija , o caro laikais tai Lenkai laidojo lietuvius ir lenkiškai raše antkapius dar gali nueiti ir pažiūrėti kapuose tokį stebūklą , adekvačiai vertinam istoriją prašom . O kas liečia niekada na kaip čia pasakius... Lietuva krikščioniškas projektas? :))))))))5. Robertas to ED
(2015-11-19 20:23:44)
(82.140.148.29) Parašė:

Dar labai svarbų dalyka reikia paminėti tai opiumo karus Kinijoje....4. to 2.
(2015-11-19 20:22:00)
(78.157.74.1) Parašė:

Nėra nė vienos tokios baisios imperijos, kaip Rusija. jos istorija - barbarizmas, prievarta, žudynės, trėmimai, baudžiava, vienvaldystė, despotizmas, valdžios bukumas. Vien už tai, ką jie padarė Lietuvių tautai, nusipelno amžino pasmerkimo. Kajau kalbėti apie dabartinį jų elgesį Katynėje, Čečėnijoje, Gruzijoje, Ukrainoje ir kitose buvusios imperijos užgrobtose teritorijose. Tai ir yra skirtumas kas koncertuos - niekada Lietuva neskriaudusios ir NATO partnerės Jungtinės Karalystės karinis orkestras, ar neseniai buvusio okupanto karinis vienetas. Jungtinė Karalystė niekada nebuvo okupantė, bet visada Lietuvai draugiška valstybė. Traktuoti vienodai su Rusijos federacija būtų didžiausias neteisingumas.3. Kas tie šaudytojai ... ?
(2015-11-19 19:40:30)
(78.62.238.243) Parašė:

Sutinku su "ED" komentaro pirma dalimi. O antra jo komentaro dalis rodo, kad "ED" dar neišsivadavo iš pindostaninės propogandos gniaužtų. Faktai rodo, kad Rusijoje nuo 1917 metų net pusė amžiaus buvo įsitvirtinę tokie "šauliai", kurie vadovavo ir šaudė net tik lietuvius, bet dar daugiau iššaudė rusų. Kaip paaiškėjo, tie "šaudytojai" su rusų tauta neturėjo nieko bendro.2. ED
(2015-11-19 19:28:45)
(78.62.238.48) Parašė:

Nėra nė vienos tokios baisios savo kolonijine politika valstybės kaip Karalystė. Jos istorija – barbarizmas, prievarta, žudynės, vergvaldystė, despotizmas, antihumaniškumas. Vien už tai, ką jie padarė airių tautai, nenusipelno būti gerbiami net dabar. Ką jau kalbėti apie jų elgesį indėnų žemėse, Indijoje ir kitose kolonijose. Tai koks skirtumas, kas koncertuos – Rusijos Federacijos karinis vienetas ar Jungtinės Karalystės karinis vienetas? Vienoda okupantų istorija, tik vienus okupantus mes garbiname, kitus pasmerkiame, nes jie šaudė mūsų tautą. Bet ar neturėtume būti vienodai teisingi?1. globa;stai vienija pasaulį
(2015-11-19 19:08:02)
(89.234.157.254) Parašė:

jeu nebsupraantu kuur lietuwa kur kitos salysParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai