2024 m. liepos 15 d.

 

Lietuvoje viešės Portugalijos kariuomenės generolų delegacija

Paskelbta: 2016-08-10 16:04 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 10–12 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Portugalijos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas generolas Manuelis Tešeira Rolus (Manuel Texeira Rolo), Sausumos pajėgų vadas gen. Fredrerikas Žuze Rovisku Duartė (Frederico Jose Rovisco Duarte), Jungtinio štabo viršininkas viceadmirolas Žuzė Domingušas Pereira da Kunja (José Domingos Pereira da Cunha) ir juos lydinti delegacija. Tai pirmas tokio lygmens Portugalijos karininkų apsilankymas Lietuvoje, kurio metu svečiai susitiks su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Valdemaru Rupšiu ir Karinių oro pajėgų vadu pulkininku Audroniu Navicku.

Portugalijos sausumos pajėgų vadas gen. F. Ž. R. Duartė vizito Lietuvoje metu lankysis Rukloje, kur susipažins su į Lietuvą pratyboms atvykusių Portugalijos 4-ojo artilerijos bataliono karių tarnybos sąlygomis, taip pat dalyvaus šiuo metu Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) vykstančiose tarptautinėse pratybose „Ugninis griausmas 2016“, kuriose susitiks su Portugalijos kariais, stebės jų vykdomas užduotis.

Portugalijos rotacinių pajėgų kariai jau keletą metų iš eilės dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariais. 2015 m. balandžio-birželio mėnesiais Lietuvoje, kaip NATO Pasirengimo veiksmų plano dalis, buvo dislokuota Portugalijos karių rotacinė kuopa, kuri kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais dalyvavo pratybose „Geležinis Vilkas“.

Portugalijos karinių oro pajėgų vadas gen. M. T. Rolus lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Oro erdvės kontrolės centre Karmėlavoje, taip pat Aviacijos bazėje Šiauliuose aplankys Portugalijos karius, šiuo metu vykdančius NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Rugpjūčio 11 d. Portugalijos generolų delegacija dalyvaus pratybų „Ugninis griausmas 2016“ svečių ir žiniasklaidos dienos renginiuose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras