2024 m. vasario 25 d.

 

Lietuvos ambasadoriui Minske – priekaištai dėl Lietuvos pozicijos Astravo AE atžvilgiu

1
Paskelbta: 2013-07-26 14:55 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „ve.lt“
Nuotr. iš „ve.lt“

Į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas šioje šalyje reziduojantis Lietuvos ambasadorius Evaldas Ignatavičius. Lietuvos diplomatui buvo išsakytas nerimas dėl Vilniaus pozicijos Astravo atominės elektrinės (AE) atžvilgiu ir esą nekonstruktyvaus požiūrio į baltarusių siūlomas rengti diskusijas vertinant jėgainės poveikį aplinkai.

Apie tai skelbiama Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

„Privalome pareikšti, kad Lietuva neatrodo pasirengusi teigiamai atsakyti į mūsų pasiūlymus dėl dvišalio bendradarbiavimo pagal Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos nuostatas“, – tariamą Lietuvos atsisakymą bendradarbiauti įgyvendinant Espoo konvencijos nuostatas komentuoja Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Andrejus Savinychas.

Pasak jo, Baltarusija visais būdais stengiasi užtikrinti, kad pasirengimas Baltarusijos branduolinės jėgainės statybai atitiktų visus tarptautinius standartus.

Nurodoma, kad Lietuvai, kaip reikalauja tarptautinės konvencijos nuostatos, buvo nusiųsta ir į lietuvių kalbą išversta tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo ataskaita.

„Nepaisant to, matome, kad ši informacija nepasiekė Lietuvos visuomenės. Mes penkis kartus Lietuvai siuntėme pasiūlymus rengti viešas konsultacijas. Į jokius mūsų pasiūlymus nebuvo atsakyta“, – nurodo Baltarusijos užsienio reikalų ministerija.

Baltarusija prašo Lietuvos grįžti prie konstruktyvaus bendravimo ir vykdyti tarptautinės konvencijos nuostatas laikantis geros kaimynystės ir abipusio supratimo principų.

Prieš porą dienų Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Dražinu ir išreiškė susirūpinimą dėl vienašališko Baltarusijos sprendimo savo teritorijoje organizuoti svarstymus su Lietuvos visuomene dėl Astravo atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo, primena ELTA. Toks sprendimas, Vilniaus manymu, neatitinka Espo konvencijos nuostatų, riboja Lietuvos piliečių dalyvavimą tokio pobūdžio renginiuose bei neprideda konstruktyvumo Lietuvos ir Baltarusijos dialogui dėl Astravo atominės elektrinės saugos.

„ekspertai.eu“ primena, kad Baltarusijos gamtinių išteklių ir aplinkos apsaugos ministerija tvirtino reguliariai siuntusi Lietuvos aplinkos ministerijai atsakymus į jos pateiktus klausimus. Be to, Baltarusijos ministerija siūlė surengti bendras Baltarusijos ir Lietuvos ekspertų konsultacijas dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos. Lietuvos ministerijai taip pat buvo siunčiamos pasirinktos atominės elektrinės statybvietės tyrimų medžiagos, įskaitant jos saugumo pagrindimą.

Baltarusijos pareigūnė Liudmila Ivašečkina teigė, kad Lietuvos pusė, nepaisydama visų konstruktyvių pasiūlymų, arba ignoravo Baltarusijos ministerijos raštus, arba vis užduodavo tuos pačius klausimus dėl atominės elektrinės saugumo Lietuvos visuomenei ir aplinkai.

Astravo AE statoma už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. d3
(2013-07-26 15:13:18)
(71.35.20.58) Parašė:

ko tie runkeliai taip pergyvena? dziaugtis reikia!, gal lenkai atsisakys tikslu prisijungti Vilniaus krasta!, neziurint visu bumbuliewicu ir linkiewicu pastangu. eiliny karta lietuviai turi buti dekingi Batjkai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras