2024 m. liepos 17 d.

 

Lietuvos diplomatijos vadovas stipriai kirto Baltarusijai dėl jos pavojingos BAE

5
Paskelbta: 2020-10-29 06:10 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt


Spalio 27 dieną išsiųsta protesto nota Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai dėl neatsakingo ir skuboto Baltarusijos atominės elektrinės (BAE) paleidimo, keliančio grėsmę Lietuvos, Baltarusijos ir Europos Sąjungos piliečių saugumui.

Notoje yra griežtai smerkiamas Baltarusijos institucijų sprendimas pradėti branduolines reakcijas nesaugioje jėgainėje ir atverti kelią elektros energijos gamybai, ignoruojant Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) keliamus saugos reikalavimus.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad branduolinių objektų sauga ir saugumas yra itin svarbūs ES santykiams su Baltarusija.

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimo Baltarusijos atominėje elektrinėje klausimu Europos Sąjunga laikosi vieningos pozicijos, išsakytos Europos vadovų tarybos, Europos Parlamento ir Užsienio reikalų tarybos lygmenimis, raginant Baltarusiją neatidėliotinai įgyvendinti aukščiausius saugos standartus, aplinkosaugos reikalavimus ir Europos Sąjungos atsparumo testų rekomendacijas“, - notoje pažyėjo Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.

Atkreipiamas dėmesys, kad Užsienio reikalų ministerija, kartu su kitomis Lietuvos institucijomis, toliau tęs veiksmus Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose tarptautiniuose formatuose, siekdama sprendimų dėl nesaugios atominės elektrinės Baltarusijoje keliamų grėsmių mažinimo.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos lyderis Gitanas Nausėda taip pat deda visas pastangas, kad minėta jėgainė nepradėtų veikti ir, svarbiausia, nebūtų pažeista lietuviška taisyklė, garantuojanti mums 0 MW iš šios atominės.

Ekspertai.eu primena, kad spalio 12-16 d. atlikę BAE paskutinį patikrinimą prieš pirmojo bloko paleidimą, Pasaulio atominių elektrinių asociacijos (WANO) ekspertai konstatavo, kad jokių trūkumų BAE neturi, tad ją galima saugiai paleisti.

O šių metų kovo mėnesį Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Susiję:

Dėl Baltarusijos atominės jėgainės Žmonių partijai viskas klostosi pagal numatytą planą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. jooo
(2020-10-29 20:17:05)
(82.13.224.145) Parašė:

kazin ar komsomolinis asilas nepamirso gerai patrint rankose ta popieriaus lapa ant kurio sukurpe savo nota4. SS
(2020-10-29 17:58:46)
(78.63.162.242) Parašė:

Kam tas bebras dar siuntinėja notas, jei visiškai šalia sėdi Baltarusijos Prezidentė Tichanovskaja, kuriai plauna babkes? Tegul ant jos ir išviduriuoja savo pezalus.3. Vytas
(2020-10-29 16:36:05)
(62.80.225.75) Parašė:

A.Lukošenkai Lietuvos nota, kaip sako rusai - "do lampočki". Ir tai švelniai tariant. Realiai jis tikriausiai vėl, eilinį kartą, pasiuntė Lietuvos valdžią ant trijų raidžių. Bet ko tas "k.jaunuolis" taip draskosi, juk jau atėjo ko paskutinės dienos ministerio poste? Laikas į darbo biržą.2. Trigrašis
(2020-10-29 14:38:47)
(178.16.34.170) Parašė:

Klounaidievaži,juokdariai..1. Anfisa
(2020-10-29 13:25:16)
(88.118.163.49) Parašė:

Reikia manyti, kad Prezidente Tsichanouska sita nota irgi gavo?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras