2023 m. gruodžio 2 d.

 

Lietuvos ir JAV verslo taryboje – „Chevron“. J. Neliupšienė: „Verslo santykiai su JAV perspektyvūs“

10
Paskelbta: 2013-05-21 12:17 Autorius: Naujienų redaktorius
Pav. iš „infiniteunknown.net“
Pav. iš „infiniteunknown.net“

Verslo santykiai su JAV turi daugiausiai perspektyvos plėtotis ir daryti įtaką šalių tarpusavio santykiams, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

„Kai sudaromos tokios verslo tarybos, visų pirma kalbame apie prekybinių ir ekonominių santykių skatinimą tarp dviejų valstybių ir, nepaisant Lietuvos bei JAV skirtumų – dydžio, ekonomikos ir kitų parametrų prasme, iš tiesų verslo santykiai turi daugiausiai perspektyvos plėtotis ir būti skatinami, keistis, daryti įtaką mūsų šalių tarpusavio santykiams“, – sakė J. Neliupšienė.

Ji pabrėžė, kad per savaitgalį vykusį prezidentės D. Grybauskaitės vizitą įkurtai Lietuvos ir JAV verslo tarybai priklauso garsios kompanijos: „Western Union“, „Exelon Generation“, „Chevron“, „Fluor“, „Thermo Fisher Scientific“, „Strategic Staffing Solutions“, „Phillip Morris“, „Maersk Line ltd“.
 

  Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Jovita Neliupšienė
Prezidentės D. Grybauskaitės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė


„Šita taryba yra išskirtinė, nes tai retas atvejis, kad JAV sudarytų tokią tarybą. Yra tik dvi valstybės, su kuriomis tokios tarybos sukurtos“, – sakė prezidentės patarėja.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.Prezidentės patarėjos žinia apie naujai įsteigtą „Lietuvos ir JAV verslo tarybą“ labai įdomi ir intriguojanti keliais aspektais.

Pirmiausia krinta į akis pranešimo abstraktumas. Nenurodyti juridiniai subjektai, kas tą Tarybą įsteigė, nenurodyta, kada ją įsteigė, kaip nenurodyta ir vieta bei laikas, kada šis didingas susitikimas vyko.

Taip pat nenurodyta, kokiu lygiu ir su kokiais įgaliojimais buvo atstovaujamos garsiosios JAV verslo kompanijos.

Jei idėja steigti tokią asociaciją buvo brandinama iš anksto, tai kodėl nevyko jokie parengiamieji darbai su Lietuvos verslo konfederacija ir kodėl jos atstovai nedalyvavo steigiamajame Tarybos susitikime?

Dienraštis 15 min. gegužės 17 dieną išplatino taip pat gana abstrakčią informaciją apie šį susitikimą. Naujo sužinome tik tai, kad  tarybai priklauso mūsų šalyje investuojančios JAV kompanijos: „Western Union“, „Exelon Generation“, „Chevron“, „Fluor“, „Thermo Fisher Scientific“, „Strategic Staffing Solutions“, „Phillip Morris“, „Maersk Line ltd“.

Klausimas, kas juos ten visus sukvietė ir kas iniciavo Tarybos steigimą? Kyla įtarimas, kad šio sambūrio iniciatyva galėjo kilti Chevrono lobistams, kurie de facto Lietuvoje dar nėra įsitvirtinę ir labai agresyviai braunasi.

Tuomet labai suprantamas ir scenarijus imituoti kažkokią staigiai įkurtą Tarybą su kitais JAV investuotojais, kurie į ekonominę dykrą ant Baltijos jūros kranto neva pritrauks dar ir kitų „mecenatų“ iš JAV.

Tą įtarimą sustiprina ir Prezidentės pasakymas, kad bus ieškoma galimybių iš JAV pirkti dvigubai pigesnių skalūnų dujų. Gryniausias akių muilinimas, kai pati puikiai supranta, jog dujų JAV neparduoda, o parduoda kompanija Chevronas.

Paslėpta reklama, ne kitaip. 

Visai neseniai ant to paties kabliuko buvo pamautas ir mūsų gamtos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis, kuris grįžęs iš mielo Chevrono glėbio Pensilvanijoje ėmė varyti skalūnų reklamą. Dabar pereita į aukštesnį lygmenį.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
10. hahahah
(2013-05-24 11:17:59)
(188.69.227.77) Parašė:

Tikra neliubšienė. Jav ir Lietuvos taryba-nėra nei vieno JAV valstybės atstovo, tik kerzonas.9. Uz SVARIA ir laiminga LIETUVA
(2013-05-23 20:06:29)
(78.57.234.232) Parašė:

ACIU Seimo nariams uz siandienini balsavima del skalunu.siandien NUGALEJO ISMINTIS,nors pagaliai ir buvo kaisomi.8. Tad kur laisve?
(2013-05-23 13:03:02)
(78.108.63.46) Parašė:

Patys, patys vakariausi Vakarai turi savo Trojos arkli paruose Eesui.Tai yra-mus.Tiksliau, musu kamandyriu su melynu kostiumeliu.Keista, sakau.Manau, jiems bus reikalinga tik nuo musu atlaisvinta strategine teritorija.Suoliui I Rytus.7. ar
(2013-05-23 12:25:37)
(87.239.87.51) Parašė:

jau reikia suprasti, kad Lietuvos okupacijos planas paruoštas? bombarduos ar taikiai ims? gal lietuviams jau krautis lagaminus?6. ,,Laisvoji Banga''
(2013-05-23 11:31:13)
(78.57.234.232) Parašė:

paklausykit sios laidos irasa:,,Naktigonė su Rolandu Paulausku 2013 05 20: lauže degs skalūnų dujos'' kodel neleidzia idet nuorodu?5. Benas
(2013-05-23 09:10:56)
(78.62.185.144) Parašė:

Zinant kad ES vengia JAV isileisti i savo rinka o Lietuva vadina JAV atstove tai ne koks vaizdelis. Gaila anot Gajauskaites, kad lietuviai neturejo ne vieno prezidento lietuvio. Buvo vienas Paksas ir tas zemaitis, betjis zmogelis isedo ne i savo vezima atsisedo ir dvasios ji pasalino. Ar turi galimybe Lietuva tureti tikra lietuviprezidenta, kuriam rupetu daugiau savi marskiniai o ne proletaru, matysime kitais metais.4. pasmirdo
(2013-05-23 08:31:25)
(78.63.207.46) Parašė:

Phillip Morris tai gi tabako platintojai ir žmonių sveikatos griovėjai? Ar jiem rūpi žmonių sveikata? Kuo toliau nuo tokių verslų...3. ruta
(2013-05-23 08:29:36)
(78.62.25.16) Parašė:

Taip iseina , kad Lietuvos valdziai svarbu pasiimti savo liuto dali per mokescius , o kad 'Phillip Moris ' yra monopolininke , tai tipo smulkmena .Kaip Amerikos kompanijos 'uztikrina' Lietuvos ekonomine nepriklausomybe jau mateme per Amerikos aferistu kompanija 'Willjams' ! Ir nereikia painioti Amerikos valstybe su privaciom jos kompanijom , kuriu tikslas , tai BRUTALUS PELNO SEKIMAS ! Bet komunistinei liekanai reikia piaro pries rinkimus , todel pakeite / manau laikinai/ kripti nuo Baltarusijos i Amerika , bet esme /ekonomika / nuo tuo nepasikeis i gera , nes NERA strategijos , sistemos , o tik pasvaisciojimai apie nepriklausoma ekonomika , energetika .., na negali tokia maza ir skurdi salis buti nepriklausoma , kam kabinti Lietuvos pilieciamas makaronus ?Parsidave ir korumpuoti politikai dar neprieme nei vieno gero ekonominio sprendimo ! Tiesa , niekas is prezedenturos nepaaiskino tokio 'stebuklo' priezasti - Lietuvos 'isskirtinuma '. Gal suprato amerikieciai , kad tokia korumpuota valdzia padarys viska , kas bus liepta / slapti kalejimai taip ir liko atviru klausimu !/ uz asmeninia gerove ? Nesvarbu , kad del to bus pazeistos eiliniu Lietuvos pilieciu teises !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras