2024 m. gegužės 30 d.

 

Lietuvos kariai krikščionys dalyvavo tarptautiniame karių piligrimų susitikime Lurde

2
Paskelbta: 2017-06-07 11:00 Autorius: ekspertai.eu

59-ajame tarptautiniame karių piligrimų susitikime Lurde (Prancūzija) dalyvavo 45 kariai iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių. Piligriminėje kelionėje gegužės 15‒25 d. taip pat dalyvavo Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas ir Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas leitenantas Rimas Venckus.

Šioje piligriminėje kelionėje kasmet dalyvauja apie 15-20 tūkst. rezervo bei aktyvios tarnybos karių piligrimų, jų šeimos narių bei įvairių šalių gynybos institucijų darbuotojų iš daugiau nei 30 šalių. Iki 1990 m. į Lurdą vykdavo kariai piligrimai iš Vakarų Europos ir NATO priklausančių Europos šalių, o nuo 1991 m. prie jų prisijungė tikintieji iš Centrinės bei Rytų Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, taip pat keleto Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos valstybių.

Šiemet karių piligrimų susitikime dalyvavo apie 17 tūkst. karių iš 40 valstybių. Kartu su jais keliavo ir meldėsi ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karys gr. Vilius Petrauskas: „Piligriminė kelionė ilgam įstrigs atmintyje. Man buvo didelė garbė aplankyti šią stebuklingą vietą, kurioje galėjau melstis už savo ir kitų karių sveikatą, už savo artimuosius ir visus Lietuvos žmones. Didelį įspūdį paliko Šv. Pijaus X Požeminė bazilika, kopimas į kryžių kalną, maudynės švento vandens šaltinyje, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Įspūdinga bei įsimintina ir Žvakių procesija, vykdavusi kiekvieną dieną temstant. Šios piligriminės kelionės metu kitomis akimis pažvelgiau į save, susipažinau su kitų kultūrų žmonėmis ir jų tradicijomis, aplankiau daug gražių vietų. Iš piligriminės kelionės į tarnybos vietą grįžau pasisėmęs dvasinės stiprybės ir su pačiais geriausiais prisiminimais apie šią nuostabią kelionę.“

Piligriminė kelionė ‒ tai Dievo ieškojimo bei susitikimo su Juo kelias. Lurdas yra vienas pagrindinių piligrimystės centrų, kuriame lankosi milijonai tikinčiųjų iš viso pasaulio, tikėdami išgydančia Dievo Apvaizdos galia. Lurde gerbiama Dievo Motina Marija yra ligonių globėja, tad šioje piligrimystėje ypač meldžiamasi už karuose ir misijose sužeistus karius, jų šeimos narius.

Pirmoji tarptautinė piligriminė kelionė į Lurdą buvo suorganizuota 1958 m., minint Mergelės Marijos pasirodymo Lurde 100-ąsias metines. Tai dviejų karo kapelionų ‒ tėvo Besombės (Prancūzija) ir tėvo Steiger (Vokietija) ‒ sumanymas sujungti įvairių Europos šalių krikščionis karius, išgyvenusius Antrojo pasaulinio karo tragediją priešingose stovyklose ir panorusius susitikti bei susivienyti Lurdo mieste, kad galėtų susitaikyti ir drauge melstis taikos vardan. Iki šiol Lurdas kariams piligrimams yra susitikimo ir bendros maldos vardan taikos vieta.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Valio !
(2017-06-07 12:40:10)
(78.250.160.143) Parašė:

Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas nusileido su parasiutu, kad pasveikintu ciabuvius, buvusius pagonis, pasirinkus tikruju vertybiu religija kur biznis svelnus brizas ir apdalino dalyvaujancius stiklo karoliukais.1. alius
(2017-06-07 11:51:11)
(78.62.46.166) Parašė:

Tai eilinė paprasta naujiena.Va kai sudalyvaus LGBT parade, tai ju bus demokratijos pergalė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras