2024 m. liepos 15 d.

 

Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui vadovaus generolas majoras V. Vaikšnoras

2
Paskelbta: 2016-08-12 14:48 Autorius: ekspertai.eu
Generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. KAM nuotr.
Generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. KAM nuotr.

Nuo rugpjūčio 16 dienos Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui Vilniuje vadovaus generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. Jis pakeis pareigose penkerius metus štabui vadovavusį brigados generolą Vilmantą Tamošaitį, kuris skiriamas į Lietuvos Respublikos gynybos atašė Vokietijos Federacinėje Respublikoje pareigas.

Ceremonija vyks antradienį, rugpjūčio 16 dieną, 11 val. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe (Kapsų g. 44, Vilnius).

Jungtinio štabo viršininko pasikeitimo ceremonijoje Jungtiniame štabe planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, NATO pajėgų intergavimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Jakobas Siogordas Larsenas (Jakob Søgård Larsen), pajėgų vadai, Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių vienetų atstovai, Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių gynybos atašė, kiti svečiai.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas gen. mjr. V. Vaikšnoras trejus metus vadovavo Baltijos gynybos koledžui Tartu, Estijoje. Prieš tai ėjo Krašto apsaugos ministerijos patarėjo pareigas, buvo Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir Europos Sąjungos, NATO karinio komiteto dekanas. Gen. mjr. V. Vaikšnoras taip pat yra vadovavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos štabui, ėjęs tuometinės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininko-vado pavaduotojo, kitas vadovaujančias pareigas.

Gen. mjr. V. Vaikšnoras yra baigęs Vilniaus aukštąją priešlėktuvinę gynybos vadų mokyklą, studijavo JAV Kariuomenės vadovybės ir generalinio štabo koledže, NATO Gynybos koledže Romoje. Lietuvos karinnkas yra apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi, įvairiais krašto apsaugos sistemos, užsienio valstybių apdovanojimais.

Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, kuriam vadovaus gen. mjr. V. Vaikšnoras, yra struktūrinis Lietuvos kariuomenės padalinys, pavaldus Lietuvos kariuomenės vadui. Jungtinio štabo paskirtis – užtikrinti veiksmingą operacinį vadovavimą jam pavestoms Lietuvos kariuomenės operacinėms pajėgoms ir karinių operacijų įvykdymą.

Jungtinis štabas vadovauja ir palaiko karines operacijas Lietuvoje ir užsienyje, planuoja ir vadovauja jungtiniams Lietuvos kariuomenės ir tarptautiniams mokymams. Štabas taip pat koordinuoja ir kontroliuoja Lietuvos kariuomenės kovinį rengimą, koordinuoja Lietuvos kariuomenės karinių vienetų dalyvavimą karinio bendradarbiavimo programose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. e
(2016-08-13 11:24:10)
(78.60.142.88) Parašė:

Ankščiau jo pavardė buvo kitokia, tad norint įtikti beretezoidiniams zombiams - teko ją pakeisti. O dabar spėkit - kiek protingi yra tie zombiai ir ar jiems neįmanoma ikišti kokį miegantį agentą... :)))1. trumpai
(2016-08-12 15:16:47)
(78.61.53.31) Parašė:

Gerai kad dar Vaikšnoras, yra struktūrinis Lietuvos kariuomenės padalinys, pavaldus Lietuvos kariuomenės vadui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras