2024 m. liepos 17 d.

 

Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkės, Laisvės gynėjos A. Kavaliauskaitės persekiojimas pasiekė naują absurdo viršūnę

17
Paskelbta: 2013-11-27 13:15 Autorius: ekspertai.eu
Poliklinikoje, kurioje nesulaukę būtinosios pagalbos mirė du pacientai, toliau tęsiasi medikės, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierės A. Kavaliauskaitės sveikatą žalojantis persekiojimas. karpol.lt tinklalapio fragmentas
Poliklinikoje, kurioje nesulaukę būtinosios pagalbos mirė du pacientai, toliau tęsiasi medikės, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierės A. Kavaliauskaitės sveikatą žalojantis persekiojimas. karpol.lt tinklalapio fragmentas

Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkės Albinos Kavaliauskaitės persekiojimas, apie kurį ekspertai.eu jau ne kartą rašė (nuorodas rasite šios publikacijos pabaigoje), pasiekė naują absurdo viršūnę.

Tai, ką šiuo metu patiria kineziterapeute sostinės Karoliniškių poliklinikoje dirbanti moteris – Laisvės gynėja, per Sausio 13-osios įvykius sužeista prie televizijos bokšto, mažamečio vaiko mama – galima vertinti jau ne tik kaip kerštą įtakingiems ponams neįtikusiam ir galimos korupcijos atvejus viešinusiam žmogui, bet ir kaip sąmoningą jos sveikatos žalojimą. Kaip tik apie tokius atvejus sakoma: varo žmogų į kapus.

Vasaros pradžioje po vienos iš teroro akcijų blogai pasijutusiai A. Kavaliauskaitei jau prireikė medikų pagalbos. Lapkričio 18 d. istorija pasikartojo – dėl patirto streso sušlubavus širdžiai  ji vėl buvo išvežta į ligoninę, šiuo metu gydosi namuose. Tačiau ir į namus sergančiai moteriai kurjerio tarnyba pristatė Karoliniškių poliklinikos reikalavimus...

Formali dingstis, dėl kurios šįkart terorizuojama A. Kavaliauskaitė, verta absurdo dramos. Medikė, kuri 2010-iais buvo neteisėtai atleista iš darbo ir grįžo į jį laimėjusi bylą Lietuvos aukščiausiajame teisme (tiesa, jo nutartį poliklinika vengė vykdyti), po ilgą laiką darbovietėje kęsto spaudimo pasiprašė atleidžiama. Nuo spalio 16 d. ji pateikė Karoliniškių poliklinikos administracijai jau penkis prašymus nutraukti darbo santykius. Tačiau užuot atleidęs A. Kavaliauskaitę, darbdavys ją prievartauja... atlikti neeilinį sveikatos patikrinimą. Per vieną iš konfliktinių situacijų moteris patyrė tokį sukrėtimą, kad buvo išvežta į ligoninę.

Lapkričio 25 d. A. Kavaliauskaitę ginanti Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Andriukaitį ir dešimtį kitų pareigūnų, atsakingų institucijų vadovų. Žemiau skelbiame dalį šio kreipimosi teksto.

* * *

2013 m. rudenį A. Kavaliauskaitė nusprendė nutraukti darbo santykius su darbdaviu. Nuo 2013 spalio 16 d. Darbuotoja pateikė penkis prašymus dėl darbo santykių nutraukimo, kurių darbdavys VšĮ Karoliniškių poliklinika netenkina dėl neva netinkamos formuluotės. Atsakydamas į patikslintą A. Kavaliauskaitės prašymą atleisti iš darbo, Darbdavys įteikia jai reikalavimą atlikti neeilinį sveikatos patikrinimą pasirenkant iš dviejų įstaigų: Karoliniškių ar Centro poliklinikų. Kodėl, užuot patenkinus darbuotojos prašymą, darbdavys susirūpino Darbuotojos sveikata ir nusprendė nedelsiant patikrinti, kai ši jau pati nusprendžia laikinai nebedirbti šio darbo, nes pasirinko vykdyti Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininko pareigas? Tačiau lapkričio 15 d., iš anksto neinformavęs darbuotojos apie būsimą neeilinį profilaktinį sveikatos tikrinimą, Darbdavys tik atėjusios į darbą A. Kavaliauskaitės (pacientų akivaizdoje ir jiems prieštaraujant) pareikalavo sėsti į poliklinikos automobilį ir vykti į Centro poliklinikos Darbo medicinos kliniką. Darbuotoja buvo pažeminta pacientų akyse, tarsi ji būtų staiga susirgusi kokia užkrečiama liga ir jos buvimas grėstų pacientų saugumui.

2013 m. darbuotoja jau du kartus atliko profilaktinį sveikatos patikrinimą ir turi gydytojo išvadas, kad dirbti gali. Siuntime nurodytos priežastys, dėl kurių buvo bandoma atlikti neeilinį sveikatos patikrinimą, sukėlė abejonių dėl tikrųjų patikrinimo tikslų, todėl, gindama savo teises į darbą, Darbuotoja reikalavo, kad patikrinimas atitiktų visų teisės aktų reikalavimus. Tai sukėlė nepasitenkinimą gyd. R. Kungytės, kuri buvo pasiruošusi tikrinti A. Kavaliauskaitės sveikatą, neturėdama šeimos gydytojo išrašo (F 027) ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, tik pagal Darbdavio išduotą patvirtintą darbuotojo pažymėjimo kopiją, kuris netiko priimti net prašymą Centro poliklinikos direktoriui. Tačiau A. Kavaliauskaitės atstovų akivaizdoje įstatymų pažeisti personalas vis dėlto neišdrįso. VšĮ Centro poliklinika nutraukė sutartį su VšĮ Karoliniškių poliklinika dėl darbuotojų profilaktinių sveikatos tikrinimų.

Kitą darbo dieną, lapkričio 18-ąją, Albinai Kavaliauskaitei buvo įteiktas nurodymas atlikti neeilinį sveikatos tikrinimą VšĮ Karoliniškių poliklinikoje. Apie tai ji buvo įspėta prieš 5 minutes. Nuolatinę įtampą patirianti darbuotoja buvo sukrėsta ir dėl to, kad jai buvo siūloma tikrintis pas gydytoją, kurios veiksmai net poliklinikos direktoriui kelia pagrįstų abejonių dėl galimai suklastoto dokumento pagalbos nesulaukusio ir mirusio paciento atveju (kasacinis skundas dėl pacieno mirties). Dėl streso atsiradus skausmams širdies plote, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, ir medikai, suteikę būtinąją pagalbą, išvežė Darbuotoją į ligoninę.

Šiuo metu A. Kavaliauskaitė gydosi ambulatoriškai. Stresas provokuojamas ir namuose: lapkričio 22 d. kurjerio tarnyba pristatė į namus net tris keturių lapų reikalavimus pasiaiškinti, kur nurodytas atsakymo terminas: „Ne vėliau kaip pirmą darbo dieną po nedarbingumo per 2 val. nuo darbo dienos pradžios.“ Prievartos mechanizmas veržiasi į darbuotojos namus, juk akivaizdu, kad per dvi darbo valandas ir priimti pacientus, ir ranka (darbo kompiuteryje užblokuota el. pašto išsiuntimo funkcija ir atjungta jungtis su spausdintuvu) dviem egzemplioriais surašyti paaiškinimus fiziškai nespės, tai juos privalu parengti namuose. Darbdavio pretenzijų absurdiškumas patvirtina, kad, nepaisant darbuotojos prašymo atleisti ją iš darbo,  rengiamas atleidimas už nuobaudas

Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga ne kartą yra kreipusis į valdžios institucijas: SODRĄ, VDI, SAM, Vilniaus m. savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamentą. Dėkodami neabejingoms ir sąžiningai atlikusioms savo funkcijas institucijoms, konstatuojame: Darbdavio savivalė nėra sustabdyta, susidorojimas tęsiasi, metodai tampa vis rafinuotesni.

Atkreipiame dėmesį į VšĮ Karoliniškių poliklinikos, mūsų manymu, ypač blogo administravimo rezultatus:

  • Vadovaujant diretorei J. Kutkauskienei, nesulaukę būtinosios pagalbos įstaigoje mirė du pacientai. Teismas pripažino poliklinikos kaltę, įstaiga turės atlyginti neturtinę žalą.

 

  • Dėl teismuose nagrinėjamų bylų, sietinų su neteisėtais Darbdavio veiksmais, valstybė ir mokesčių mokėtojai patiria didelių nuostolių. Iki šiol Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas, atrodo, nepasidomėjo nuostolių dydžiu. Manome, kad tai šešiaženklės sumos.

 

  • Per trejų metų administravimo laikotarpį direktorė J. Kutkauskienė atleido apie 320 poliklinikos darbuotojų, t. y. apie 75 proc. visų dirbančių asmenų. Tokia kadrų kaita, mūsų manymu, grėsminga.

 

  • 2012 metų vadovo ataskaitoje matyti, kad VšĮ Karoliniškių polilinikos darbuotojų nedarbingumo lygis išaugo 68,5 proc.

 

  • Būdama Darbdavio įgaliotu atstovu ir pralaimėjusi A. Kavaliauskaitės darbo bylą, J. Kutkauskienė perduoda vadovo funkcijas vienos darbuotojos atžvilgiu savo pavaldiniams, kurie įtraukti į „mobingą“ klusniai vykdo smurto politiką. Tačiau manome, kad nė vienas sprendimas nėra priimtas be J. Kutkauskienės žinios.

 

  • Kankinamas žmogus, kuris 1991 m. sausio 13-ąją buvo pasiryžęs atiduoti savo gyvybę už Lietuvos Laisvę. Jis liko gyvas, turi neįgalumą, tačiau jam ne tik neliko pagarbos, bet dar ir bandoma atimti teisę į darbą ir orumą.
     

Valdžios institucijų norime paklausti: ar VšĮ Karoliniškių poliklinikos pavyzdžiu turėtų sekti ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai? Ar toks viešosios sveikatos priežiūros įstaigos modelis turėtų įsigalioti Lietuvoje? Mes, profsąjungos, sakome – NE.  

Galimai antradienį darbuotoja turės vykti į darbą. Ar bent viena iš institucijų, į kurias kreipiamės, galės (ir norės) sustabdyti darbdavio savivalę, vykdomą, kaip manome, nusikaltimą žmogiškumui, ir tarpininkaus šiame konflikte?

Teigiame, kad vienintelis žmogiškas ir sąžiningas sprendimas – tai darbo santykių tarp Darbuotojos ir Darbdavio užbaigimas darbuotojos prašymu, atsižvelgiant į darbuotojai Įstatymų suteiktas garantijas.
 
Pagarbiai,
Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina

Susiję:

A. Kavaliauskaitė: „Kur ta laisvė? Aš jos nematau“

A. Kavaliauskaitės skundas dėl sveikatos sutrikdymo darbe

Už pasipriešinimą įtakingiems ponams - teroras darbe

Kviečiama stabdyti susidorojimą su A. Kavaliauskaite

Teroras Karoliniškių poliklinikoje tęsiasi

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. 1-am kas
(2014-08-20 18:01:12)
(84.46.237.200) Parašė:

Kas stogas. Kremlius,ir Kremliaus vietininkė iš Daukanto aikštės.16. Virginija
(2014-08-20 17:42:07)
(86.100.120.150) Parašė:

As tik vakar,t.y.2014 08 19 d paziurejau laida per Lietuvos ryto televizija.Dar iki siol tebesu soke,kad sitaip buvo pasielgta su moterim,atidavusia savo sveikata ir jegas kitu zmoniu sveikatai,netelpa i galva,kas per zmogus yra ta direktore.Toks pazeminimas,toks sadizmas galima pavadinti dar klesti siais laikais.Neturiu net zodziu komentarams.Taip pripazistu,kad darbdaviai elgiasi kaip nori,man irgi su tuo neseniai teko susidurti,likus iki pensijos 10 men.liepos men.grizus po ligos buvau zeminama ir nepriimta i savo darbo vieta ,kurioje isdirbau 13 metu ir tiesiog buvau spaudziama iseiti savo noru,tai taip ir padariau.Negavau nieko,nei kompensaciju nei nieko,tik pazeminima/Dirbau UAB,bet ne valdiskoje imoneje.Manau tai neturi tureti jokios reiksmes.15. Algimantas
(2013-12-03 09:44:24)
(213.164.96.191) Parašė:

Baisu, kas darosi. Ar dar ilgai Karoliniškių poliklinikai vadovaus ši tamsaus gymio "... ienė". Gal tai yra jos kova su lietuvaite p. Albina Kavaliauskaite. Nors aplamai betvarkė šioje poliklinikoje prasidėjo p. Jelenai pradėjus vadovauti šiai poliklinikai. Aš dėl tos priežasties jau perėjau į Šeškinės polikliniką. Galiu atsakingai pareikšti, kad tvarka šiose polklinikose skiriasi kaip diena ir naktis. Bet, kaip supratau, p.Jeleną palaiko savivaldybės sveikatos skyrius. Ir neaišku už kokius "nuopelnus". P.S. Visiems būtų įdomu sužinoti jos mergautinę pavardę14. VAE
(2013-12-02 14:11:12)
(78.58.4.216) Parašė:

Kas cia, kaiptik ydijuotai, tai butinai , is riomerio, uz tai ir tokie, teisejai prokurorai, ir kiti, toliau nerasysiu, nes geda.13. manau
(2013-11-29 20:58:02)
(88.119.145.251) Parašė:

reiktų parodyt Europai kaip mes rūpinamės Laisvės Gynėjais,kaip valstybei buvo reikalingi tokie žmonės tada,o kaip dabar-tegul sužino,kad čia valdžios įnstitucijos visai nedirba ir įstatymai negalioja,kaip noriu taip juos vartau savo labui.12. Miesto vaikis
(2013-11-28 16:25:56)
(78.157.68.223) Parašė:

Ar nebūtų tikslinga šio atviro laiško pagrindu SAMPRO ir kitoms in corpore profsąjungoms organizuoti el. peticiją, kad žmonės neabejingi šiai liūdnai pagarsėjusiai istorijai, kai sistema traiško jai skersai kelio stojusį dorą ir garbingą žmogų, galėtų ir turėtų progą išreikšti savo valią ir palaikymą, bei tuo pačiu valstybės ir kitos institucijos, kurioms adresuotas SAMPRO laiškas, akivaizdžiai matytų, kad tai nėra siauras vieno asmens ar suinteresuotos grupės interesas, o šios istorijos kontekste yra atstovaujamas ir ginamas VIEŠASIS INTERESAS!!! Juk A. Kavaliauskaitė yra Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos pirmininkė, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė, o be to, kur dar istorijos kai Karoliniškių poliklinikoje miršta žmonės, bei kt.11. stiprybes drasiai moteriai
(2013-11-28 01:44:20)
(86.186.84.140) Parašė:

tipiskas susidorojimo su profsajungu lydere atvejis.10. as
(2013-11-27 21:02:11)
(86.100.47.218) Parašė:

komunistams ir burokeviciaus kompanjonei turi rupeti Lietuvos gyneja? atsikvosekitParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras