2024 m. birželio 18 d.

 

Lietuvos teisininkai neverti Anglijos indų plovėjų atlyginimų?

1
Paskelbta: 2013-01-02 09:36 Autorius: Vladimiras Troščenka
Nuotr. Katie Cannon / Heavy Table
Nuotr. Katie Cannon / Heavy Table

Lietuvoje yra 80 advokatų, gyvenančių vien iš to, kad teikia valstybės garantuojamas teisines paslaugas, ir dar apie 500 gynėjų, kurie šias valstybines paslaugas gali teikti tuomet, kai nebeturi mokių klientų (o taip būna labai dažnai). Pagal patvirtintus valstybinius įkainius šiems advokatams yra mokamas 17 litų (į rankas) atlyginimas už vieną darbo valandą, nepaisant to, ar tu dirbi viršvalandžius, naktimis ar švenčių dienomis. Tai tolygu 3,95 svaro per valandą.

Anglijoje, į kurią aš nuo šlovingųjų kolchoznikų valdymo pabėgau kartu su šeima, jei nesugebi visiškai nieko daryti, arba esi ką tik atvykęs emigrantas, dar nemokantis kalbos, eini į laikino darbo agentūrą (jų čia begalės ant kiekvieno kampo) ir jau kitą dieną plauni indus arba rūšiuoji siuntinius už varganą 6,19 svaro atlyginimą per valandą. Atlyginimas didėja priklausomai nuo to, ar tu dirbi naktį, viršvalandžius (apie 50 procentų), ar švenčių ir poilsio dienomis (iki 200 procentų).

Atvirai kalbant, aš net neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi už minimalų 6,19 svaro per valandą atlyginimą, nes nuo pat atvykimo į Angliją dienos mane Dievas laimino ir aš galėjau uždirbti vidutinę anglišką algą (šiuo metu uždirbu daugiau, nes turiu savo įmonę). Tuo labiau aš negaliu įsivaizduoti, kaip išgyvena žmonės Lietuvoje, gaunantys 17 litų per valandą. Į Lietuvą buvau parvykęs šią vasarą ir likau šokiruotas, kokios nepateisinamai didelės visų dalykų kainos. Maisto prekės, drabužiai ir būsto išlaikymas Lietuvoje kainuoja tikrai brangiau negu Anglijoje.

Mieli jaunuoliai, svajojantys apie "valdišką" darbą Lietuvoje, siūlau dar kartą apmąstyti šiuos skaičius: 

Lietuvos advokatas uždirba 3,95 svaro (17 litų) per valandą; Anglijos indų plovėjas - 6,19 svaro (apie 27 litus) per valandą. Per dvidešimt Lietuvos nepriklausomybės metų sovietinių kolūkiečių nomenklatūra (ir kairė, ir dešinė) titaniškomis pastangomis sugebėjo padidinti Lietuvos advokatų atlyginimą ir jis jau beveik prilygsta dviems trečdaliams Anglijos indų pjovėjų atlyginimo. Nepraeis nė dvidešimtmetis, ir jų atlyginimai galbūt susilygins (žinoma, jeigu anglai nebekels savo minimumo, kas yra mažai tikėtina).  

Beje, Anglijoje, jei per metus uždirbi tik 32 890 litų (7475 svarus), tu neprivalai mokėti valstybei visiškai jokių mokesčių. Nes Anglija (kitaip, nei sovdepijos kolchoznikų valdoma Lietuva) neapiplėšinėja ubagų. Ir jei esi bėdžius, gaunantis tik minimumą, tau visa medicininė apsauga, gydymas ligoninėse, dantų taisymas, VISI VAISTAI, teisinės advokatų paslaugos (įskaitant visas civilines bylas), tavo būsto nuomos mokesčiai ir t. t. kompensuojami iš valstybės biudžeto. Visa tai galioja ir pensininkams.

Taigi, jaunuoliai, besirengiantys gyvenimui - mąstykite, jei turite, kuo mąstyti. Trejus, ketveris metus gyventi apšnerkštuose Vilniaus univero bendrikuose. Visus tuos metus valgyti silkių galvas, dalinantis jas su su tarakonais. Mokėti žvėriškas kainas už abejotinos kokybės studijas pas tokius konstitucinių dvasių šamanus kaip Kūris... Ir vardan ko kęsti visą tą siaubą? Vardan svajonių karjeros Lietuvos advokatūroje už septyniolika litų per valandą, visą likusį gyvenimą gyvenant nuo įmokos iki įmokos skandinaviškiems bankams už dviejų kambarių, pagerintos planuotės "chruščiovkę" kokioje nors "plikbajorių dominijoje" arba "pirdunkiemyje"?

Tiesiog mąstykite.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. gerai
(2013-01-02 18:27:16)
(62.80.225.96) Parašė:

Jums, kuris galėjote išsivežti šeimą. O ką daryti, jei šeima nemoka kalbos, neturi tos šalies kvalifikacijos, negi plaus indus visą likusį gyvenimą? Tai ir sutinka čia vergauti už menką algelę ir mokėti bankui už pirdūnkiemio du kambarėlius.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras