2024 m. birželio 14 d.

 

LNOBT – į Generalinę prokuratūrą

Paskelbta: 2009-01-08 15:28 Autorius: ekspertai.eu

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINEI PROKURATŪRAI
Vilniaus m., Rinktinės g. 5A

PRANEŠIMAS DĖL GALIMAI ĮVYKDYTOS NUSIKALSTAMOS VEIKOS

2009 m. sausio 8 d. Vilnius Žinodami, kad teisinėje valstybėje niekas neišvengia baudžiamosios atsakomybės pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (2000 m. rugsėjo 26 d. Nr. VIII-1968) 238 straipsnį ir siekdami jos išvengti, šiuo raštu norime informuoti apie pastebėtą galimai įvykdytą ar vis dar vykdomą nusikalstamą veiką:

Turime informacijos apie Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (toliau LNOBT) galimai vykstančius stambaus masto finansinius nusikaltimus - itin didelių biudžeto lėšų grobstymą ir neefektyvų naudojimą, grynųjų pinigų išmokėjimą iš teatro kasų pažeidžiant įstatymus. Manome, kad ta informacija turi būti visokeriopai įvertinta ir imtasi atitinkamų priemonių.

Prašome jūsų įvertinti ir ištirti:
1. Ar ekonomiškai pagrįstai ir nepiktnaudžiaujant naudojamos LNOBT rekonstrukcijai skirtos biudžeto lėšos – 36 milijonus 600 tūkstančių litų iš valstybės biudžeto ir privatizavimo fondo, iš kurių 20 milijonų litų gauta per programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“, kuri buvo patvirtinta Vyriausybės nutarimu Nr. 150, 2008 m. vasario 6 dieną.

2. Ištirti LNOBT su SBS Buhnentenchnik GmbH sudarytą 22.485217,66 Eurų (77 milijonų 636 tūkstančių 959 litų 54 centų) vertės sutartį (sutartis nr. 2006-189, pasirašyta 2006-07-04) - jos ekonominį pagrįstumą, atitikimą teisės normoms bei tikslingumą kultūros politikos požiūriu. Mūsų duomenimis, nors konkursas dėl šio projekto vyko, tačiau realiai jame dalyvavo tik viena minėta Vokietijos firma. Prieš skelbdama konkursą LNOBT vadovybė neatliko deramų pasirengimo darbų. Nebuvo įrodyta, kad rekonstrukcija yra būtina. Defektiniai aktai surašyti ranka, vieną dieną, ir nesudarius valstybinės komisijos. Nebuvo atlikti priešprojektiniai darbai – konkursas buvo skelbiamas neturint pagrįstų duomenų apie projekto vertę. Projektą ir sąmatą parengė rangovas – SBS Buhnentenchnik GmbH, ir jo samdyti subrangovai. Tai leidžia manyti, kad valstybės, finansavusios projektą, interesai nebuvo atstovaujami. Teatro vadovybė elgėsi taip, lyg būtų suinteresuoti kuo didesne darbų sąmata.

3. Itartina tai, kad LNOBT jau išleido per 30 mln. Lt valstybės biudžeto ir privatizacijos fondo lėšų, tačiau teatro atstovai nesugebėjo parodyti ir nurodyti realiai atliktų darbų už visą šią sumą. Pagal už projektą atsakingų asmenų pateiktus dokumentus (rangovo sudarytą sąmatą), sąmatinė realiai atliktų darbų vertė yra žymiai mažesnė – apie 25 milijonus litų, nei realiai išleista suma. LNOBT atstovai nesugebėjo pagrįsti šio skirtumo dokumentais. Jų teigimu, skirtumas, esą susidaręs dėl nenumatytų išlaidų, kurioms paliktas 10 procentų užsakovo rezervas. Statybų ekspertų ir seimo narių vertinimu, toks neįprastai didelis užsakovo rezervas yra ypatinga prabanga, sudaranti sąlygas piktnaudžiavimui.

4. Taip pat yra duomenų apie galimus buhalterinės atskaitomybės savitumus: grynų pinigų išmokėjimus kitoms organizacijoms ir asmenims iš teatro kasų, bilietų į LNOBT vykstančius renginius dubliavimą, perleidimą kitoms organizacijoms be deramos apskaitos. Tokia netvarka taip pat sudaro sąlygas piktnaudžiauti valstybės lėšomis. Gausūs tai liudijantys dokumentai yra Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme, Civilinėje byloje Nr. 2-2309-18/03.

Pagarbiai,
ekspertai.eu

PRIDEDAMA: 1) CD su video įrašu iš LNOBT 2) Preliminarioji viešojo pirkimo sutartis Nr. 2006-189 tarp SBS Buhnentechnik GmbH ir LNOBT

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras