2023 m. spalio 1 d.

 

Loretos Juodkaitės šokio spektaklis pakerėjo Kalkutos žiūrovus

Paskelbta: 2014-06-06 13:52 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 5 d., Indijos kultūros sostinėje Kalkutoje lietuvišku šokio spektakliu „Salamandros sapnas. Paveikslas“ prasidėjo 3-asis tarptautinis teatrų festivalis „Kalindi Bratyajon“.

Iškilmingame festivalio atidaryme dalyvavo Vakarų Bengalijos valstijos savivaldos ministras Subroto Mukherdžis, valstijos turizmo ministras ir šio festivalio globėjas dramaturgas Bratja Basu bei Lietuvos Respublikos ambasados Indijoje Ministrė patarėja Diana Mickevičienė.

Sveikinimo kalboje D. Mickevičienė pažymėjo, kad Lietuvą su Indijos Vakarų Bengalijos regionu sieja ne tik Lietuvoje populiari Rabindranato Tagorės poezija, bet ir žymus lietuvių mokslininkas bei keliautojas Antanas Poška, XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Kalkutoje praleidęs beveik trejus metus. „Atsidėkodami už Bengalijos svetingumą mūsų tautiečiui ir sveikindami Kalkutą, kaip Indijos kultūros sostinę, dovanojame Kalkutos žmonėms vieną geriausių Lietuvos teatro spektaklių", – sakė D. Mickevičienė.

Pirmą kartą tolimojoje Indijoje pristatytas dviem Auksiniais scenos kryžiais apdovanotas, choreografės bei šokėjos Loretos Juodkaitės ir režisieriaus Valentino Masalskio sukurtas šokio diptichas „Salamandros sapnas. Paveikslas".

Pilnoje salėje Kalkutos publika nuščiuvusi stebėjo spektaklio kūrėjos L. Juodkaitės neįtikėtiną kūno kalbą, kurią pati aktorė ir šokėja vadina savo sielos kalba. Įsikūnijusi į mitologizuotą ir neįtikėtinomis galiomis apdovanotą gyvūną – salamandrą – ji iš tiesų scenoje naikino ribas tarp kūno ir sielos. „To Kalkuta dar nebuvo mačiusi, tai sensacija“, - sakė vakar po spektaklio gausiai prie rengėjų plūdę žiūrovai, norėję pasidalinti savo įspūdžiais. Choreografės iš Lietuvos spektaklį pagrindiniame Kalkutos teatro festivalyje pristatė ir didžiausi Indijos periodiniai leidiniai anglų kalba – „Hindustan Times“, „The Times Of India“.

Menų spaustuvės spektaklis „Salamandros sapnas. Paveikslas" Kalkutoje pristatytas Lietuvos ambasados Indijoje iniciatyva, remiant Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai ir Lietuvos Kultūros tarybai. Iki pasirodymo Indijoje šį spektaklį per dešimtmetį jau matė svarbiausių šokio scenų ar festivalių Jungtinėje karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Rusijoje ir kai
kurių kitų šalių žiūrovai.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras