2024 m. vasario 25 d.

 

Luko Geniušo rečitalis Vilniaus festivalyje

2
Paskelbta: 2014-06-16 15:27 Autorius: ekspertai.eu

Įprasta, kad Vilniaus festivalyje tarp įvairių žanrų koncertų kasmet rengiamas išskirtinis rečitalis. Šiemet ši pozicija patikėta charizmatiškajam pianistui Lukui Geniušui.

Garsios muzikų giminės narys Lukas Geniušas dažnai juokauja, kad neturėjo galimybės rinktis profesijos. „Visada gyvenau tik vienu dalyku – muzika“, – akcentuoja jaunuolis, nuo mažumės nukreiptas į pianisto kelią ir nuosekliai juo einantis bei keliantis sau vis didesnius reikalavimus.

23 metų muzikas jau yra laimėjęs prizus dešimtyje tarptautinių pianistų konkursų, tarp jų – 2010 metais Ginos Bachauer Solt Leik Sityje (I vieta ir aukso medalis) ir Fryderiko Chopino Varšuvoje (II vieta ir sidabro medalis). 2012 m. Frankfurte prie Maino jis buvo apdovanotas Vokietijos pianistų premija (Deutscher Pianistenpreis).

Sceninę patirtį L. Geniušas pradėjo kaupti nuo 1996 m., yra koncertavęs su daugeliu orkestrų ir skambinęs rečitalius Rusijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Austrijos, Japonijos, Pietų Korėjos, JAV salėse. Šiais metais, be kitų pasirodymų, pianistas debiutuos Ciuricho „Tonhalle“ ir Paryžiaus „Salle Gaveau“. Lukas yra kamerinės muzikos entuziastas: groja duetuose, trio, kvintetuose, jį traukia šiuolaikinė muzika ir retai atliekami kūriniai.

Jaunojo muzikanto repertuare – kūriniai, kuriuos meistriškai atlikti pavyksta ne kiekvienam brandžiam pianistui: Rachmaninovo Trečiasis ir Čaikovskio Pirmasis koncertai fortepijonui, Hindemitho ciklas „Ludus tonalis“, Liszto Sonata h-moll, Chopino 24 etiudai, Beethoveno koncertai ir sonata „Hammerklavier“. Repertuarą pianistas kaupia atsakingai ir kiekvienam koncertui ruošiasi gerai apgalvodamas programą. „Neslėpsiu, egzistuoja ir paprasčiausias būdas pasirinkti puikiai išmoktą ir daugelį kartų grotą programą ir nesukti dėl nieko sau galvos. Tačiau esu įsitikinęs, kad jei rinksiesi paprasčiausią kelią, nieko ir nepasieksi… Jei rinksiesi lengviausią kelią, visus muzikinius everestus gali pamiršti.“, – viename interviu tikino pianistas.

Ką išgirsime Luką skambinant šį kartą? Vilniaus feastivalio rečitaliui solistas parengė Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso ir Sergejaus Prokofjevo sonatas (Nr. 3, Nr. 1 ir Nr. 7) bei Bélos Bartóko Trys burleskas. Kas skambės bisui, kurio publika veikiausiai išsiprašys??? Ateikit ir išgirsite patys.

Luko Geniušo rečitalis Vilniaus festivalyje vyks birželio 17 d., antradienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. vetra
(2014-06-20 19:40:27)
(78.62.156.80) Parašė:

Sveikinimai pianistui.Ispudingas koncertas.Sekmes kopiant i muzikos Everesta...1. Rasa
(2014-06-18 13:10:05)
(83.181.169.106) Parašė:

Sveikinimai - be jokių abejonių puikus Luko Geniušo rečitalis jau įvyko antradienį. Įdomu, kad didžioji dalis klausytojų Filharmonijos salėje buvo užsieniečiai ir net vokiečių turistų grupės. Beje, 24 metų Lukas Geniušas ir toliau nuosekliai tobulindamas savo neeilinį pianisto muzikalumą ir dinastinius gebėjimus galbūt pateisins savo lenkiškos kilmės pavardę genijuš, kas reiškia nei daugiau nei mažiau o gi GenijusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras