2023 m. gruodžio 10 d.

 

LVAT pirmininkas atsisakė vykdyti VSD įpareigojimą ir apskundė jį teismui

1
Paskelbta: 2013-06-14 17:00 Autorius: Naujienų redaktorius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininkas Ričardas Piličiauskas skundžia teismui Valstybės saugumo departamento (VSD) patikrinimo išvadą, kuria buvo įpareigotas organizuoti leidimų dirbti su slapta informacija išdavimą teisėjams.

Patikrinimą teisme atlikęs VSD buvo nurodęs iki liepos mėnesio 3 dienos organizuoti leidimų dirbti su slapta informacija išdavimą visiems LVAT teisėjams.

LVAT pirmininkas laikosi pozicijos, kad Konstitucija užtikrina teisėjo teisę susipažinti su byloje esančia slapta informacija, ir tam nereikia atskiro leidimo.

Teisėjas remiasi Konstitucinio Teismo (KT) sprendimu, kad negali būti tokios teisinės situacijos, kad teismas, nagrinėdamas bylą, negalėtų susipažinti su byloje esančia valstybės paslaptį sudarančia informacija.

Pranešime LVAT pirmininkas pažymi, kad skundas teismui dėl VSD išvadų nereiškia, kad VSD daro spaudimą kuriose nors LVAT nagrinėjamose bylose.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. as
(2013-06-14 18:55:04)
(86.100.47.218) Parašė:

atspekit pries ka dabar prasides vsd provokacijos ? o gal vel bus pasitelkti vilkikai i talka ir "atsitiktines" avarijos?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras