2024 m. liepos 24 d.

 

Malmėje pristatoma šiuolaikinio lietuvių meno vitrina

Paskelbta: 2014-09-22 14:02 Autorius: ekspertai.eu
Org. nuotr.
Org. nuotr.

Penktadienį, rugsėjo 19 d. Malmėje (Švedija) atidaryta trečią kartą vykstanti šiuolaikinio Šiaurės ir Baltijos šalių meno paroda „Society Acts – The Moderna Exhibition”. Kas ketverius metus organizuojamoje parodoje šiemet pirmą kartą dalyvauja Lietuvos menininkai: Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė, Gintaras Didžiapetris ir Elena Narbutaitė, Laura Kaminskaitė, Algirdas Šeškus, Eglė Budvytytė bei Jonas Mekas.

Parodoje pavadintoje Society Acts, dalyvauja 37 menininkai ir menininkų grupės iš Švedijos, Suomijos, Danijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Parodos pavadinime regima aliuzija į veiksmą kaip akciją, ir tuo pačiu siejasi su veiksmažodžiu veikti. Parodos kuratoriai Andreas Nilsson ir Maija Rudovska praėjusių metų lapkričio mėnesį apsilankė Lietuvoje ir su Nacionalinio dailės muziejaus parodų kuratorės Dovilės Tumpytės pagalba atrinko autorius, kurių darbai pristatomi Švedijoje. Lietuvių menininkų darbai yra įtraukti į pagrindinę ekspoziciją, taip pat parodai išleistas katalogas keliomis kalbomis, lietuviškos dalies tekstų autorius – Valentinas Klimašauskas.

„Šioje parodoje aktualūs socialiniai klausimai pateikiami kartu su asmeninėmis refleksijomis ir istoriniais komentarais. Parodoje matome keletą pavyzdžių, kai menininkai diskutuoja tiek viešosiose vietose, tiek apsiriboja parodine erdve. Menininkai migruoja tarp konkrečių politinių ir aktyvizmo temų bei iki abstraktesnio, filosofiškesnio požiūrio į šiuolaikinę visuomenę ir laikmetį“, – pasakoja parodos kuratorius Andreas Nilsson. Taip pat jis priduria, jog buvo be galo įdomu stebėti skirtumus tarp jaunesnės ir vyresnės lietuvių menininkų kartų: „Jaunųjų terpėje susiduriame su įkvepiančiu spontaniškumu, juntamas noras bendradarbiauti. Taip pat pastebėjau posūkį nuo dokumentinio stiliaus ar referavimo į istorinius bei politinius aspektus, į labiau abstrakčią kalbą“.

2009 m. atidarytas Modernaus meno muziejus Malmėje yra viena svarbiausių institucijų Europoje, pristatantis modernų ir šiuolaikinį meną, turintis vertingą permanentinę meno kūrinių kolekciją, taip pat – vieną gražiausių ekspozicinių erdvių. „The Moderna Exhibition“ vyksta kas ketverius metus, o 2014-ieji kaip tik sutampa su šimtosiomis Baltijos parodos metinėmis. Parodos kuratoriai, pristatydami šios parodos koncepciją, pažymi, jog šiuolaikinio pasaulio realybė – tai nacionalinė kalba, sienos, skiriančios šalis, ekonominės struktūros ir klajokliška visuomenės egzistencijos forma. Paroda vyksta nuo š.m. rugsėjo 19 d. iki kitų metų sausio 25 d.

Lietuvos menininkų ekspozicija parodoje atsirado Malmės modernaus meno muziejaus, Tarptautinių kultūros programų centro, Lietuvos Respublikos kultūros atašė Švedijoje Saulės Mažeikaitės bendromis pastangomis taip pat yra remiama LR Kultūros tarybos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras