2024 m. kovo 1 d. 

Marija Milinienė: „Man labai norėtųsi išsiaiškinti – kas mane ir teisėją Neringą Venckienę šitaip „pakišo“?..“

2
Paskelbta: 2011-11-02 18:15 Autorius: ekspertai.eu

Buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio žmona Marija MILINIENĖ, Generalinėje prokuratūroje stringant pernai gruodį nužudyto sūnaus Vaido Milinio bylos tyrimui, paprastai vengdavusi viešumo, nusprendė daugiau nebetylėti ir kreipėsi į žiniasklaidą. Ko gero, šiam žingsniui M.Milinienę paskatino neseniai pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – V.Milinio šmeižto byla, kuri, jos manymu, negali būti siejama su jos sūnaus nužudymu, kol nėra surinkta pakankamai svarių įrodymų: „Kažkas padarė žiaurų nusikaltimą. Kažkas sugalvojo šmeižto istoriją, kad Vaidas yra pedofilas Aidas. Nors ir bandoma mane supriešinti su Neringa, bet mums nėra dėl ko pyktis ar būti priešingose barikadų pusėse, juolab kad mes abi patyrėme didžiulį netekties skausmą...

Dabar man labai norėtųsi išsiaiškinti – kas mane ir teisėją Neringą Venckienę šitaip „pakišo“? Turbūt kitaip pasakyti negaliu. Kas visą tą šmeižtą suorganizavo? Ir kokiu tikslu? Ar tuo norėta pakenkti teisėjai Neringai, ar mano vyrui Albertui Miliniu?.. Nes mano sūnus Vaidas čia apskritai niekuo dėtas. Reiškia, tuo norėta pakenkti arba Neringai Venckienei arba Albertui Miliniui...

Nežiūrint visko, aš tikiu, tiesa tikrai išaiškės, tikiu teisingumu, nes Vaidas Milinis tikrai nenusipelnė tokios tragiškos baigties, juolab jis nenusipelnė kaltinimų pedofilija. Nužudytas nekaltas žmogus, paniekintas jo moralinis, dvasinis pasaulis – taip negali būti, kad tiesa neišaiškėtų!..” – išskirtiniame interviu „Laisvam laikraščiui“ teigia M.Milinienė.

- Pernai gruodį Milinių šeimą ištikusi tragedija, po kurios sekė Vaido Milinio nužudymo, o vėliau ir šmeižto bylų ikiteisminis tyrimas, pastaruoju metu, pasirodžius V.Gaivenio laidai „Abipus sienos“, sukėlė nemenką rezonansą žiniasklaidoje. Koks būtų jūsų požiūris į šios skaudžios temos eskalavimą viešojoje erdvėje? Ar manote, jog viešumas gali pasitarnauti objektyviam nusikaltimo tyrimui, o gal kaip tik atvirkščiai?

- Sakyti atvirai?.. Aš visą laiką buvau prieš žiniasklaidą, prieš skausmo viešinimą. Kai mano sūnus žuvo, tikrai nenorėjau šito viešinti, nes manau, kad Lietuvoje jau ir taip to skausmo be proto daug yra. Turėtų būti daugiau rodomi ir aprašomi geri, gražūs, pozityvūs  dalykai, o skausmo kiek galima mažiau. Kreiptis į žiniasklaidą mane išprovokavo nekvalifikuotas prokuratūros darbas, prastai atliekamas tyrimas, bylos vilkinimas, nesiskaitymas su manimi, net nebendravimas su nukentėjusiuoju asmeniu. Visi tie dalykai, kartais tiesiog stumiantys į neviltį, išprovokavo mane eiti į viešumą.

- Jūsų nuomone, ar neseniai per televiziją LNK parodyta V.Gaivenio laida „Abipus sienos“ objektyviai atspindi problemos esmę?

- Aš labai stengiausi ir prašiau laidos kūrėjų, kad būtų parodyta tiesa. Manau, kol kas, negalima Vaido Milinio nužudymo ir šmeižto bylų. Tai yra du skirtingi dalykai, kurių šiuo metu negalima sieti absoliučiai. Dabar jau yra tiriama ir šita versija...

- Kokia versija tiriama? 

- Ta versija, kad mano sūnus Vaidas galėjo būti nužudytas dėl to, kad buvo pripažintas pedofilu Aidu.

- Taigi būtent ši versija pateikiama ne tik V.Gaivenio laidoje „Abipus sienos“, bet ir „Lietuvos ryto“ žurnalistės L.Lavastės publikacijoje „Nelegalių seklių būrio vadė – Kauno teisėja?“. Ten nemažai vietos skiriama tariamo mergaitės gynėjo Vitalijaus Keršio liudijimui, kad sekti Vaidą Milinį neva jo paprašiusi A.Skučienė ir N.Venckienė? Ar nemanote, jog visa tai tėra pigi provokacija, siekiant nukreipti dėmesį nuo tikrų įvykdyto nusikaltimo dalyvių? Nejau jūs tikite V.Keršio parodymais?

- Žinokite, aš net nežinau, neįsivaizduoju... V.Keršio parodymus jau patvirtino ikiteisminio tyrimo teisėja. Jis viešai pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės. Tiek V.Keršio, tiek ir kai kurių kitų liudytojų apklausos buvo filmuojamos bei patvirtintos ikiteisminio tyrimo teisėjos. Yra apklausta daug kitų  žmonių. Kiekvienam apklaustajam iš pat pradžių buvo pasiūlyta pasirašyti sutikimą patikrinti duodamus parodymus melo detektoriumi ir, mano žiniomis, kai kurie liudytojai tai jau padarė.

- Iš kur jums yra žinomos ikiteisminio tyrimo detalės?

- Aš pati dalyvavau liudytojų apklausose, nes tai yra mano iškelta šmeižto byla. Visos šios aplinkybės išaiškėjo per šmeižto bylą. Ir visus gautų liudijimų protokolus aš pati pasirašinėjau, nes visi tie žmonės buvo apklausti mano iniciatyva.

- Bet ar nemanote, kad jūsų inicijuota Vaido Milinio šmeižto byla, remiantis V.Keršio, M.Kuprevičiaus ir kitų panašių liudytojų parodymais, nesant svarių įkalčių, labai nesunkiai gali išprovokuoti teisėjos Neringos Venckienės šmeižto bylą?

- Aš tikrai neturiu nieko prieš teisėją Neringą Venckienę, neturiu nieko prieš ją palaikančią Prezidentę D.Grybauskaitę. Ir net nenoriu eiti į politiką. Tenoriu sužinoti vieną esminį dalyką - kas įtraukė mano sūnų Vaidą Milinį į šią nešvarią istoriją, kas ir kada Vaidą ėmė tapatinti su pedofilu Aidu? Man svarbu, kad būtų išsiaiškinta tiesa, remiantis svariais argumentais, o ne šiaip kažkokie tušti pasvaičiojimai, priimami už tiesą. Kam ir dėl ko reikėjo apšaukti  nekaltą vaiką pedofilu, apskritai neturintį jokio ryšio su tuo nusikaltimu?!..

- Suveskime tai, kas mums jau yra žinoma. Pamenate, pradžioje teisėjai N.Venckienei atnešėte Vaido Milinio nuotraukas ir paprašėte, kad jos būtų parodytos atpažinimui D.Kedžio mergaitei. Vėliau, tarpininkaujant N.Venckienei, jūsų vyras Albertas Milinis davė išsamų interviu LL, kuriame iš esmės buvo kalbama apie nužudyto Vaido Milinio šmeižto aplinkybes, klijuojant jam trečiojo pedofilo Aido etiketę. Argi po šio interviu ir tame pačiame LL 25 numeryje N.Venckienės pareikštos nuomonės jūsų lūkesčiai nebuvo pilnai patenkinti?

- Deja, bet tai neįvyko! Dėl to viskas ir prasidėjo...

- Kas neįvyko?

- Neįvyko tai, ko aš labiausiai tikėjausi - nebuvo tiksliai paneigtas šmeižtas, kad mano sūnus Vaidas nėra pedofilas Aidas. Iš dalies, dėl to aš kaltinu ir pačią Neringą. Aišku, negražu taip sakyti - „kaltinu“, bet ji, sakau dabar atvirai ir nuoširdžiai, prisidėjo prie šios situacijos tolesnio išvystymo.

- Kokiu būdu prisidėjo?

- Visų pirma, nebuvo aiškiai paneigtas šmeižtas, o antra, N.Venckienė išsakė mintį, kuri mane įtraukė į tą bylą. Tai yra, ji pasiūlė išsireikalauti telefoninių pokalbių išklotinių, kad būtų paneigti bet kokie galimi įtarimai Vaidui Miliniui. Be šmeižto bylos aš niekaip negalėjau išsireikalauti tų išklotinių. Tik užvedus bylą, aš parašiau prašymą, pareikalavau pokalbių išklotinių ir tada prokuratūra oficialiai paneigė, kad tose išklotinėse nėra Vaido Milinio telefoninių pokalbių.

- Jūs pati savo akimis matėte pokalbių išklotines ar tiktai buvote informuota apie tai, kad Vaido Milinio pokalbiai tose išklotinėse nėra užfiksuoti?

- Gavau oficialų raštą iš prokuratūros, kuriuo patvirtinama, jog Vaido Milinio pokalbių ten nėra užfiksuota, o pačių išklotinių aš nemačiau. Kaip gi jie gali man jas rodyti? Galbūt tai yra visai kitos bylos ikiteisminio tyrimo duomenų apsauga ir todėl negalima bet kam jų rodyti, viešinti?.. Aš tiktai žinau, kad telefoninių pokalbių išklotinės tikrai yra ir labai tikiuosi, kad bus paviešintos ir tos išklotinės, ir Kauno pedofilijos byla bus išnagrinėta. Laikausi nuomonės, kad visos rezonansinės bylos turi būti profesionaliai išnagrinėtos iki galo ir paviešintos. Priešingu atveju, visa ta istorija nesibaigs ir toliau bus skleidžiami visokiausi gandai.

- Jūs sakote – „Neringa tiksliai nepaneigė“, betgi LL interviu N.Venckienė aiškiai pasakė, kad mergaitė, pamačiusi Vaido Milinio nuotraukas, jos paklausė - „Kas čia toks?“, tai yra, ji neatpažino Vaido, kaip galimo trečiojo pedofilo Aido. Ar to jums nepakanka? Ką dar galėjo padaryti mergaitės globėja?

- Nuoširdžiai sakau jums, nebuvo viešai, tiksliai ir aiškiai paneigta, kad Vaidas nėra pedofilas Aidas. O tą Neringos pasakymą, koks buvo publikuotas LL, galima interpretuoti visaip, kaip tik nori. Atseit, ji nenorėjusi gilintis, akcentuoti šio klausimo mergaitei ir panašiai.

- Teisingai, mergaitės globėja N.Venckienė interviu LL teigė, kad nenorėjusi primygtinai sugestionuoti vaiko reakcijos, todėl ir patarė jums, norint išsklaidyti visas abejones, pareikalauti telefoninių pokalbių išklotinių... 

- Taigi, o juk būtent nuo tų nelemtų išklotinių viskas ir prasidėjo!.. Aš visai nenorėjau nei tos šmeižto bylos kelti, nei kažką viešumoje aiškintis, nes tuo metu prastai jaučiausi, buvau neseniai grįžusi į namus po operacijos. Tačiau, norėdami apginti apšmeižto ir nužudyto sūnaus Vaido garbę, mes neturėjome kitos išeities.

- Man regis, turime dviprasmišką situaciją: pradžioje teigiate, jog prokuratūros darbas jums nekelia pasitikėjimo, o kai jums atsiunčiamas raštas iš prokuratūros, kad pokalbių išklotinėse nėra Vaido Milinio, jūs patikite? Tad kaip gi čia yra iš tikrųjų?

- Nemaišykime dviejų dalykų. Aš esu nepatenkinta tuo, kaip Generalinė prokuratūra tiria Vaido Milinio nužudymo bylą, bet ne mano sūnaus šmeižto bylą!.. Šmeižto bylos jokiu būdu negalima sieti su nužudymo byla, bent jau kol kas. Ir man labai pikta, kad žurnalistai taip daro. Kol nėra surinkta svarių įrodymų, tol šių bylų negalima sieti, nes  šmeižtas – tai viena nusikalstama veika, o nužudymas – visai kita.

- Argi ne akivaizdu, jog viešumoje formuojama opinija bandoma tampriai susieti šias dvi veikas? Ko gero, tai patvirtina ir Vaido Milinio sekimo iniciatyva, V.Keršio liudijimu, kilusi būtent Garliavoje? 

- Dar 2010 metų liepos 17 dieną prie mūsų namų buvo padėti laidotuvių vainikai, uždegtos žvakės, papiltas raudonas skystis, imituojantis kraują... Mus nuolat kažkas sekdavo,  atvažiuodavo vaikinai antrą valandą nakties prie mūsų namų vartų ir imdavo triukšmauti, garsiai leisti muziką. Net ir kaimynai pastebėjo, kad mes buvome sekami. O Vaidas, pamatęs prie mūsų namų atvežtus ir paliktus laidotuvių krepšelius (kaip tik tuo metu mes buvome išvykę į užsienį), perdavė kriminalistams numerius automobilių, kurie ten atvažiuodavo. Taip, visa tai buvo ir niekas to neneigia, bet sieti viso to su Vaido Milinio nužudymu tikrai negalima. Negalima va taip paimti ir aklai susieti viską, jokiu būdu negalima to daryti!.. Man tiesiog baisu, kad yra formuojama tokia išankstinė nuomonė.

- Žodžiu, jūs  kol kas neigiate, kad Vaidas Milinis galėjo būti nužudytas, kaip galimas trečiasis pedofilas Aidas?

- Ši versija turėtų būti tiriama. Aš nuo pat pradžių prašiau, kad šita versija būtų nuodugniai ištirta, bet kol nėra surinkta pakankamai svarių įrodymų, kaip galima sieti šmeižtą su nužudymu? Manau, taip elgtis nesąžininga ir negarbinga. Nesuprantu, kaip galima apkaltinti tuos, kurie mus sekė, Vaido Milinio nužudymu?..

- Tai gal dėl kokių kitų priežasčių galėjo būti nužudytas jūsų sūnus Vaidas? Tarkim, gal jis buvo kam nors skolingas, prekiavo narkotikais, kažką buvo labai įžeidęs, įskaudinęs?..  

- Ne, mano žiniomis, nieko panašaus su Vaidu niekada nebuvo nutikę. Jis visada būdavo labai paslaugus, draugiškas. Galbūt galėjo kilti koks nors atsitiktinis konfliktas tarp Vaido ir kažkokių mums nežinomų asmenų?..

- Sakote, galėjo kilti atsitiktinis konfliktas. Tai tik prielaida. O dabar mums žinoma tik tai, ką apklausoje paliudijo V.Keršis – esą jo buvo paprašyta sekti Vaidą Milinį. Ir nieko daugiau?

- V.Keršio apklausoje buvo kalbama tik apie Vaido sekimą, bet ne apie nužudymą, tad jo parodymų apskritai nereikėtų sieti su žmogžudystės byla. Jau sakiau žurnalistams ir dar kartą galiu pakartoti: man labai nepatinka, kad bandoma susieti žmogaus sekimą su jo nužudymu. Negalima švaistytis tokiais kaltinimais, kol nėra surinkta svarių įrodymų.

Niekada anksčiau nebuvau patekusi į tokias keistas peripetijas, nesuprantu kas čia dabar vyksta. Jaučiuosi tarytum būčiau įmesta į kažkokią balą. Kartais apima jausmas, kad kažkas užsiima versijų kūrimu, o ne objektyviu tyrimu, siekiant išsiaiškinti tiesą.

- Ar jums neatrodo, kad čia paprasčiausiai manipuliuojama, pasinaudojant jūsų šeimos tragedija? Tarytum, tą pačią paklodę vieni bando traukti į vieną pusę, kiti į kitą?..

- Tikrai ne, tvirtai galiu tai paneigti. Niekas manimi nemanipuliuoja. Aš net neturiu advokato, pati rašau ir siunčiu prokuratūrai prašymus ką reikėtų apklausti Vaido Milinio šmeižto byloje, pati dalyvauju liudytojų apklausose. O viskas prasidėjo nuo to, kad aš norėjau išsiaiškinti ir paneigti šmeižikiškus gandus, nes kaltinimai pedofilija man atrodo labai žiaurūs. Siekiau, kad viskas būtų oficialiai užfiksuota ir viešai paneigta. Prisimenu pačią pirmą V.Keršio apklausą, kaip aš visa drebėjau, kad tik mano sūnus Vaidas nebūtų šmeižiamas...

- Kas jums svarbiau – išsiaiškinti ir oficialiai patvirtinti, kad Vaidas Milinis tikrai nebuvo pedofilas ar išsiaiškinti – kas vis dėlto ir dėl ko nužudė jūsų sūnų?

- Man svarbiau išsiaiškinti, kas nužudė sūnų. Bet kadangi nieko negaliu išsiaiškinti Vaido nužudymo byloje (aš net nežinau, kas ten vyksta, kaip atliekamas ikiteisminis tyrimas), nes prokuroras su manimi apskritai nebendrauja, atsitvėrė tylos siena, tai dabar užsiimu šmeižto paneigimo byla. Norėjau, kad būtų apklaustas V.Keršis, bet paskui visi tie dalykai gan netikėtai išsirutuliojo į nenumatytą, žiaurų skandalą ir man dėl to yra labai nesmagu.

- O tas, pasak jūsų, „nenumatytas, žiaurus skandalas“ yra siejamas ne tik su Vaidu Miliniu, bet ir teisėjos Neringos Venckienės reputacija? Ar nemanote, jog  taip bandoma sukompromituoti Neringą ir jos artimuosius, kuriantis partijai „Drąsos kelias“? Tokiu būdu žiniasklaidoje aptariamos versijos bei gandai, galimai, įgauna politinį atspalvį?

- Nuoširdžiai sakau jums, manimi tikrai niekas nemanipuliuoja, nei kas man patarinėja. O tai, kad kažkas pasinaudojo mano situacija – galbūt?.. Jei ir manipuliuojama, tai ne mano veiksmais, o ta informacija, kuri yra pateikiama žiniasklaidoje.

Aš netgi Audronės Skučienės apklausoje pasakiau jai priekaištą – kodėl buvo leista išsirutuliuoti šiai nemaloniai situacijai? Kodėl Neringa negalėjo iš karto aiškiai ir viešai paneigti, kad Vaidas Milinis negali būti tapatinamas su pedofilu Aidu? Juk ji galėjo pasakyti, žmonės, nekaltinkite nekalto vaiko, jis tikrai ne pedofilas!.. O tai, kas dabar vyksta viešumoje, man žiauriai nepatinka tokia situacija...

- Argi nebūt buvę kur kas paprasčiau - tiesiog paskambinti Neringai Venckienei, susitikti ir jai pasakyti tuos žodžius, kuriuos man dabar sakote?

- Mano vyras Albertas daug kartų prašė Neringos, kad paneigtų tuos gandus, bet ji sakė negalinti to padaryti, kadangi žurnalistai apie tai jos neklausia, o kai tik bus proga – paneigsianti. Šių metų kovo pradžioje mes buvome susitikę su N.Venckiene, nunešėme jai Vaido Milinio nuotraukas, o paskui, praėjus nemažai laiko, tiktai birželio pabaigoje, mes susitikome su jumis interviu pokalbiui. Visą tą laiką aš spaudžiau ir spaudžiau savo vyrą Albertą, kad jis nueitų pas Neringą, viską išsiaiškintų ir paneigtų šmeižikiškus gandus, nes taip toliau gyventi mums neapsakomai sunku.

Tad mes paprašėme Neringos, kad bent „Laisvame laikraštyje“, kur tiek daug dėmesio skiriama pedofilijos bylai, būtų paneigti niekuo nepagrįsti kaltinimai Vaidui Miliniui.

- Jei teisingai supratau, šmeižto bylos net nebūtų, jeigu Neringa Venckienė, parodžiusi savo globotinei Vaido Milinio nuotraukas, viešai ir aiškiai būtų patvirtinusi, kad tas žmogus nėra pedofilas Aidas, nes mergaitė jo neatpažino?

- Tikrai taip!.. Ir kai aš pasakiau šį priekaištą apklausiamai Audronei Skučienei, tai ji man atsakė, kad čia yra kaltas „Laisvo laikraščio“ žurnalistas J.Ivanauskas, neva Neringa paneigė tiksliai, o jūs iškraipėte jos žodžius. Taip buvo pasakyta tyrėjui girdint.

- Manau, čia turime gan įdomų „nesusipratimą“, kadangi tas interviu su teisėja N.Venckiene, kuriame ji kalba apie Vaidą Milinį, visų pirma, buvo nusiųstas pačiai Neringai susipažinti, perskaityti. Ir tiktai gavus jos pritarimą, ta medžiaga buvo maketuojama ir spausdinama.

- Ar bent įsivaizduojate, kaip aš dabar jaučiuosi šioje situacijoje? Vaikštau užsidėjusi juodus akinius, bijau kur nors išeiti. O kaip jaučiasi mano vaikai? Tiesiog nežinau ką ir besakyti. Man nepatinka viešumas. Kai lankausi su vyru renginiuose, jei kas nors mus ten fotografuoja, visą laiką slepiuosi. Man tikrai nereikia visų tų skandalų, viešų valkiojimų, šmeižto, nužudyto sūnaus vartymo grabe!..

- O jeigu Neringa Venckienė dar kartą LL ar kitame leidinyje viešai paneigtų tuos gandus, jei patvirtintų, jog Vaidas Milinis negali būti siejamas su pedofilu Aidu, ar to pakaktų, ar nutrauktumėte šmeižto bylą?

- Iš principo, dabar jau to nepakaktų. Manau, teisybės dėlei, reikėtų išsiaiškinti, kas Neringai pakišo šitą mintį? Kas viso to norėjo ir kokiu tikslu? Kokiu tikslu norėta Vaidą Milinį tapatinti su pedofilu Aidu? Ar taip norėta sukompromituoti Neringą, ar tai iš keršto mano vyrui Albertui? Kas ir kodėl visa tai padarė?.. Reikia būtinai tai išsiaiškinti!

- Tiesą išsiaiškinti norėtų ir teisėja Neringa Venckienė, spalio 19 d. publikacijoje „Tokio melo Lietuvoje būti daugiau nebegali“ teigianti: „Įdomu būtų sužinoti: ar moka, kas ir kiek moka „Lietuvos rytui“, „Karštam komentarui“, žurnalistams V. Gaiveniui ir A. Kuznecovaitei už paslaugas, suteikiant tribūną V.Keršiui skleisti melą ir šmeižtą? Manau, kad šioms žiniasklaidos priemonėms ir šiems žurnalistams gerai žinoma, jog jeigu V.Keršis ir sekė ką nors, tai tik mano ir mano tėvų šeimą. Manau, kad be užduoties kompromituoti ir sekti mus, kitų užduočių jis nebuvo gavęs. A.Kuznecovaitei taip pat gerai žinoma, jog ne kas nors kitas, o ji pati apie Vaidą Milinį kaip apie trečią galimą pedofilą pranešė pirmoji“.

Kaip matote, pasak N.Venckienės, žurnalistė Asta Kuznecovaitė pirmoji prabilo apie Vaidą, kaip apie trečią galimą pedofilą?

- Aš negaliu su tuo sutikti, nes dalyvavau daugelio liudytojų apklausose ir apie tai turiu visai kitokius duomenis. Beje, Asta Kuznecovaitė irgi buvo apklausta šmeižto byloje.

- Ką paliudijo apklausos metu žurnalistė A.Kuznecovaitė?

- To negaliu jums sakyti, bet aš remiuosi ne žurnalistės Astos Kuznecovaitės parodymais, o eilės kitų žmonių parodymais...

- Ir kur link dabar viskas krypsta?

- Dabar man labai norėtųsi išsiaiškinti – kas mane ir teisėją Neringą Venckienę šitaip „pakišo“? Turbūt kitaip pasakyti negaliu. Kas visą tą šmeižtą suorganizavo? Ir kokiu tikslu? Ar tuo norėta pakenkti teisėjai Neringai, ar mano vyrui Albertui Miliniu?.. Nes mano sūnus Vaidas čia apskritai niekuo dėtas. Reiškia, tuo norėta pakenkti arba Neringai Venckienei arba Albertui Miliniui.

- Manau, dėl šmeižikiškų gandų, o taip pat dėl rimtų spragų teisėsaugos darbe, turime vis daugiau teisinio nihilizmo aukų Lietuvoje, kenčiate tiek jūs, tiek ir teisėja Neringa Venckienė, o kas šiuo atveju laimi?

- Nežinau, tikrai nežinau. Aš taip nesigilinu, niekada per daug nesidomėjau nei ta politika, nei teisėsauga. Dabar, aišku, esu apsikrovusi kodeksais, komentarais, straipsniais. Sakau, mane taip įvėlė, įtraukė visas šitas reikalas ir dėl to man tikrai nesmagu, kad tenka dalyvauti tokioje istorijoje.

- Ir todėl būtina veikti bendromis pastangomis, pasikalbėti su Neringa ir išsiaiškinti - kaip čia viskas yra iš tikrųjų? Tarkim, jeigu A.Skučienė sako, kad J.Ivanauskas iškraipė teisėjos N.Venckienės žodžius, tai galėtumėte paklausti pačios Neringos, ar taip yra iš tikrųjų?

- Mielai susitikčiau ir labai norėčiau apie tai pasikalbėti su Neringa. Tikrai nenoriu neteisingai apkaltinti nekaltų žmonių. Bet man susidarė toks įspūdis, kad Neringa vengia su mumis bendrauti. Man kelia nerimą kai kurie Audronės Skučienės pasakymai, jos skleidžiami gandai neva aš atnešiau Neringai sūnaus Vaido Milinio sufabrikuotas nuotraukas (kompiuteriu patamsintais plaukais), skirtas mergaitės atpažinimui, todėl mergaitė jo ir neatpažino.

- Nejau Audronė Skučienė taip ir pasakė, kad Vaidas Milinis atpažinimui pateiktose nuotraukose – patamsintais plaukais?

- Aš girdėjau, kad būtent taip pasakė Audronė. Šią informaciją skleisdama kitiems asmenims, ji tvirtina, kad taip sakiusi neva pati Neringa. Tokie A.Skučienės teiginiai provokuoja mane atlikti tam tikrus procesinius veiksmus, tai yra atlikti ekspertizę ir išsiaiškinti - ar yra Neringos Venckienės pirštų antspaudai ant Vaido Milinio nuotraukų, kurios buvo pateiktos mergaitės atpažinimui? Ir dar vieną dalyką ekspertai turėtų išsiaiškinti – ar tos V.Milinio nuotraukos kompiuteriu buvo „pakoreguotos“, patamsinant Vaido plaukus. Žinau, to tikrai nebuvo, bet aš privalau visa tai teisiškai įrodyti.

- Bet ar ne keista, kad Audronė Skučienė, tarytum, „advokatauja“ N.Venckienei, neva atkartodama jos žodžius apie V.Milinio nuotrauką „patamsintais plaukais“ arba apie žurnalisto „ iškraipytus“  teisėjos žodžius interviu LL?..

- Man tai atrodo labai keista. Bet blogiausia, kad A.Skučienė apie tai kalba kitiems žmonėms ir jeigu tokie gandai yra skleidžiami viešumoje, aš turiu juos teisiškai paneigti. Tiesiog neturiu kito pasirinkimo. O kaip kitaip galėčiau užkirsti kelią tokiems šmeižikiškiems gandams?.. Taip galima gan toli nueiti ir tai yra bjaurus kelias. Bet aš turiu į tai reaguoti, nes jeigu nereaguosiu ir tam nesipriešinsiu, tai visuomenėje ir toliau bus skleidžiami gandai, kad mano sūnus Vaidas – įtariamasis pedofilas Aidas, o aš neva patamsinau nuotraukoje jo plaukus, kad D.Kedžio mergaitė neatpažintų savo skriaudėjo!..

- Kadangi teisėja N.Venckienė turi teisinį imunitetą, kurio nepanaikinus  negalima jos apklausti, nesunkiai galima manipuliuoti neva jos pasakytais žodžiais, tokiu būdu supriešinant dvi Kauno pedofilijos skandale nukentėjusias moteris - jus ir Neringą?

- Ko gero taip ir yra, nors tiksliai to negaliu teigti. Pirmieji liudijimai, kad Vaidas Milinis įvardinamas, kaip trečias pedofilas Aidas, buvo gauti dar Drąsiui Kedžiui gyvam esant. Asmuo tai paliudijęs tyrėjui V.Milinio šmeižto byloje, prisipažino girdėjęs tokias kalbas Garliavoje. Manau, kad net ir būdama teisėja, Neringa Venckienė galėtų duoti išsamius parodymus šmeižto byloje.

Niekada nesidomėjau viešaisiais ryšiais, todėl ir negaliu vertinti įvairių versijų bei interpretacijų. Nei aš turiu ką prieš Neringą Venckienę, nei prieš Garliavoje kuriamą partiją „Drąsos kelias“. Manau, nereikėtų maišyti tokių skirtingų dalykų. Tai lygiai tas pat, kaip maišyti šmeižto ir V.Milinio nužudymo bylas, neturint svarių įrodymų. Juolab partijos „Drąsos kelias“ kūrimas neturi nieko bendro su Vaido Milinio šmeižtu, tapatinant jį su pedofilu Aidu. Net jeigu kilo kam nors tokių įtarimų, taigi galėjo būti atliekamas tyrimas. Kodėl niekas nerašė pareiškimų, nesikreipė į teisėsaugą? Kodėl reikėjo taip žiauriai pasielgti su mano sūnumi?..

Kažkas padarė žiaurų nusikaltimą. Kažkas sugalvojo šmeižto istoriją, kad Vaidas yra pedofilas Aidas. Nors ir bandoma mane supriešinti su Neringa, bet mums nėra dėl ko pyktis ar būti priešingose barikadų pusėse, juolab kad mes abi patyrėme didžiulį netekties skausmą.

- Pasak N.Venckienės, būtent tokie liudytojai, kaip V.Keršis ar M.Kuprevičius, skleidžia melagingus gandus. O ar jūs jais pasitikite? Kokia būtų jūsų nuomonė apie jų teikiamus liudijimus?

- Mano nuomone, visi liudytojai, atliekant tyrimą, privalo sąžiningai duoti parodymus. Apklaustieji V.Milinio šmeižto byloje turės pasitikrinti melo detektoriumi. Anksčiau ar vėliau, tai bus padaryta. O šiaip nepagrįstai kaltinti ar nepasitikėti kitais žmonėmis, aš neturiu jokios teisės ir visiškai nenoriu to daryti. Tikiuosi, jog ir A.Skučienės parodymai bus patikrinti melo detektoriumi, nes ji dabar neigia prisidėjusi prie gandų skleidimo, neigia kitiems pasakojusi apie Kauno apygardos teismo pirmininko „posūnį“ Vaidą, kaip apie galimą trečiąjį pedofilą vardu Aidas...

Manęs neapleidžia nuojauta, kad tiesa netrukus išaiškės. Aš netgi laikausi kai kurių moteriškų prietarų. Tarkim, nuo sūnaus Vaido laidotuvių nesikirpau plaukų. Ir tik tada, kai tiesa išaiškės, nueisiu į kirpyklą, nusikirpsiu plaukus. Tik tada pastatysiu paminklą Vaidui, kai viskas išaiškės. Net nežinau kodėl man tai svarbu, bet aš laikausi tokių prietarų.

Man Vaidas buvo labai geras vaikas. Aš esu blogesnė, nei jis buvo, ta prasme, kad gyvenime esu mažiau kitiems padėjusi, nei Vaidas. Dvasiškai mes buvome labai artimi, mums visada būdavo labai linksma, gera drauge. Kur nors važiuodami be perstojo klegėjome, juokdavomės, dainuodavome... Ir staiga tokia netektis!

Aš nugyvenau dvigubai ilgesnį gyvenimą, negu Vaidas, bet gerų darbų mano sūnus padarė kur kas daugiau už mane. Todėl man be galo skaudu skaityti komentarus, kad Vaidas neva prekiavo narkotikais, visur važinėjo juodu džipu... O juk tą džipą lizingu nusipirkau aš, mes du metus juo važinėjome, kol 2010 m. rugsėjo mėnesį nepatekome į avariją...

- Tarytum, kažkieno nematoma ranka žaidžia žmonių likimais, o tos tiesos kaip nėra, taip nėra. Tiesa, lyg miražas, tolstantis dykumoje?

- Nežiūrint visko, aš tikiu, tiesa tikrai išaiškės, aš tikiu teisingumo dėsniu , nes Vaidas Milinis tikrai nenusipelnė tokios tragiškos baigties, juolab jis nenusipelnė kaltinimų pedofilija. Nužudytas nekaltas žmogus, paniekintas jo moralinis, dvasinis pasaulis – taip negali būti, kad tiesa neišaiškėtų!..

O jeigu matysiu, kad prokurorai kažką daro ne taip, kreipsiuosi į žiniasklaidą ir viską viešinsiu. Labai nenoriu, kad nukentėtų niekuo nekalti žmonės, nenoriu, kad jie būtų kaltinami ar sodinami į kalėjimą, neišsiaiškinus tiesos iki galo. Gyventi su tokia nuodėme, su tokia sąžinės graužatimi, apkaltinus kitą nekaltą žmogų, man būtų tiesiog nepakeliama našta. Nenoriu daryti jokių išankstinių prielaidų, kol vyksta ikiteisminis tyrimas.

- Kaip žinia, pasirodžius V.Gaivenio laidai „Abipus sienos“, kurioje narpliojamos Vaido Milinio žūties aplinkybės ir pateikiama versija, jog asmenys, apšaukusieji Vaidą pedofilu Aidu, galimai prisidėti prie jo nužudymo, jau kitą dieną per TV3 turėjo būti rodoma K.Krivicko laida „Akistata“, pateikianti kiek kitokią versiją. Ar žinote kodėl ji taip ir nebuvo parodyta? Kadangi ši laida nepasirodė, portale „Drąsiaus kelias“ buvo prabilta apie sovietinių laikų cenzūrą, apkaltintas „pedofilas klanas“, uždraudęs K.Krivicko laidos transliaciją, ir panašiai. 

- Buvau labai šokiruota, kai supratau, kad tas „pedofilų klanas“ esu aš viena, nes būtent aš užprotestavau K.Krivicko laidos transliaciją, kai tik pamačiau jos anonsą!.. Tuo metu vyro Alberto nebuvo namie, todėl pati pasiskaičiau kodeksus ir išsiaiškinau ką pažeidė K.Krivickas. Juk ikiteisminis tyrimas vyksta pagal nužudymo straipsnį, o ne pagal savižudybę. Vadinasi, K.Krivickas laidos anonse negalėjo teigti „nusižudžiusio Vaido Milinio“, nes tai jau yra dezinformacija. Kol vyksta ikiteisminis tyrimas nužudymo byloje, negalima teigti, kad V.Milinis nusižudė pats.

Kitas dalykas, K.Kristupas turėjo atsiklausti – ar galima viešinti mūsų šeimos narių nuotraukas. Jis to nepadarė, o kadangi mes esame ne vieši, bet privatus asmenys, tai čia prasižengiama su žurnalistine etika ir yra pažeidžiamas visuomenės informavimo įstatymas. Aš būčiau mielai leidusi K.Krivicko laidoje rodyti tas nuotraukas, jeigu iš anksto tai būtų suderinta su manimi.

Taigi, aš parašiau laišką TV3 generalinei direktorei ir išsiunčiau elektroniniu paštu, faksu ir dar paprašiau kaimyno, vykusio į Vilnių, kad jis tiesiogiai įteiktų mano raštą, kuriame aiškiai išdėstyti motyvai, kokius įstatymus laidoje „Akistata“ pažeidė K.Krivickas. Manau, kad pasitarus su teisininkais, buvo sureaguota, todėl ta laida ir nebuvo parodyta. Jokios „pedofilų kalno“ įtakos čia nebuvo, o ir negalėjo būti!..

- Reziumuojant, teisėsaugos labirintuose stringantis Vaido Milinio nužudymo bylos tyrimas, o taip pat ne ką mažiau žeidžianti jūsų sūnaus šmeižto byla - rimtas išbandymas Milinių šeimai, ypač jums, asmeniškai. Tad, sakykite, kas jus palaiko šioje alinančioje kovoje, siekiant tiesos ir teisingumo? Iš kur semiatės stiprybės?

- Sakyti taip, kaip yra?.. Gal ir juokingai čia nuskambės, bet aš esu giliai tikinti moteris. Kiekvieną kartą, kai būna sunku, pasišneku su Dievu ir man nuo to palengvėja. Visą laiką prašau Jo, kad nepadaryčiau klaidų ir neįskaudinčiau kitų, galimai niekuo nekaltų žmonių, nes man yra labai svarbūs tokie dalykai. Kai kam gali pasirodyti juokinga, kad aš taip kalbu (man netgi gėda taip kalbėti), nes žmonės, kaip visada, viskuo netiki, jie galvoja, kad aš tai esu geras, o visi kiti yra blogi. Ko gero, sunkiausia pasakyti tokius žodžius, bet aš tikrai nenoriu, kad būtų apkaltinti nekaltieji, nenoriu ko nors įskaudinti. Antra vertus, aš jaučiu, kad žmonės dabar labai pikti, daug kas netiki, kad galima nuoširdžiai kalbėti tokius dalykus.

- Gal taip yra todėl, jog šiais neramiais, pasaulinės krizės laikais, itin daug piktų, viskuo nepatenkintų, protestuojančių žmonių?  Sakote, pasiguodžiate Dievui, bet ar jus supranta ir palaiko artimieji, kai jums būna itin sunku?

- Tiesą sakant, kai kuriuose žingsniuose vyras nelabai palaiko mane. Jis net nežino kai kurių detalių ir ką aš veikiu. Be abejo, Albertui žinoma, kad tiriama šmeižto byla, bet tame procese jis nedalyvauja. O prasidėjo viskas nuo to, kai pačioj pradžioj, po sūnaus Vaido nužudymo, tuo metu Kauno apygardos teismo pirmininku dirbantis A.Milinis atsiribojo nuo mirties aplinkybių tyrimo, kad būtų išvengta interpretacijų. Jis sąmoningai niekur nėjo, net į prokuratūrą, nesikreipė į prokurorus, kad vėliau nebūtų apkaltintas bandymu įtakoti ikiteisminį tyrimą ar dar kažkokiais kitais dalykais.

Dabar gi, sakykim, aš puikiai susitvarkau su ta informacija, kurią gaunu iš tyrėjų, neblogai susigaudau įstatymuose, todėl man visiškai nereikia vyro pagalbos. Albertas palaiko mane morališkai, pasitiki manimi, nes žino, kad aš ir pati galiu susitvarkyti. O kai jau pradedu verkti iš nevilties, tai paguodžia mane sakydamas – nusiramink, viskas bus gerai.

Šiaip jau, mums tiesiog nėra dėl ko tartis. Dar nesu jam pasakiusi apie Audronės Skučienės skleidžiamus gandus neva Vaido Milinio nuotraukose, pateiktose mergaitės atpažinimui, esą buvo patamsinti jo plaukai. Apie tai dar nespėjau pasakyti savo vyrui, juolab prie vaikų, kai vakarais susirenkame namuose, mes niekad nekalbame apie tokius dalykus. Darbo dienomis būname užsiėmęs savo reikalais, o prie vaikų, gink Dieve, ši skaudi tema mums yra tabu.

Aš niekada nesu verkusi prie savo vaikų, nes noriu juos apsaugoti, nekelti jiems panikos. Tiesiog nenoriu, kad ir jie taip kentėtų, kaip kenčiu aš. Namuose po darbo mes stengiamės aptarinėti vaikų problemas, paliesti neutralesnes temas, planuojame kartu kažkur išvažiuoti ar nueiti į kiną. Visą dieną tiek aš, tiek mano vyras būname kažkur prapuolę, tad vakarais, po darbo, reikia pabendrauti su vaikais, skirti jiems kuo daugiau dėmesio.

- Tikėkime, Dievas jums atlygins už pralietas ašaras, patirtą skausmą, netekus mylimo sūnaus... 

- Labai norėčiau, kad žmonės būtų geresni, labiau pasitikėtų vieni kitais. Kartais susidaro toks įspūdis, kad eina žmogus, o aplink save mato vien tiktai priešus. Betgi taip iš tikrųjų nėra. Jei neturėtume tokio išankstinio nusistatymo, kad aplink mus vien tiktai priešai, tai ir sutiktume jų kur kas mažiau. O gal čia toks lietuvių bruožas – ieškoti visur priešų, kaltinti kitus be pagrindo. Nejau visi negeri, pikti, ir tiktai aš esu geras? Taip nebūna!..

Gal kam ir nepatiks, bet mano nuostata tvirta - nepažeisti įstatymų ir nekritikuoti to, ko neturiu teisės. Nieko neapkaltinti iki teismo ir neįskaudinti – to labai stengsiuosi laikytis.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. piliete
(2013-05-01 18:59:20)
(78.63.231.91) Parašė:

gaila Milinienes ,bet ne nuo ten pradeta pirmiausia reikia ieskot zmogzudio ,o ar kas apsmeize kitas tikrai neteko girdet bet pati smeziko roleje Miliniene tikrai atsidure gal ir nenoredama ,o gavos,nes jin vis ta problema kelia ,o prie ko cia Venckiene ji niekur Milinio neminejo. As to negirdejau nemaciau parasyta isskyrus lietryti.1. Milinienei
(2013-04-19 12:57:15)
(158.129.52.1) Parašė:

Tegul Miliniene siuo klausimu paklausia pas mariu kurpeviciu, kersi, dalia butkeviciene (fb iki koktumo) , nata kamarauskiene ( FB), asta kuznecovaite, lavaste. Sitie zmones ypatingai daug daug darbu padareParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras