2024 m. liepos 15 d.

 

Menininkų pavardės - valstybės paslaptis

Paskelbta: 2009-10-03 12:03 Autorius: ekspertai.eu

2008 gegužės 12 d. "ekspertai.eu" LR Vyriausybės (be kitų iki šiol neatsakytų klausimų) klausė: Norime žinoti konkrečias menininkų ir piliečių, dalyvavusių akcijoje "Idėjų bankas", vardus ir pavardes. LR Vyriausybė įgaliojo į tai atsakyti LR Kultūros ministeriją. LR Kultūros ministerija įgaliojo į tai atsakyti VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” direktorę Eloną Bajorinienę.

2008 rugsėjo 1 d. sulaukėme oficialaus atsakymo: "Tai vidinė Įstaigos informacija. Tokios informacijos neskelbia nei Europos Komisija, nei LR Kultūros ministerija, nei kitos organizacijos." Todėl šiandien, rugsėjo 19 d. klausiame iš naujo: Jeigu VšĮ VEKS veikė kaip perkančioji organizacija pagal LR viešųjų pirkimų įstatymą, tokiu atveju, informacija, kurią sudaro pasiūlymus pateikusių dalyvių pavadinimai ir adresai, turi būti teikiama kiekvienam jos paprašiusiam asmeniui. Kokiu pagrindu buvo sudaromos sutartys su pasirinktais menininkais, kad jų pavardės yra paslaptis? Čia primename ką apie viešumą ir skaidrumą sako dažnai VEKS direktorės cituojama Europos Komisija: Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso: „Pradėjęs vadovauti Komisijai pabrėžiau, jog būtina didinti mūsų darbo skaidrumą. Prieigą prie dokumentų reglamentuojančios taisyklės yra gerai taikomos. Šiais pakeitimais siekiama atsižvelgti į Teisingumo Teismo plėtojamą praktiką ir padaryti, kad Europos piliečiams būtų lengviau susipažinti su dokumentais.“ Už institucinius ryšius ir komunikacijos strategiją atsakinga Europos Komisijos Pirmininko pavaduotoja Margot Wallström: „Mūsų tikslas – didesnis skaidrumas, geresnė prieiga, geresnė informacijos sklaida ir geresnis supratimas. Visų demokratinių sistemų pagrindas – piliečių teisė žinoti. Galimybė susipažinti su dokumentais yra esminis demokratijos įrankis, ir mes norime jį patobulinti."
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras