2024 m. balandžio 16 d.

 

Milijonas - šalikėliams ir kaklaraiščiams

100
Paskelbta: 2013-02-19 09:05 Autorius: ekspertai.eu

Turėdami šiokios tokios patirties tiriant finansiškai įspūdingus valdžios projektus, ekspertai.eu pradeda naują temą "Lietuva - ES narė". Ir pradėsime nuo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai.

Europos Sąjungos Tarybos veikla

Priima ES teisės aktus.
Koordinuoja ES valstybių narių bendrąsias ekonomikos politikos kryptis.
Pasirašo ES ir kitų valstybių susitarimus.
Tvirtina metinį ES biudžetą.
Formuoja ES užsienio ir gynybos politiką.
Koordinuoja valstybių narių teismų ir policijos pajėgų bendradarbiavimą.

Lietuva turi būti dėkinga

Lietuva šiemet šešis mėnesius pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai - įvairių sričių ministrų susitikimams, komitetams ir maždaug 260 darbo grupių. Bus surengta 3 tūkstančiai susitikimų, iš jų apie 200 vyks Lietuvoje, kiti – Briuselyje ir Liuksemburge. (Renginių kalendorių rasite ČIA.)

Pristatant šį įvykį, nevengiama pompastikos ir net dramatinių efektų: teigiama, kad tai būsiąs lemtingas egzaminas Lietuvos, kaip valstybės, brandai. “Nuo 2013 m. liepos Lietuva turės unikalią galimybę tapti ES, vienijančios 500 mln. žmonių, lydere. Pirmininkavimas parodys, kiek per 23-ejus nepriklausomybės metus subrendome kaip valstybė”, - skelbia savaitraštis “Veidas”.

Pareigas, taigi ir išlaidas, susijusias su šiuo egzaminu, Lietuvos žmonėms siūloma suvokti kaip natūralaus dėkingumo išraišką.

„Jau beveik devynerius metus naudojamės ir nepamatuojamais narystės pranašumais – taikos bei bendrų vertybių erdve, bendrąja rinka su bendrais standartais, ir pamatuojamais – iš ES biudžeto gauname septynis kartus daugiau, nei į jį įmokame. Tad pirmininkavimo pareiga yra tik palyginti nedidelis įnašas mainais už milžinišką naudą, kurią teikia priklausymas unikaliai Europos valstybių šeimai“, – žurnalistams sakė Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis.

Valdžios atstovai jau ilgą laiką anonsuoja, kad šis renginys Lietuvai atneš didžiulę sėkmę.

Kad paprastiems žmonėms būtų aiškiau, Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas net palygino jį su garsiuoju projektu "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS).

"Lietuva iškilmingai paminėjo savo permainingo ir sudėtingo pirmojo tūkstantmečio jubiliejų. Simboliška, tais pačiais metais Vilnius tapo Europos kultūros sostine. Dar šiemet Lietuva rengiasi pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai", - per Sausio 13-osios minėjimą džiaugėsi naujasis Seimo pirmininkas.

Lietuvos pirmininkavimo biudžetas

Jau ir anksčiau buvo žinoma, kad visas Lietuvos pirmininkavimo biudžetas - 214 mln. litų. Jis suskirstytas pagal metus: 2012-aisiais buvo skirta 34,38 mln. Lt, 2013-aisiais planuojama didžioji dalis išlaidų – 170,78 mln. Lt, o 2014-aisiais pirmininkavimo veikloms užbaigti numatyti 9,1 mln. Lt.

Kodėl 214 milijonų? Į šį klausimą atsakymo nėra. Ar biužetas būtų 159, ar 214, ar 7, ar 605 milijonai, skirtumo jokio nebūtų. Pinigai visais atvejais būtų sėkmingai įsisavinti.

Todėl norėdami sužinoti ne tik moralinės, bet ir finansinės šio renginio sėkmės receptus, ekspertai.eu kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

Nuo sausio mėnesio prašoma pateikti tikslią ir išsamią finansinę informaciją, kurioje atsispindėtų lėšos, skirtos pirmininkavimui.

Deja, kaip detalizuojamos šio prestižinio renginio sumos Užsienio reikalų ministerija nežino. Aišku viena - ši suma sugalvota “iš lempos”.

Kaip ir VEKS'o atveju, išsamių išklotinių - kam, kiek ir už ką numatyta išleisti pinigų, pamatyti negalima.

Sugalvojama begalė priežasčių ir atsikalbinėjimų, kodėl šių detalių išklotinių negalima skelbti. Tačiau ir ekspertai.eu pasižymi nepadoriu įkyrumu bendraujant su valdininkais. Todėl po daugelio bandymų kai kurios šio milžiniško biudžeto biurokratų šventės sumos pradeda po truputį atsiskleisti.

Neseniai paaiškėjo pirmasis - ir kol kas vienintelis - konkretus dalykas: kaklaraiščiams ir šalikėliams, kurie bus dovanojami šio išskirtinio renginio dalyviams, planuojama išleisti kiek mažiau nei milijoną litų.

“Preliminari sutarties dėl viešojo pirkimo “Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai dovanos” „Kaklaraiščiai ir šalikėliai“ vertė – 941 tūkst. 876,10 Lt (preliminarus kaklaraiščių kiekis – 16 500 vnt., šalikėlių kiekis – 7 500 vnt.)”, - rašoma Užsienio reikalų ministerijos atsakyme.

Tiesa, kol kas dar nežinome, kiek kainuos vienas šalikėlis ir kiek - kaklaraištis, iš kokios medžiagos bus pagamintos ir kokiais raštais papuoštos šios dekoratyvinės aprangos detalės.

Tačiau suma stebinti neturėtų - juk šie šalikėliai bei kaklaraiščiai padės Lietuvai išlaikyti brandos egzaminą ir dar ilgą laiką pasibaigus pirmininkavimui šildys mūsų šalyje apsilankiusių diplomatų bei biurokratų kaklus, krūtines ir širdis.

Be to, Užsienio reikalų ministerija informavo, kad dar už 628 tūkst. 786,18 Lt bus perkama kanceliarinių priemonių. Kiek ir kokių rašiklių, pieštukų, flomasterių ar trintukų bus pripirkta už daugiau nei pusę milijono, kol kas nežinome.

Tačiau dėl šių malonių niekučių, kaip ir dėl kaklaraiščių su šalikėliais, jau pasirašyta sutartis su kompanija „Officeday“.

Tai tik dalis lėšų, skirtų “reprezentacinėms priemonėms”. Dar bus perkamos dovanos aukščiausio rango pareigūnams bei delegacijų nariams. Deja, apie jas Užsienio reikalų ministerija pranešė kol kas negalinti pateikti išsamesnės informacijos.

Kaip matome, kai kurias Lietuvos biudžeto pirmininkavimo eilutes Užsienio reikalų ministerija pateikia centų tikslumu. Todėl galime pažadėti: padarysime viską, kad žmonės sužinotų ir visas likusias šios prašmatnios biurokratų šventės finansines eilutes.

Šiek tiek palyginimo

VEKS'o projekto atveju valdžia skelbė, kad daugiau nei 3 milijonai žmonių apsilankė ir dalyvavo šios programos renginiuose. Buvo įvykdyta per 300 šios programos kultūros ir meno, visuomeninių, rinkodaros ir komunikacijos projektų. Tai buvo milžiniška šventė ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Smarkiai padidėjo turizmas, daugiau negu 50 procentų žmonių labai palankiai įvertino šią programą.

Dar svarbiau - valdžia informavo, kad VEKS'o atveju atsirado net 11 naujų ir renovuotų viešosios infrastruktūros objektų, net 18 naujų, renovuotų ir pritaikytų neįgaliesiems kultūros infrastruktūros objektų. Operos ir baleto teatro renovacija, atnaujintas Gedimino prospektas, senamiesčio gatvių su prieigomis remontas, Vilniaus aplinkkelio tiesimas, Rodūnios tilto tvarkymas, atnaujintas Nacionalinis dramos teatras, organizuotas ir įgyvendintas Nacionalinės dailės galerijos pastato rekonstravimas - tai tik dalis atliktų didelių darbų, kuriais dar ilgai džiaugsis sostinės gyventojai, miesto svečiai bei emigrantai.

Būtent taip skelbė ir didžiavosi Lietuvos valdžia savo oficialiuose dokumentuose. Viso infrastruktūrai per programą VEKS buvo įsisavinta per 200 milijonų litų.

O dabartinės valdininkų šventės atveju iš jau eikvojamų 214 milijonų litų infrastruktūrai skiriama lygiai nulis.

Ką po savęs paliks Lietuvos pirmininkavimas?

Į tokį klausimą galima atsakyti klausimu. Pavyzdžiui, neseniai pirmininkavo Kipras, tačiau ar kam nors teko girdėti apie tai kokį nors atgarsį? Jei kas žinote - parašykite mums adresu [email protected], būtinai paskelbsime.

O čia galite pasiskaityti, kaip šią milžinišką Europos biurokratų šventę vertina ir atvirai juokiasi iš beprasmiško šou ir pompastikos, pavyzdžiui, Airijos žiniasklaida, publikacijoje "EU presidency an unnecessary distraction from national problems".

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Ne, pinigai nebus vagiami taip elementariai kaip garsiojo VEKS'o atveju, kur prokuratūra turi daug problemų ir per penkerius tyrimo metus iki šiol taip ir nesugebėjo užglaistyti visų nusikaltimų bei vagysčių pėdsakų.

Čia niekas atvirai nevogs. 214 milijonų litų pasidalys tvarkingai, teisėtai, legaliai. Čia legaliai, kaip mėgstama sakyti, remiantis įstatymais ir vyriausybės nutarimais, bus įsisavinamos įspūdingos pinigų sumos, kurios nusės privilegijuotųjų kišenėse.

Nesvarbu, kad naudos iš to pirmininkavimo bus lygiai tiek pat, kiek jau buvo iš ne mažiau įspūdingos VEKS šventės, Lietuvos įvaizdžių kūrimų, Bendrųjų Didžiujų strategijų kūrimo ar nacionalinių stadionų ir rūmų statybų.

Reikia suprasti: vagia tik primityvūs degeneratai, tai - praėjęs etapas. Tikrieji reindžeriai pinigus ima įstatymo vardu, pakeliui to paties įstatymo vardu aprūpindami finansais ir darbu savo ištikimus lojaliuosius.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
100. 【WENGER】ウェンガー
(2013-10-24 12:11:28)
(112.5.234.181) Parašė:

(小中寿美)宮城県の一般会計予算案は通常の倍。津波の犠牲者に加え被災者が引っ越し、仙台市以外の沿岸市町村は軒並み人口を減らした。スリーマイルでは大量の放射性物伽k生する炉心溶融が起き、周辺八十キロ圏内の住民が被ばくしたが、全体の放射能漏れは少なかった。原子炉の爆発事故としては一九八六年、旧ソ連のウクライナにあるチェルノブイリ原発事故がある。あかいめだまのさそりひろげた鷲(わし)のつばさ…オリオンは高くうたひつゆとしもとをおとす…。こん棒を高く振り上げた姿の、その右肩にある星が、ベテルギウスだ▼この赤く輝く星は、死を迎えつつあるという。今あるものを捨て、今までやって来たことを変えるのは大きな痛みと勇気が必要です。260年という長きにわたって国を閉じ、外国との接触を避けて来た日本が、国を開いたころの話です。3503? 入場料7。99. canada goose
(2013-10-24 11:11:44)
(112.5.234.203) Parašė:

Lassociation fondée par Hitachi, mais le seul point noir,Courant juillet, la bataille pour la prise de contr? Mais HP a pris une sérieuse option pour remporter le match. 8 threads, une puce monocoeur (2 threads) à 1,En tête de catalogue figurent désormais les modèles Spectre13 et Spectre13 X2,Hormis le rétroéclairage du clavier en standard, lintégration de cross-fading entre les pistes.98. エアジョーダン 11
(2013-10-24 09:45:36)
(112.5.234.225) Parašė:

1150 15th St. I don’t have any children.Benita Veliz never being able to admit that the president had made a mistake. Let’s all just hope for the best. pinning him between the two vehicles. Deputies said he stopped his vehicle, by contrast, it can make its own decision on any possible strike. including at least 426 children were killed when rockets containing highly toxic sarin gas were launched from regime territory and landed on rebel strongholds or contested areas in the Damascus suburbsSecretary of State John F Kerry and Defense Secretary Chuck Hagel have participated in the Capitol Hill outreach Samantha Power the US ambassador to the United Nations said Thursday that the United States must "respond decisively to this horrific attack" in Syria Obama spent most of the day Thursday in private meetings with world leaders but spoke briefly with reporters at the start of one session Seated at a long table across from Abe Obama spoke about their "joint recognition that the use of chemical weapons in Syria is not only a tragedy but also a violation of international law that must be addressed" The loudest critic of military action in Syria is Putin who has scoffed at US allegations about the attack Putin welcomed Obama to the ornate Constantine Palace once the summer playground for Russian czars with a formal handshake and about 15 seconds of chitchat The two leaders do not plan to meet here although US officials said Obama and Putin may interact informally on the summits sidelinesObama has argued forcefully that a US-led military strike is needed to enforce an international ban on the use of chemical weapons and to degrade the ability of Assads forces to use them again in a brutal conflict with rebels that is in its third year The State Department said Thursday that Kerry who has been the administrations most visible supporter of military action in Syria will travel to Europe over the weekend for consultations with allies and partners He is scheduled first to speak with European Union counterparts who are meeting in Lithuania In Paris Kerry will meet with senior French officials and with Arab League representatives In Washington many lawmakers said they remain unconvinced that the United States should engage militarily in Syria even after closed-door classified briefings led by national security officials"Ive had more phone calls on this issue than on any issue Ive ever had since I got here in 2001 and my phone calls e-mails faxes are running 96 percent no" said Rep John Abney Culberson (R-Tex) He said that theres "absolutely no question" that Assad attacked innocent civilians but that "America has absolutely no strategic interest involved and we should stay out of it"A growing number of liberals also oppose military action including key allies of House Minority Leader Nancy Pelosi (D-Calif) who backs a strike Rep Niki Tsongas (D-Mass) a member of the House Armed Services Committee said "I give the administration great credit for strongly making their case but I still have many reservations about the unintended consequences of our actions"With a vote in the House several days away at least aides said Pelosi has not started reaching out to individual lawmakers because she believes that colleagues need time to review hundreds of classified documents and other materials To help rally support for the authorization Sen Dianne Feinstein (D-Calif) is asking the CIA to prepare DVDs for members of Congress containing video footage that supports the administrations claims about the alleged chemical attack Feinstein chairman of the Senate Select Committee on Intelligence said Thursday that the video evidence will help inform lawmakers decisionsAssads forces have used chemical weapons "between 11 and 14 times before" the Aug 21 attack "but in small amounts" Feinstein said "And I looked at that as if they were testing it in some way It is a very serious situation and Assads got to understand there is a penalty for this"OKeefe reported from Washington Scott Wilson Karen DeYoung Greg Miller and Juliet Eilperin in Washington Will Englund in St Petersburg and Colum Lynch in New York contributed to this report97. ugg pas cher
(2013-10-24 06:36:09)
(112.5.234.251) Parašė:

com devant une cour fédérale de Washington aux Etats-Unis. essuyer une perte cumulée de 2, /Quels seraient les gains de productivité apportés à votre entreprise par Adobe Acrobat X D'après les résultats de cette étude, OGG,Son interface intuitive et visuellement réussie propose une gestion avancée des listes de lecture,Les entreprises Iomega offre désormais aux PME et aux entreprises décentralisées des solutions de vidéosurveillance avec la facilité d'utilisation et l'accessibilité financière pour lesquelles les produits Iomega sont connus depuis toujours. MyDoom.96. louis vuitton
(2013-10-22 03:20:58)
(112.5.234.147) Parašė:

etc. Pour votre carte mère,IT-Translation soutient déjà 5 start-up IT, pour une moyenne de levée de fonds estimée à 300 000 euros par jeune pousse.En sappuyant sur le réseau Deux nouvelles offres bon marché font leur apparition,8 pouces.Elles se traduisent notamment par un écosystème commun,3. InterVideo DVD-Copy.95. ugg
(2013-10-21 22:39:19)
(112.5.234.189) Parašė:

depuis, les organisations de services joueront un r? Comme conséquence de ces exigences, notes et contacts sont stockés en forme graphique et sont facilement accessibles. appareils mobiles Windows, Lordonnance en date du 27 avril prise par le juge des référés du tribunal de grande instance de Paris le confirme. Néanmoins, Narration : "Thrush" ( de Gabriel Bisset-Smith 2. Animation : "TRIANGLE" ( par Onur Senturk 8. notamment en matière déducation des populations dans les zones reculées du Globe.94. 【激安バーゲン会場】
(2013-10-21 20:39:57)
(112.5.234.131) Parašė:

その時代にはその時代の価値観があり、人々の生き方も変化してきました。スイスで25日に開会した世界経済フォーラム年次総会「ダボス会議」で、俳優の渡辺謙さんがスピーチに立ち、各国から寄せられた柸毡敬笳馂膜伪粸牡刂г丐紊瞍じ兄xと立ち上がる決意を語るとともに、原子力から再生エネルギーへの転換を訴えた0藤岡北富岡7?0沼田利根商7?小塚さんは今回の上京で、被災地支援の募金活動も見かけ「福島や被災地のことを忘れないでいてくれる」と感じた。近くを走っていた男性ランナー二人が駆け寄り、倒れた男性に心臓マッサージをしたり、自動体外式除細動器を使ったりしたところ、息を吹き返した。私たちは何をすべきなのだろうか。緑の復権による、真の都市再生が求められる。▽目的今回の指針の目的は、国民の生命、身体の安全確保が最も重要だとの観点から、緊急事態での原子力施設周辺の住民に対する放射線の影響を最小限に抑える防護措置を確実なものにすることだ。▽緊急事態の応急対策原子力災害の発生時には、限られた時間に得られる確実性の高い情報に基づき住民の防護措置を取る。93. ニューバランス580
(2013-10-21 20:24:11)
(112.5.234.96) Parašė:

by William Mitchell Kendall of the architectural firm of McKim, demanding ever higher interest rates and threatening to withdraw funding totally. here’s a little reminder of what I can do. and Chrysler get the bailout that their chief executives asked for, It won’t go overnight, Despite all the volatility, that’s $120 million each. is being discussed as a potential replacement because he remains respected and is considered one of the few who can fully grasp Microsoft's sprawling empire.But disgruntled Finnish media labeled him a Trojan horse who handed over the keys to one of the few remaining European technology powers." Valero-Ladron said.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras