2024 m. birželio 14 d.

 

Mirė viena šviesiausių asmenybių Lietuvoje Vaclovas Aliulis

1
Paskelbta: 2015-05-26 14:18 Autorius: ekspertai.eu
Vaclovas Aliulis MIC (marijonas)
Vaclovas Aliulis MIC (marijonas)

Gegužės 26 d. eidamas 95-uosius metus mirė vienas šviesiausių Lietuvos protų, marijonų vienuolis, kunigas, ateitininkas, intelektualas, redaktorius (1989 m. redagavo „Katalikų pasaulį“; vėliau – Šventąjį Raštą), „Marijos radijo“ bendradarbis, rašytojas, žurnalistas, eseistas Vaclovas Aliulis MIC.

Kunigas 2007 m. apdovanotas garbia Lietuvos žurnalistų draugijos įsteigta Stasio Lozoraičio premija. 2009 gruodžio 10 d. V. Aliuliui įteikta Nacionalinė kalbos premija.

V. Aliulis išleido keturias knygas. Paskutinioji – Vieno žąsiaganio istorija. Pasakojimai ir pamąstymai“ (2007) – gerokai skyrėsi nuo ankstesniųjų trijų („Palūšės bažnyčia ir parapija“ (1994), kuri – istorinė; „Žvilgsniai ne tik atgal“ (eseistika), 1996; „Geroji Atpirkėjo motina“, 2001) tuo, kad tai – prisiminimų, autoriaus žodžiais, „pasakojimų ir pamąstymų“ knyga, viso gyvenimo apoteozė.

Kuo ypatingas šis žmogus Lietuvai? V. Aliulis buvo kur kas daugiau nei kunigas ir visuomenininkas. 

Iš dalies tai galima suprasti iš paskutiniosios jo knygos. V. Aliulis buvo puikus ir įžvalgus improvizatorius, jaučiantis kiekvieno žodžio, sušildyto dzūkiškos tarmės intonacijų, skambesį ir svorį. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Antanas
(2015-05-26 22:58:41)
(86.38.181.35) Parašė:

Teko artimai bendrauti. Bendrauti jo šiltame ir dar dabar skaitomame katalikiškame žurnale "Katalikų pasaulis" į kurį įsivėlus šėtonui, visa redakcija pasitraukė. Kategoriškuose sprendimuose jis rašo, kad jei nebūtų bailus,( iš jo prisiminimų knygos apie Sąjūdį) būtų nuveikęs dar daugiau. Ko jis labiau bijojo, Dievo ar šėtono? Manau žmonių meilė jam kaip visuomenininkui,"sugraudins" ir Dievo širdį? Mano principingumuose - bardavo, norėdamas mane įvesti į jo mąstyseną. Į paskutinį jo kunigystės jubiliejų,pakvietė. Dieve, buki gailestingas šiam kilniam tarnui ir užuojauta Lietuvos RK Bažnyčiai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras