2024 m. liepos 14 d.

 

M. K. Čiurlionio gimimo dienos proga – dar viena dovana menininko gerbėjams

Paskelbta: 2013-09-17 11:50 Autorius: ekspertai.eu
M. K. Čiurlionis. „Laumžirgiai“
M. K. Čiurlionis. „Laumžirgiai“

Rugsėjo 22 d., sekmadienį, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaune) garsaus lietuvių menininko 138-ąją gimimo dieną bus galima paminėti artimesne pažintimi su jo kūryba ir apsilankyti muziejaus ekspozicijų salėse, kuriose lankytojų laukia nauji ir netikėti atradimai.

M. K. Čiurlionio kūrybos mėgėjai bus nustebinti unikalia ir nematyta staigmena – 2012 metų pabaigoje menininko kūrybos palikimą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje papildė iš M. K. Čiurlionio šeimos įsigytas paveikslas „Miestas“. Šis darbas yra vienas iš dviejų M. K. Čiurlionio kūrinių, kuris turi dvi puses: vienoje popieriaus pusėje nutapytas paveikslas „Miestas“, kitoje paveikslo pusėje – niekada visuomenei neeksponuota subtili, lyriška ir savitai muzikinė kompozicija „Laumžirgiai“. Šį rudenį atnaujintoje M. K. Čiurlionio galerijos ekspozicijoje paveikslas eksponuojamas stiklinėje vitrinoje – tai leidžia kūrinį matyti iš abiejų pusių.

Aktyviausi ir drąsiausi M. K. Čiurlionio galerijos lankytojai 2013 m. rugsėjo 22 d., atidžiai apžiūrėję ekspozicijos salėse kabančius paveikslus, galės balsuoti už mėgstamiausią M. K. Čiurlionio tapybos darbą. Šios dienos vakare bus paskelbtas lankytojų mėgstamiausio paveikslo pavadinimas.

Jau gražia muziejaus tradicija yra tapusios nemokamos teminės ekskursijos, skirtos M. K. Čiurlionio gimtadienio proga. Šiais metais muziejaus menotyrininkai labai maloniai kviečia visus lankytojus pasinaudoti galimybe ir dalyvauti nemokamose ekskursijose.

2013 m. rugsėjo 22 d. bus vedamos šios ekskursijos:
11.00–11.45 val. M. K. Čiurlionio kelionės – asmeninės ir kūrybinės.
12.00–12.45 val. Saulė M. K. Čiurlionio kūryboje – šviesos šaltinis ar simbolis?
13.00–13.45 val. M. K. Čiurlionio paveikslai: maži simboliai, minties didybė ir tai, kas padeda paveikslus atrasti iš naujo.
14.00–14.45 val. Gamtos tema M. K. Čiurlionio darbuose.
15.00–15.45 val. M. K. Čiurlionio kelionės – asmeninės ir kūrybinės.
16.00–16.45 val. Saulė M. K. Čiurlionio kūryboje – šviesos šaltinis ar simbolis?

Į temines ekskursijas būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 221 418. Registracija vyks rugsėjo 16–21 d. nuo 9.00 iki 16.00 val.
 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras