2024 m. liepos 23 d.

 

Muzikinis tiltas: Lietuva–Estija–Izraelis

Paskelbta: 2013-03-25 10:45 Autorius: ekspertai.eu
Koncerto afiša.
Koncerto afiša.

Kovo 26-osios (antradienio) vakarą Klaipėdos koncertų salės scenoje bus nutiestas „Muzikinis tiltas“, kuris sujungs trijų šalių atlikėjus ir net penkių šalių autorius, atstovaujančius skirtingoms epochoms ir stiliams. Kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodys įžymūs solistai: smuikininkas Andresas Mustonenas (Estija), altininkas Zvi Carmelis (Izraelis) ir orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus. Vakaro programa bus itin koncertinė: joje derės techniškai sudėtingi kūriniai, atskleisiantys profesionalų meistrystę, ir jausmingos bei atrakcinės muzikos opusai.

 

Pasak M. Bačkaus, sudarydamas šią programą jis norėjo, kad orkestras pagrotų geros muzikos su išskirtinio meistriškumo solistais. Pats Mindaugas soluos net keturiuose kūriniuose. Asmeninį jubiliejų kovo pabaigoje pasitinkantis violončelininkas su orkestru pagrieš Roberto Molinelli kūrinį „Twin Legends“ („Dvi legendos“). Jis taip pat pasirodys duetuose su smuiku ir altu bei styginių trio.

Džiugu, kad prieš ketverius metus persikėlęs gyventi į Klaipėdą, čia užėmęs atsakingas meno vadovo pareigas ir pasinėręs į pedagoginį darbą, M. Bačkus tęsia solinius pasirodymus, groja kamerinę muziką, su kolegomis rengia džiazo projektus. Įvairūs raiškos būdai šios kūrybingos asmenybės interpretaciniam braižui suteikia ryškų koloritą, pasireiškiantį drąsiu vaizduotės polėkiu, gyvybinga ir įtaigia intonacija, turtinga tembrine ištarme bei skoningai kuriama stilistine atmosfera.

Rengdamas programas su savo kameriniu orkestru M. Bačkus nuolat siekia praplėsti bičiulių ratą bei palaikyti užmegztus kontaktus. Jau trečią kartą su klaipėdiečiais muzikuos pasaulinį pripažinimą už originalias senosios muzikos interpretacijas pelnęs smuikininkas ir dirigentas Andresas Mustonenas. Jis yra garsaus estų ansamblio „Hortus Musicus“, pernai koncertavusio Klaipėdos koncertų salėje, įkūrėjas ir vadovas. Mindaugo nuomone, „tai labai charizmatiška asmenybė. Su juo bus labai įdomu pagroti barokinę muziką – Antonio Vivaldi Koncertą smuikui, violončelei ir styginių orkestrui B-dur.“

M. Bačkaus iniciatyva į Lietuvą atvyksta solisto ir dirigento karjerą sėkmingai derinantis altininkas Zvi Carmelis. Kartu su juo Mindaugas atliks naują Anatolijaus Šenderovo kūrinio „Dialogue“ versiją altui, violončelei ir styginių orkestrui. Visi trys solistai drauge sieks įtaigios ir grakščios Wolfgango Amadeuso Mozarto „Sinfonia concertante“ interpretacijos smuikui, altui violončelei ir orkestrui. Šis nebaigtas austrų genijaus kūrinys, pasak Mindaugo, yra labai retai atliekamas.

Koncertą pradės ir užbaigs efektingi orkestriniai kūriniai, atskleisiantys klaipėdiečių kolektyvo technines ir muzikines savybes. Tai bus lenkų autoriaus Wojciecho Kilaro „Orawa“ ir gruzinų kūrėjo Vato Kakhidzes „Blitz fantasy“. Pastarajame kūrinyje orkestras atsiskleis netipišku amplua, kokiu – telieka intriga.
Klavesino ir fortepijono partijas šioje programoje gros Vitalijus Neugasimovas.

„Muzikinio tilto“ Klaipėdos koncertų salėje kviečiame klausytis kovo 26 dieną, antradienį, 18 valandą, kitą dieną, kovo 27-ąją, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras