2024 m. liepos 23 d.

 

Nacionalinio operos ir baleto teatro rekonstrukcijos aferoje pareikšti įtarimai penkiems įtariamiesiems

Paskelbta: 2011-09-14 14:29 Autorius: ekspertai.eu
LukiškėsPo publikacijos "Nacionalinė operos ir baleto drama: milijonieriui G. Kėvišui pareikšti įtarimai?"Generalinė prokuratūra suteikė naujos informacijos, kurios, dėl kol kas nežinomų priežasčių anksčiau nebuvo skelbus.Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyriaus vedėja Rūta Dirsienė informavo, kad "prokuratūroje šiuo metu intensyviai vyksta tyrimas dėl galimo lėšų iššvaistymo rekonstruojant Nacionalinį operos ir baleto teatrą. Dabar laukiama, kol Vokietija įvykdys jai pateiktą teisinės pagalbos prašymą. Jis papildytas ir pakartotinai išsiųstas 2011-07-11, nes į pirmąjį buvo gautas atsisakymas vykdyti prašymą." "Generalinė prokuratūra patvirtina, kad šiame ikiteisminiame tyrime yra pareikšti įtarimai penkiems įtariamiesiems dėl piktnaudžiavimo (BK 228 str.), dėl turto iššvaistymo (BK 184 str.) ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo (BK 222 str.). Laikantis nekaltumo prezumpcijos ir siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei, vadovaujantis Lietuvos teisės aktų normomis (BPK 177 str.), ikiteisminio tyrimo duomenys, daugiau informjacijos ir įtariamųjų pavardės neskelbiami", - teigia prokuratūros atstovė. EKSPERTAI.EU komentaras Smagu, kad šioje byloje, kurioje tiriamas svarbiausias ir brangiausias nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) infrastruktūrinis objektas, kažkas tarsi juda. Tačiau prokurorams galima priminti, kad įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba galimi pareikšti tik asmenims, atliekantiems valdžios atstovo funkcijas arba turintiems administracinius įgaliojimus. Tokiu būdu būtina išsiaiškinti ar buvo sprendžiamas klausimas dėl minėtų asmenų nušalinimo nuo jų vykdomų pareigų. Taip pat yra būtina sužinoti asmenis, kuriems pareikšti įtarimai todėl, kad esant jiems pareikštiems įtarimams iškyla pagrįsta abejonė jų toliau vykdomų veiksmų kompetencija bei nepriekaištinga reputacija. Ar ne taip, prokurorai?  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras