2024 m. liepos 25 d.

 

NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda susitiko ir su nevyriausybinių organizacijų atstovais

Paskelbta: 2021-09-16 23:35 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

Lietuvos Vyriausybės prašymu rugsėjo 7 d. į Lietuvą atvykus NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komanda baigė darbą mūsų šalyje.

„NATO ekspertai glaudžiai dirbo su Lietuvos institucijomis, dalijosi informacija ir patirtimi, kaip kovoti su hibridinėmis grėsmėmis. NATO ir toliau solidarizuosis su Lietuva, o mes palaikysime artimus ryšius dėl saugumo klausimų regione. NATO tęs situacijos pasienyje su Baltarusija stebėjimą, kuri per migrantų krizę, daro spaudimą mūsų sąjungininkams Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje“, - pasakė NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komandos vadovas Michael Ruhle.

Jo vadovaujama komanda beveik porą savaičių analizavo prieš Lietuvą vykdomą hibridinę agresiją, visapusiškai išanalizavo saugumo situaciją Lietuvoje.

Šios analizės pagrindu bus galima daryti išvadas Aljansui, siekiant geriau pasirengti panašiems iššūkiams ateityje.

Pranešama, kad „Lietuvoje dirbusi NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda susitiko su valstybės institucijų, kariuomenės, akademinio pasaulio ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, lankėsi Rukloje, vyko į pasienį ir atlikę situacijos analizę pateikė rekomendacijas Lietuvai“.

„Šios NATO paramos komandos aktyvavimas atliko ne tik ekspertinį-patariamąjį, bet ir simbolinį vaidmenį – tai rodo NATO įsitraukimą ir solidarumą bei pripažinimą, kad Aljansas veiksmus prieš Lietuvą vertina kaip hibridinę ataką“, - pasakė Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas.

NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda yra Aljanso patariamojo-ekspertinio pobūdžio instrumentas, kurio aktyvavimo NATO šalis gali paprašyti susidurdama su neeiline, hibridine situacija šalyje.

Iki šiol vienintelį kartą, 2019 m., NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda buvo aktyvuota Juodkalnijoje, to tuomet paprašius šios šalies Vyriausybei.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras