2024 m. vasario 26 d.

 

Nausėda: darysime viską, kad Europa būtų stipri ir atspari (Lietuvos parama Ukrainai artėja prie 1,5 proc. BVP)

25
Paskelbta: 2023-03-15 06:00 Autorius: ekspertai.euGerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda pasakė istorinę kalbą Europos Parlamento „Tai yra Europa“ debatuose. Savo kalbą valstybės lyderis skyrė Europos idėjai.

„Kalbėsiu apie pagalbą Ukrainai ir šios šalies vietą Europoje, taip pat istorinės atminties reikšmę ir didžiuosius iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Europa“, - kalbos pradžioje informavo G. Nausėda.

Jis priminė, kad „Lietuva per amžius buvo neatsiejama Europos dalis ir net sunkiausių išbandymų, okupacijų ir teroro akivaizdoje išlaikė šį pamatinį ryšį“.

„Stovėdamas šioje tribūnoje, aš prisimenu Ukrainos Prezidento, ir mano draugo, Vladimiro Zelenskio Europos Parlamente prieš mėnesį ištartą perspėjimą, kad Rusija siekia sunaikinti ne tik Ukrainą, bet ir europietišką gyvenimo būdą“, - sakė G. Nausėda.

Vyriškis ragino to neleisti, „jei mums iš tiesų rūpi Europos ateitis“.

„Turime pasipriešinti ir savo veiksmais parodyti, kas mums išties brangu ir vertinga“, - teigė politikas.

Jis pridūrė, kad „tai yra istorinio lūžio akimirka, panaši į tą, kurią Lietuva patyrė 1991 metų sausį, kai mūsų laisvės gynėjai plikomis rankomis stojo prieš sovietų tankus, ginkluoti beribiu ryžtu“.

„Dar skausmingiau tai šiandien išgyvena Ukraina, kuriai tenka gintis nuo kruvinų Bučos, Irpinės ir Iziumo žudikų“, - atskleidė G. Nausėda.

Valstybės vadovas neslėpė džiaugsmo, kad „Europa ir kitos laisvę mylinčios tautos nepasidavė Rusijos skleidžiamam melui, dezinformacijai ir bauginimui“.

„Tada, kai to labiausiai reikėjo, mes išlaikėme vienybę ir ištiesėme ukrainiečiams pagalbos ranką. <...> Tikiu, kad šiandien daugelis Europos piliečių supranta, jog Ukrainos kova – tai ir jų kova. Šioje kovoje pergalė gali būti iškovota tik mūsų visų bendromis pastangomis“, informavo G. Nausėda ir nurodė, kad bendra Lietuvos parama Ukrainai artėja prie 1,5 proc. BVP.

„Lietuva ir toliau pasirengusi remti Ukrainą“, - pranešė valstybės lyderis ir nurodė, kad „pirmoji Rusijos agresijos auka visuomet būna tiesa“.

„Melo ir istorijos iškraipymų kampanija paruošė placdarmą Ukrainos puolimui. Su melu turime kovoti pirmiausia“, - konstatavo Gerovės valstybės kūrėjas.

Pasak G. Nausėdos, „išties labai skaudu, kad pasibaisėtinas teroras vėl sugrįžo į Europą“.

„Tuo svarbiau užtikrinti, kad šie naujausi Rusijos nusikaltimai neliktų be atsako. Nepaviešintas, metai iš metų nutylimas blogis ne tik kelia grėsmę pamatinėms europinėms vertybėms, bet ir neleidžia Rusijos žmonėms stoti į akistatą su savo praeitimi. Todėl privalome sulaužyti melo, nusikaltėlių šlovinimo ir nuogos agresijos ratą, kol jis mūsų visų nesutraiškė. Nuo to priklausys ne tik Ukrainos ir jos žmonių likimas, bet ir ilgalaikės bei tvarios taikos Europoje perspektyva“, - neslėpė G. Nausėda ir rekomendavo „stiprinti sankcijas Rusijai tol, kol ši nenutrauks agresijos prieš Ukrainą“ bei tvirtai pasisakė „už specialaus tarptautinio tribunolo agresijos nusikaltimui tirti įkūrimą“.

Jis taip pat priminė, kad „kad taikus gyvenimas, laisvė, demokratija ir materialinė gerovė nebėra savaime suprantami dalykai“.

„Istorinė patirtis rodo, kad efektyviausias būdas plėsti taikos, stabilumo ir klestėjimo erdvę Europoje buvo ir bus ES plėtra. Tai įrodo sėkminga ES plėtra 2004, 2007, 2013 metais“, - priminė G. Nausėda, atkreipdamas dėmesį, kad „tuometinės ES naujokės, trokšdamos stipresnės Europos, karštai rėmė reformas“.

„Todėl ir šiandien, jei norime dar labiau sustiprinti ES, – priimkime naujas nares“, - pasakė G. Nausėda.

Jo įsitikinimu, Moldovai, Sakartvelui (buvusiai Gruzijai) „mūsų pagalba kaip niekada reikalinga“, o „prasidėjęs nuo Euromaidano Ukrainos atgimimas turi baigtis vieningoje Europoje“.

„Galiu Jus užtikrinti: Lietuva visada sieks būti europinių sprendimų priešakyje. Toks yra mūsų įsipareigojimas ne tik Europai, bet ir sau patiems. Geriau nei kas kitas žinodami, ką reiškia grėsmė Europos netekti, mes darome ir darysime viską, kad Europa būtų stipri ir atspari“, - pažadėjo G. Nausėda.

Su visa labai ilga istorine Gerovės valstybės kūrėjo kalba galima susipažinti čia.

Keli susiję:

Gerojo terorizmo pėdsakais   

Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. Kodėl?
(2023-03-16 16:55:59)
(45.35.65.149) Parašė:

Nesuprantu, kodel niekas nebekalba ir net komentaruose nebeužsimena apie bunkerinį niūchą Zelią su varvančia nuo kokso nosimi, negi jis jau “nurašytas”? Visi šiandien, kalbėdami apie karinį konfliktą Ukrainoje, jau mini tik Rusiją, JAV ir Kiniją. Kodėl?24. Kęstutis
(2023-03-16 16:53:24)
(45.35.65.149) Parašė:

Apie Maidano fone nužudytus politikus, žurnalistus, rašytojus, verslininkus ir kitus aktyvius žmones, kada nors bus parašyta knyga. Šie žmonės susidegino, šokinėjo pro langus, nusišovė, pasikorė, retsykiais būdavo nušaunami ar susprogdinami savo automobilyje tiesiog gatvėje. Slava Ukraini! Herojam slava! Ane, patriotai-idiotai?!23. PandA
(2023-03-16 08:41:33)
(2001:8003:d910:6200:c5e6:3b4a:b06:703b) Parašė:

Dialogas tarp Velnio ir Nausedos.... Velnias:- Jei padidinsi parama Ukrainai iki 2% BVP- galbut panaikinsiu visas Lietuvos skolas... Ar nori Nepriklausomybes?... Nauseda:- Ne, ne, tikrai ne... O ir kam tos Nepriklausomybes reikia?22. Smagu
(2023-03-15 17:24:06)
(92.38.152.171) Parašė:

Pagoglinkit – “Visoje Ukrainoje – oro pavojus: rusai smogė Charkovui”. Rytas visuose Ukrainos regionuose prasidėjo oro pavojaus paskelbimu. Kaip liudija alerts.in.ua žemėlapis, visi regionai „paraudo“ dėl pavojaus iš oro. Charkovo gubernatorius Olehas Synehubovas paragino gyventojus likti slėptuvėse oro pavojaus metu ir „Telegram“ parašė, kad „okupantai vėl smogė“. Ukrainos valstybinis transliuotojas „Suspilne“ pranešė, kad „Charkove nugriaudėjo sprogimas“. Internautai praneša, kad danguje matyti juodas dūmų stulpas.21. Ivan Dulin
(2023-03-15 17:22:02)
(92.38.152.171) Parašė:

Pažiūriu BACHMUTO šaudyklos įrašus, pamatau ukrosvinų besimėtančius lavonus ir gera nuotaika visai dienai garantuota.20. Lora
(2023-03-15 16:16:32)
(78.58.59.215) Parašė:

Pjaukit, pjovėjai. Reaper https://www.youtube.com/watch?v=lfbkt0BrauY Ką tik įdėtas https://www.youtube.com/watch?v=ZtrLjcFOIg019. Lora
(2023-03-15 14:12:29)
(78.58.59.215) Parašė:

Neteko girdėti, kad Prezidentas lankosi Maisto banke. Lyg Grybauskaitė mėgo ten viešėti. Prezidentas yra to banko, kuriame dirbo ir galbūt kažkuriuo pavidalu tebedirba. Jis SAVO banko (ne Lietuvos) žmogus ir SAVO banko jis neišdavė (pereidamas į Lietuvos pusę, jis išduotų banką). Žmogus negali išduoti to, kas ne jo, kam jis pats nepriklauso.18. Romas/Dzukas > 17. Lora
(2023-03-15 13:55:50)
(151.115.49.35) Parašė:

Na jeigu tik, "Maisto banko" Prezidentas. Tiesa, bankas skurdokas, pusalkiui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras