2024 m. balandžio 16 d.

 

Ekspertai.eu: nebeliko tik dalies skundo dalyko

Paskelbta: 2010-04-27 22:00 Autorius: ekspertai.eu

Teisėjo plaktukasVilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjas Valdas Bugelevičius, išnagrinėjęs pareiškėjų "ekspertai.eu" skundą dėl 2010-03-26 Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokurorės Rasos Miltinytės nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos Nacionalinėje filharmonijoje ir FNTT, nutarė (nutartis puslapio apačioje) skundą palikti nenagrinėtą, kadangi nebeliko skundo dalyko.

O skundo dalyko nebeliko todėl, kad Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis suspėjo, vengiant triukšmo, apginti Vilniaus apygardos prokurorę Rasą Miltinytę, kuruojančią nešvarius FNTT reikalus ir laikinai užglaistyti jos sąmoningai nusikalstamą neatsakingo darbo broką. G. Jasaičio 2010-04-15 nutarimu, pagal "ekspertai.eu" pareiškimą, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 2 dalyje (dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo).Piliečiai ir toliau reikalauja Generalinės prokuratūros įvertinti galimai nusikalstamus FNTT ir Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus.

Tačiau tai tik dalis reikalingų veiksmų, kuriuos atliko Generalinė prokuratūra: piliečiai ir toliau reikalauja Generalinės prokuratūros įvertinti galimai nusikalstamus FNTT ir Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus.

G. Jasaitis pripažino, kad prokurorė R. Miltinytė nieko nepasisakė dėl galimo Nacionalinės filharmonijos turto pasisavinimo, tačiau neįžvelgė jokių FNTT pareigūno, atsisakiusio pradėti ikiteisminį tyrimą, nusikalstamų veiksmų.

Dar labiau nustebino tai, kad Generalinė prokuratūra visą šį reikalą vėl pavedė tirti tai pačiai Vilniaus apygardos prokuratūrai, kuri prieš mėnesį tame pačiame reikale nieko nusikalstamo nenustatė.

G. Jasaitis praleido negirdom, kad "ekspertai.eu" pareiškime Generalinei prokuratūrai, buvo prašoma ištirti ne tik galimai nusikalstamą veiką Nacionalinėje filharmonijoje, bet ir galimai nusikalstamus FNTT pareigūnų veiksmus.

O Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas praleido nemačiom tai, kad "ekspertai.eu" skundė ne ką nors kitą, o konkrečiai Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus, ko teismas iš esmės net nevertino.

Todėl piliečiai priversti skųsti šią ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartį Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą.

VILNIAUS MIESTO 1 APYLINKĖS TEISMAS
NUTARTIS
2010 m. balandžio 20 d.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjas Valdas Bugelevičius, išnagrinėjęs pareiškėjų "ekspertai.eu" (toliau - pareiškėjai) skundą dėl 2010-03-26 Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokurorės Rasos Miltinytės (toliau - prokurorė) nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą,

nustatė:

2010 m. kovo 19 d. Vilniaus apygardos prokuratūroje buvo gautas pareiškėjų "ekspertai.eu" pareiškimas, kuriuo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą pagal 2002-11-08 Valstybės kontrolės atlikto patikrinimo rezultatus.

Išnagrinėjusi pareiškėjų prašymą, Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokurorė Rasa Miltinytė 2010 m. kovo 26 d. nutarimu atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau - BPK) 168 straipsnio 1 dalimi, ir savo sprendimą motyvuodama tuo, kad pareiškėjų nurodyti faktai apie padarytas nusikalstamas veikas yra akivaizdžiai neteisingi.

Pareiškėjai nesutikdami su prokurorės nutarimu nepradėti baudžiamojo proceso, 2010-04-12 pateikė skundą Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui, kuriame nurodo, kad prokurorės motyvai, kuriais ji grindė savo procesinį sprendimą yra nepagrįsti, o padarytos išvados neatitinka faktinių aplinkybių.

Pareiškėjų skundas nenagrinėtinas.

Sutinkamai su Lietuvos Respublikos BPK 168 straipsnio reikalavimais, prokuroro nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui, todėl pareiškėjai, nesutikdami su prokurores nutarimu nepradėti baudžiamojo proceso, turėjo teisę paduoti skundą Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui.

Tačiau 2010-04-20 Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme buvo gautas Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio 2010-04-15 nutarimo nuorašas, iš kurio matyti, kad pagal pareiškėjų pareiškimą pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 2 dalyje (dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo), todėl pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo pašalintos aplinkybės (skundo dalykas), dėl kurių buvo paduotas pareiškėjų skundas ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Kadangi nėra skundo dalyko, pareiškėjų skundas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokurorės Rasos Miltinytės 2010-03-26 nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą nenagrinėtinas.

Teisėjas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 168 straipsniu,

nutaria:

Pareiškėjų skundą dėl prokuroro nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą palikti nenagrinėtą.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą.

Teisėjas Valdas Bugelevičius

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras