2024 m. balandžio 16 d.

 

Nebijokite būti patvorinėmis. Pasakykite STOP (papildyta video)

1
Paskelbta: 2012-03-25 07:15 Autorius: ekspertai.eu

O čia aukščiau matytų įvykių komentaras vaikų psichologo, Vaikų teisių kontrolierės, bei kitų pareigūnų akimis:

Kreipimasis į tris Lietuvos moteris dėl Lietuvos valstybės vardu vykdomo smurto prieš mažą mergaitę

2012 03 25
Vilnius

LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei
LR Seimo pirmininkei Irenai Degutienei
LR Krašto apsaugos ministrei Rasai Juknevičienei

Gerbiama Lietuvos Respublikos Prezidente,

prisimenant FNTT skandalą ir jūsų tvirtą poziciją, kai visi matėme, kaip atkakliai jūs gynėte liberalų Vidaus reikalų ministrą, galima suprasti, kad jūs nesate bejėgė ir kad turite nemenkas galias mūsų valstybėje.

Kaip jūs vertinate kovo 23 d. LR vardu kaukėto psichologinio ir fizinio smurto aktą prieš mažametę mergaitę ir jos senelius? Gal šiuo klausimu jūs irgi galite ką nors ryžtingai padaryti?

Ar po įvykusio apgailėtino prievartos akto, jūs jau tą pačią dieną išrikiavote visus atsakingus aukščiausius šalies pareigūnus ir juos sudrausminot? O gal būt jūs galvojate, kad tiek jūs, tiek ir Lietuvos Respublikos vardu smurtaujantys "čia ne prie ko"? Kad tai tiesiog vykdomas teisėtas teismo sprendimas, kurį trūks plyš būtina kuo skubiau įvykdyti, net ir prieš traumuojamos mergaitės valią?

Ar jūs kalbėjotės Lietuvoje pačios skambiausios pedofilijos ir žudymų bylos klausimais su jūsų paskirtu Generaliniu prokuroru? Gal  jūs jo klausėte, kodėl nevykdoma Vilniaus apygardos teismo 2009 spalio 6 d. nutartis, kuri aiškiai ir nedviprasmiškai pasako, kad pedofilijos byloje D. Kedytės motinai L. Stankunaitei turėjo būti pareikšti įtarimai ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo vaiko tvirkinimo?

Ką jums į šį klausimą atsakė Generalinis prokuroras, kuo jis argumentavo, kodėl šie įtarimai iki šiol nepareikšti? Gal pasidalinsite jo atsakymu su visais rinkėjais?

Gerbiama Seimo pirmininke,

vakar, žiniasklaidai komentuodama kovo 23 d. prievartos aktą, jūs sakėte: "Šitoje visoje situacijoje aš nežinau - kas teisus, kas neteisus. Bet labiausiai gaila tai vaiko. Neduok Dieve niekam, jokiam vaikui atsidurti tokioje situacijoje".

Ir tai tikrai viskas ką jūs, būdama antras žmogus valstybėje, galite pasakyti?

Jūs sakote, kad nežinote kas šioje istorijoje kaltas kas nekaltas. Ar jums neteko susipažinti su viešai prieinamais dokumentais šiuo klausimu?

Ar jums neteko skaityti 2009 m. spalio 6 dienos teismo nutarties? Ar jums neteko susipažinti su pačios prievartautos mergaitės daugkartiniais liudijimais, kurie užfiksuoti tiek Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, tiek ir antstolių?

Jei neteko ir apie tai pirmą kartą girdite, tai mes šiuos dokumentus jums skubiai siunčiame. Susipažinusi su jais, jūs jau negalėsite sakyti, kad visai nieko šioje žiaurioje ir nesibaigiančioje istorijoje nežinote, atvirkščiai, galėsite skubiai priimti reikalingus sprendimus.

Tiek Prezidentei, tiek Seimo pirmininkei kukliai drįstame patarti: jei jums reikia dar daugiau papildomos informacijos apie pedofilijos ir žudymų bylą, nepasididžiuokite asmeniškai pasikalbėti ir su pačia prievartautos mergaitės globėja teisėja Neringa Venckiene.

Įsitikinę, kad praplėstos žinios apie šią istoriją jums padarys neišdildomą įspūdį ir jūs tikrai nebegalėsite sakyti, kad nežinote kas kaltas kas ne, o susidarysite savo labai aiškią, kad ir subjektyvią nuomonę, kuri tiesiog neleis jums ramiai miegoti.

Galų gale, gerbiamos šalies vadovės, ar neverta dar kartą atsiversti ir įdėmiai peržvelgti Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komiteto atlikto aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundų tyrimu, parlamentinio tyrimo išvadas?

Naujas žvilgsnis į šias išvadas, apie teisėsaugos veiksmus (ne)tiriant pedofilijos ir žudymų bylą, turėtų tą pačią akimirką jums neleisti toliau būti neutraliomis stebėtojomis ir tik viešo apgailestavimo dėl vaiko likimo reiškėjomis ir teigėjomis, kad smurtas prieš vaiką netoleruotinas.

Reikia skubių konkrečių veiksmų, nes turbūt jau supratote, žodžių čia nepakanka, jie nieko nebereiškia.

Kreipiamės ir į gerbiamą Krašto apsaugos ministrę.

Vadovaujate struktūrai, kurios tiesioginė pareiga ginti Lietuvos žmones nuo išorės priešų. Tačiau puikiai žinote, kad labai neretai įvairiuose kraštuose, stichinių ar įvairių kitų nelaimių metų kariuomenė pasitelkiama civiliniams poreikiams.

Ar jūs pajėgi padaryti taip, kad namas Kaune, Klonio gatvėje, kariuomenės pastangomis kiaurą parą būtų saugomas ir neprieinamas jokiems kaukėtiems, kad ir LR vardu veikiantiems banditams? Kad tokia apsauga būtų iki tol, kol nebus pradėta tirti ir padėtas pats paskutinis taškas pedofilijos ir žudymų byloje? Norime pabrėžti, kad mergaitei iškilo reali grėsmė būti nužudytai VSD kriminalinės grupuotės užsakymu.

Ar jūs tokią elementarią apsaugą galite nedelsiant suorganizuoti ar, vis tik, jūsų vadovaujama ministerija tėra tik dar vienas eilinis labai brangus, tačiau tik fasadinis kičas? Gal įrodysite, kad taip nėra?

Pabaigai.

Nemėgstame tokiuose kreipimuose cituoti politikų, tačiau šį sykį padarysime išimtį ir pacituosime Vytautą Landsbergį: "‎Mes sėdim krūmuose. Kad nebūtume apšaukti, kad mes ten "kedininkai" ar kokie nors. Geriau tegul daro su tuo vaiku ką nori, kad tik ant mūsų ko nors nepasakytų".

Šie žodžiai tinka tiek paprastiems piliečiams, tiek ir tiems piliečiams, kurie užima pačius aukščiausius valdžios postus.

Todėl pridėsime nuo savęs - gerbiamos Lietuvos Respublikos Prezidente, Seimo pirmininke, Krašto apsaugos ministre - nebijokite būti patvorinėmis (šio žodžio reikšminį apibrėžimą rasite žemiau), nedelsiant priimkite reikalingus sprendimus. Tuojau pat. Pirmiausia pasakykite STOP visam šitam valstybės vardu riedančio kriminalinio iškrypimo buldozeriui. Tam ir esate valdžia. Nebesėdėkite sudėję rankas. Tačiau jei esate to nepajėgios padaryti - traukitės tą pačią akimirką jau šiandien, nieko nelaukdamos. Žmonės jus supras.

Pagarbiai,
EKSPERTAI.EU

P.S.1
Folkloras (iš angl. folk – tauta, liaudis ir lore – žodinė tradicija, paveldas) yra tautos žodinės tradicijos visuma.
Iš naujųjų Lietuvos laikų folkloro.
Lietuvoje atsirado naujas terminas žmonėms apibūdinti - patvorinis. Štai žodžio patvorinis apibrėžimas.
Patvorinis - tai pilietis, kuriam nenusispjaut, kas vyksta už jo tvoros, jis neabejingas kaimyno, bendradarbio, giminės ar draugo nelaimei. Patvoriniui ne tas pats, kas vyksta Lietuvoje, jis gali aukotis dėl bendro reikalo, jam rūpi Lietuvos vaikai, nes jie Lietuvos ateitis. Patvoriniai drąsūs, jų taip paprastai neįbauginsi ir neapgausi. Vienos smulkutės teisėjos nesugebėjo palaužti visas klanas su visom jėgos struktūrom, parsidavusiais politikais, nužmogėjusia žiniasklaida ir Lietuvos priešais. Šita moteris padaryta iš tokios tvirtos medžiagos, kurios nėra cheminių elementų lentelėje. Būti priimtam į patvorio piliečių tarpą laikoma didele garbe.

P.S.2
Iš mergaitės psichologinės apklausos. 2009 Kovo 23 – gegužės 25 dienomis ekspertizę atliko Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Ekspertizės akte teigiama, jog mergaitė „gali teisingai suvokti konkrečias faktines reikšmingas bylai aplinkybes ir duoti parodymus, jai nenustatytas polinkis fantazuoti“.

Psichologė: „Kai tu sakei, kad tau kišdavo, kaip tu tada jauteisi?“
Mergaitė: „Nu, aš kosėdavau.“
Psichologė: „Aha. O kosėdavai dėl ko?“
Mergaitė: „Nes kišdavo.“
Psichologė: „O kai tau kišdavo, tu buvai nusirengusi ar apsirengusi?“
Mergaitė: „Apsirengusi ir nusirengusi.“
Psichologė: „O tau skaudėdavo?“
Mergaitė: „Skaudėdavo.“
Psichologė: „O gali parodyti, kur skaudėdavo?“
Mergaitė: „Čia.“ (rodo į burną).
Psichologė: „O kada tu matei paskutinį kartą mamą?“
Mergaitė: „Nemačiau mamos.“
Psichologė: „Nematei mamos. O buvai pas ją?“
Mergaitė: „Meluoja ji.“
Psichologė: „O ką jinai meluoja?“
Mergaitė: „Jinai meluoja, kad tipo tas Andrius nelaižydavo manęs, o iš tikrųjų laižydavo.“
Psichologė: „Laižydavo? O ar gali pasakyti, kur jis laižydavo?“
Mergaitė: „Ten, kur mama gyvena.“
Psichologė: „O kuriame kambaryje laižydavo?“
Mergaitė: „Kur du.“
Psichologė: „Kur du?“
Mergaitė: „Bet dar ir tualete.“
Psichologė: „Tualete?“
Mergaitė: „Ir vonioje.“
Psichologė: „O ar tu atsimeni, kaip atrodė sysalas? Galėtum nupiešti? O tu man gali pasakyti, kiek kartų jis kišdavo?“
Mergaitė: „Daug. Kiek būdavau.“

P.S.3
2012 m. sausio 9 d. vaizdo kamera antstolis užfiksavo galimai nukentėjusios mergaitės parodymus. Antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokole rašoma:
„Konstatuoju, kad atvykus adresu (adresas) gyvenamajame name buvo mažametė (vardas, pavardė, asmens kodas). Paklausus (vardas, pavardė) ar sutiks prieš video kamerą pasisakyti dėl galimybės gyventi su motina (vardas, pavardė), ji tam neprieštaravo ir sutiko būti filmuojama.
Paklausus ar sutinka leisti filmuoti mažametę (vardas, pavardė) (vardas, pavardė) atsakė, kad sutinka ir leidžia.

Filmavimo metu (mažametės vardas, pavardė) pasakė: "Aš nenoriu gyventi su Laima... Aš nenoriu gyventi su Laima todėl, kad jos draugai man kišo į burną pimpalą. Laima stovėdavo ir ne kartą žiūrėdavo... Ir net buvo vieną kartą sakę, kad tylėčiau ir nepasakyčiau, kad man kiša į burną pimpalą, nes tada man gali įdurti... su peiliu sakė. Su Neringa aš noriu gyventi, kad ji man yra labai... ji man gero nori labai. Aš tik su ja noriu gyventi, su Laima labai nenoriu gyventi. Nenoriu su Laima gyventi, tik su Neringa. Dar (antros mažametės vardas) kišdavo jai į burną pimpalą... dar būdavo pririšę... Su Neringa aš noriu gyventi".

Faktų konstatavimas pabaigtas 2012 m. sausio mėn. 9 d. 10 val. 50 min. Konstatuojant faktines aplinkybes naudota techninė priemonė: videokamera. Laikmenos, kuriose užfiksuotos faktinės aplinkybės yra pridedamos prie teismui perduodamo protokolo ir yra šio protokolo sudedamoji dalis“. Pasirašo antstolis.

P.S.4
Vilniaus apygardos teismo 2009 spalio 6 d. nutartį rasite ČIA.

P.S.5 Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komiteto atlikto aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundų tyrimu, parlamentinio tyrimo išvada rasite ČIA.

STOP

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. patiko
(2012-10-23 13:40:19)
(87.247.108.79) Parašė:

folkloras.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras