2023 m. rugsėjo 28 d.

 

Neišnaudota galimybė: VEKS biudžetas galėjo būti dešimt kartų didesnis

Paskelbta: 2009-10-03 07:57 Autorius: ekspertai.eu

KLAUSIMŲ CIKLAS VALDŽIOS INSTITUCIJOMS "KODĖL LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMA NETAPO NACIONALINE?" (2 dalis)

1 dalis, 2 dalis, 3 dalis, 4 dalis, 5 dalis, 6 dalis, G.Ilgūnui

Vieši klausimai LR Ministrui pirmininkui, nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) ir Lietuvos tūkstantmečio programos (TŪKSTANTMEČIO) stebėsenos komisijos pirmininkui p. Andriui Kubiliui,
VšĮ "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" steigėjams LR kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui ir Vilniaus miesto savivaldybės merui Viliui Navickui, LR finansų ministrui Algirdui Šemetai

Šiandien didžiausios šiuolaikinės Europos grėsmės ir socialinės problemos – skurdas, bedarbystė, ekonominės migracijos pasekmės ir kitos bėdos slegia paprastų Europos gyventojų pečius. Tačiau iššūkių nebijanti nacionalinė programa VEKS, nepaisant įvairių kliūčių užtikrintai skinasi kelią į priekį.

Tęsiame klausimų ciklą kuris mūsų manymų turėtų ženkliai prisidėti prie nacionalinės programos VEKS sėkmingo įgyvendinimo.

Vilnius - ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

Pagarbiai,
"ekspertai.eu"

KLAUSIMAI:

1. LRV 2008 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 150 ir 2003 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 971 Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, koncertinė įstaiga Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus dailės akademija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir kitos įstaigos buvo įtrauktos į Tūkstantmečio ir į VEKS programas. Be to minėtos įstaigos beveik kiekvienais metai yra įtraukiamos į Valstybės investicinę programą (VIP) ir gauna valstybės biudžeto dotacijas kaip tiesioginės asignavimų valdytojos:

a) Dėl kokių priežasčių šios įstaigos yra įtrauktos į TŪKSTANTMEČIO ir VEKS programas, nors jokių papildomų lėšų per TŪKSTANTAMEČIO ir VEKS programas (išskyrus ir taip skiriamas VIP lėšas) neskiriama?

b) Jeigu šios nacionalinės įstaigos įtrauktos į VEKS programą, tai reiškia, jog jos yra grynai Vilniaus prerogatyva ir turtina tik Vilniaus miesto kultūrinį gyvenimą (jei ne, tai prašom paaiškinti išsamiai, jei taip, aiškinti nebūtina)?

c) Kaip ir kur sužinoti kiek konkrečiai lėšų bus panaudota 2009 metais kiekvienai vykdomai TŪKSTANTMEČIO ir VEKS programų priemonei?

d) Dėl kokių priežasčių vienai priemonei reikalingi du ar daugiau vykdytojai?
_______________________________________________________

2. VEKS biudžetas, kuris šiuo metu siekia apie 300 milijonų litų (tikslios sumos kolkas nežino niekas), galėjo siekti ne vieną milijardą litų: dėl kokių priežasčių į TŪKSTANTMEČIO ir VEKS programą nebuvo įtraukti ir kiti objektai (pvz. analogiškai kaip Nacionalinis dramos teatras ir t.t.) gaunantys finansavimą per VIP programą (juk tada nei vienas ES komisaras ir net nei vienas eilinis europietis nepapriekaištautų, jog Lietuva skiria per mažai pinigų kultūrai, o VEKS biudžetas būtų mažiausiai dešimt kartų didesnis negu dabar)?

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
S
IP 2a02:8084:46c3:b100:bd9d:b02b:cbaa:e6aa | 04:12:08 https://youtu.be/8xfxR9_lSFI?si=l6bMtjnUS0lsktzg...
dr. Jonas Ramanauskas joramlty
IP 149.75.56.192 | 02:56:25 Asilui Guliavičiui, kada bus konstituciniai rinkimai? ...
Gintas
IP 195.1.22.136 | 01:52:55 Ilgai galvojo ekspertai ...
Darijus
IP 2a02:678:546:500:c593:2c05:31b7:68df | 23:50:47 Hitleris 45-ais irgi norėjo nutraukti karą....