2024 m. birželio 23 d.

 

Neskelbiama, ką istorinio pokalbio metu Moldovos prezidentė pasakė Nausėdai

Paskelbta: 2023-12-09 07:56 Autorius: ekspertai.euGerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda, iki šiol neatsimenantis, ar išstojo iš TSRS komunistų partijos, ar neišstojo, Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Moldovos Prezidente Maia Sandu.

Lietuvos ir Moldovos vadovai aptarė Moldovos eurointegracijos procesą.

Per pokalbį valstybės lyderis akcentavo nuoseklią Lietuvos paramą Moldovos integracijai į Europos Sąjungą.

„Šalis padarė didelę pažangą įgyvendinant reformas ir Europos Komisijos rekomendacijas, tačiau būtina ir toliau dėti visas pastangas siekiant progreso, nes nuo jo priklausys šalies eurointegracijos greitis ir sėkmė“, - pagyrė Moldovą G. Nausėda.

Pasak vyriškio, „Moldovai ypač svarbu demonstruoti pažangą vykdant teisingumo sistemos reformą, kovojant su korupcija ir oligarchais“.

„Lietuva yra pasirengusi ir toliau dalintis patirtimi siekiant padėti Moldovai stiprinti reikiamus gebėjimus Europos integraciniame kelyje“, - atskleidė G. Nausėda.

Jis taip pat priminė, kad „kitą savaitę vyksiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimas – itin svarbus tiek Moldovos, tiek Ukrainos eurointegracijos ateičiai“.

„Būtina pasiekti ES vadovų sutarimą dėl šių šalių stojimo į ES derybų pradžios be jokių papildomų sąlygų. Tai yra geopolitinės reikšmės sprendimas, svarbus visai Europai. Turime pademonstruoti politinę valią ir žengti link didesnės ir stipresnės ES“, - nurodė G. Nausėda.

Ką Gerovės valstybės kūrėjui pasakė Moldovos prezidentė ir ar ji irgi pagyrė Lietuvą už pažangą, Prezidentūra neskelbia.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras