2023 m. lapkričio 28 d.

 

Neviešas laiškas dėl galimybės pigią elektros energiją gaminti Lietuvoje

20
Paskelbta: 2022-09-29 10:04 Autorius: ekspertai.eu

Šis neviešas laiškas adresuotas atskirai, šiems šalies žmonėms tarnaujantiems asmenims:
• Gerovės valstybės kūrėjui Gitanui Nausėdai
• Energetikos ministrui Dainiui Kreiviui
• Finansų ministrei Gintarei Skaistei
• Aštuonių Seimo frakcijų seniūnams bei vieninteliam Seimo nariui neįsiregistravusiam į jokią frakcijąLabas,

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje buvo viešai paskelbta buvusios europarlamentarės, socialinių mokslų (ekonomikos) daktarės, docentės Margaritos Starkevičiūtės nuomonė apie nepagrįstai aukštas dabartines elektros energijos pardavimo kainas ir pigios elektros energijos gamybos galimybes Lietuvos elektrinėse.

Maloniai kreipiamės į jus ir prašome atsakyti į visą visuomenę jaudinantį svarbų klausimą:

Ar yra teisingi šie 10 žemiau pateiktų žinomos ekonomistės dr. M.Starkevičiūtės viešai išsakytų teiginių, o jei jie neteisingi, tai kurie iš jų ir kodėl neteisingi, t.y. kaip tie neteisingi teiginiai turėtų būti ištaisyti ir suformuluoti teisingai (prašome atsakyti ne apibendrintai, o į kiekvieną teiginį atskirai):

1. „Igntis“ dalį elektros energijos pagamina labai pigiai (pvz., už 1 ar kelis euro centus už 1 kWh Kauno hidroelektrinėje), tačiau Lietuvos vartotojams ją parduoda dešimtis kartų brangiau.
Vieta atsakymui:

2. Sutvarkyti šią krizę labai paprasta – tiesiog reikia nustoti tą elektrą pardavinėti per spekuliantų „biržą“, o iš elektrinių tiesiogiai tiekti vartotojams. Kartu reikia įjungti ir dujomis bei mazutu kūrenamas šilumines Lietuvos elektrines.
Vieta atsakymui:

3. Dėl aukštų elektros energijos kainų gresia dideli nemalonumai, nes pirmiausiai sustos pramonė, smulkus verslas, Lietuva neteks pajamų šaltinio, ir tai visiškai nereikalingas dalykas, nes Lietuva turi savo energetinių pajėgumų, ir mes galime sugeneruoti pakankamai elektros energijos savo reikmėms. Mums nereikia jokios elektros biržos, nes visi Lietuvos elektros pajėgumai yra veikiantys, ir aš pati paskambinau į elektrą gaminančias įmones, ir jos patvirtino, kad jos visos yra tvarkingos ir veikiančios. Lietuva gali iš karto pradėti gaminti elektrą už tą kainą, paskaičiavus savikainą, netgi dabar uždarytos Vilniaus TEC (termofikacinės elektrinės), kuri yra užkonservuota, ta kaina būtų 18 centų už kilovatvalandę (kWh). Ta kaina yra proto ribose, ir su tokia kaina visi galėtume ramiai toliau dirbti.
Vieta atsakymui:

4. Lietuvos elektrinės naudoja vandens, vėjo ir saulės energiją,  yra kūrenamos mazutu, biokuru arba dujomis, ir visi sako, kad dujos labai brangios, tačiau ES rengiasi įvesti aukštutinę dujų kainų ribą, ir tą kainų skirtumą kompensuoti. Reiškia, kad mes apskritai neturime problemų su dujų kaina. Galima pradėti gaminti elektrą ir ją pardavinėti verslui ir gyventojams normalia nebrangia kaina.
Vieta atsakymui:

5. Elektros energijos kainų dalis, susidariusi dėl labai aukštų elektros kainų, kai energiją pardavinėjančios įmonės gavo labai didelius pelnus, turi būti paskirstyta vartotojams kaip kompensacija.
Vieta atsakymui:

6. Mūsų vyriausybė sako, kad jiems toje biržoje „Nord Pool“ neva liepė dalyvauti ir pirkti elektrą ES, ir kad neva kitaip negalima. Aš tuo netikiu, nes buvau ES Parlamento narė, ir žinau, kad kiekviena šalis elgiasi taip, kaip jai patogu, ir kaip ji susitaria. Nėra tokių dalykų, kad kažkas verčia taip daryti.
Vieta atsakymui:

7. Vyriausybė sako melą, nes sako, kad Lietuva neturi pakankamų elektros energijos gamybos pajėgumų. Nors visose viešose „Litgrid“ ir „Ignitis“ ataskaitose tie gamybos pajėgumai yra nurodyti.
Vieta atsakymui:

8. Vyriausybė meluoja ir sako, kad ji nebeturi gamybos pajėgumų, ir visa ES laksto, galvoja, kaip čia tai „vargšei“ Lietuvai padėti, ir sugalvoja labai sudėtingą ir brangų būdą – biržą.
Vieta atsakymui:

9. Pigios elektros energijos gavimo būdas yra labai paprastas – reikia tik visu pajėgumu įjungti turimas Lietuvos elektrines ir imti patiems gaminti elektrą.
Vieta atsakymui:

10. Su aukštomis elektros energijos kainomis yra susijęs Rokas Masiulis ir jo žmona, dirbanti elektros energijos biržoje.
Vieta atsakymui:

Iš anksto dėkojame už operatyvius, išsamius, dalykiškus atsakymus, kuriuos diskretiškai paskelbsime tinklalapio ekspertai.eu skaitytojams bei „PressJazz TV“ žiūrovams.

P. S.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. P.S.
(2022-09-30 14:43:56)
(5.20.244.73) Parašė:

Pagal valdžios rekomendaciją ,visi investavome pinigus , statome saulės, vėjo, hidro elektrines upeliuose. Dabar mums už pagamintą elektrą nesiruošia mokėti biržos kainomis? Bet juk turime visą permainingos saulės, vėjo, hidro el. energijos kaupimo Sistemą: KHAE (Kruonio hidro akumuliacinė elektrinė). Ji surinks perteklinę el.energiją ir sukauptą elektrą atiduos pikų metu. Nereikia pirkti brangių Ličio akumuliatorių laukų,faktorijų ir t.t...Juk vieninteliai Rytų Europoje turime Energijos kaupiklį. Matau, kad čia dedasi nelegalūs Dalykai. Nusikaltimas nežinoti ką turime Energetikoje. Pagaliau informuokite amerikiečius, pasakykite, kad turime hidroakumuliacinę. Kartais protas ateina per užp..lį.19. >1
(2022-09-30 12:50:30)
(81.7.95.210) Parašė:

ar neužtektų po trinkelę į rurą?18. Anupras
(2022-09-29 21:09:02)
(188.69.55.152) Parašė:

Visur aukštos dirbtinai sukeltos kainos (ne tik LT teritorijoje). Visur tas pats šwabo planas vykdomas. O jūs logikos jų veiksmuose ieškote, logiškus klausimus užduodate.17. S
(2022-09-29 18:23:56)
(2a02:8084:46c3:b100:f0fa:5b8e:b470:e7bf) Parašė:

Tai yra jau donorystes istatymas...dar pataisa gali padaryti..." Negalintys susimoketi ir isgyventi is darbo uzmokescio, gali patys prisistatyri i donorystes centra, kur jo organus maloniai sutiks padalinti kitiems, dar vis vilties neprarandantiems isgyventi..." su prierasu" Tu mums rupi"... :)))16. U-2
(2022-09-29 18:22:04)
(2405:8100:8000:5ca1::16b:b9e) Parašė:

Chmmmm..... Dabar mums beliko sulaukti kol TS-LGBT teisingumo veidas Zalimas pareiks, kad pigi elektra nukreipta pries Lietuva ir Landzbergiu seima, naudinga tik Rusijai o dr. M.Starkevičiūtės viešai išsakytus teiginius sugalvojo Putinas. Protestuodamas pries prokuraturos ir VSD neveikluma, prisikals kiausus prie Katedros aikstes grindinio ir sedes ten iki dr. M.Starkevičiūtės susaudymo.15. Nu jo...
(2022-09-29 17:53:45)
(88.118.47.192) Parašė:

Nesuprantu visuotinio nepoasitenkinimo... Niekas nieko jau senokai nebeslepia: "... tu neturėsi nieko, ir būsi laimingas, kad neturi nieko..." Nepatenkintieji gali eutanazuotis genetiką išdarkančiais "skiepais", parūpintais Bilo Vakcinos...14. Labiausiai
(2022-09-29 16:54:56)
(18.195.225.201) Parašė:

man gėda už bankininką, nes už jį vienitelį iš šio sąrašo balsavau. Ne todėl, kad kažko ypatingo tikėjausi, bet kaip alternatyvą užingridams. Tačiau jog jis bus toks bekiaušis, net juodžiausiame sapne negalėjau pagalvoti. Jau toks bailys kaip kiškis. Bijo senmergių, bijo žolės rūkytojų, bijo liberastų ir išvis dreba, kad nepatiks kolektyviniam švabui. Kaip reikia gyventi su tiek baimių?13. Jau
(2022-09-29 16:47:00)
(89.190.120.66) Parašė:

Iš anksto žinom 1 atsakymą į visus klausimus-kaltas putinasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras