2024 m. gegužės 30 d.

 

Nežiūrint į nepatekusios į Prezidento rūmus laureatės poelgį, G. Nausėda dėl nesusipratimo atsiprašė V. Kuodytės

20
Paskelbta: 2020-02-13 22:50 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentas, pirmoji šalies ponia ir laureatai. Nuotr. prezidentas.lt


Vasario 13 d. prezidentas Gitanas Nausėda įteikė šiemetines Nacionalines kultūros ir meno premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems šalies menininkams ir pakvietė nusilenkti ir tiems, kas atkūrė laisvą valstybę, ir tiems, kas ją kuria toliau.

„Nes kas, jei ne kadaise iškovota laisvė, leidžia mums šiandien realizuoti savo kūrybines galias? Kas, jei ne kultūra ir menas, yra tie esminiai tautos ir valstybės įtvirtinimo elementai, padedantys mums suvokti save, o pasauliui – sužinoti apie mus? Jus, brangūs laureatai, drąsiai galima vadinti naujaisiais Lietuvos kultūros signatarais. Patvirtinančiais jos brandą unikaliais parašais – savo kūryba“, - perskaitytoje kalboje pažymėjo G. Nausėda.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis šiemet įvertinti gerai Lietuvai pažįstami, mylimi ir gerbiami kūrėjai: kino režisierius Algimantas Puipa už kino vaizdų poetinę realybę; rašytojas Saulius Šaltenis už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių; operos solistė Asmik Grigorian už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą. Taip pat kūrybinė grupė – Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė už įkvepiantį bendradarbiavimą kuriant aukščiausio lygio kritinį meną; kompozitorė Zita Bružaitė už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą.

Pasak prezidento, visų šiandien apdovanojamų laureatų vardai kartu sudėti sudaro įspūdingą mozaiką, parodančią, kiek daug yra pasiekusi Lietuvos kultūra, kuri geba remtis į ilgametį savo paveldą, kartu žavėti viso pasaulio publiką modernumu ir kviesti susimąstyti visai žmonijai ypač jautriomis temomis.

Nuoširdų ačiū valstybės vadovas tarė ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai, ypač kadenciją baigiančiai jos pirmininkei profesorei Viktorijai Daujotytei-Pakerienei, už prisiimtą milžinišką atsakomybę atrinkti kelias pavardes iš didžiulio Lietuvos kūrėjų žvaigždyno.

Dar viena laureatė – aktorė Viktorija Kuodytė – ceremonijoje nedalyvavo, nes pastaroji buvo tiesiog neįleista į Prezidentūra. Neįleido todėl, kad ji nebuvo įrašyta į sąrašą.

„Jai atvykus į Prezidentūrą paaiškėjo, kad ji nebuvo įtraukta į Kultūros ministerijos Prezidentūrai pateiktą sąrašą ir jai nebuvo išrašytas leidimas patekti į Prezidento rūmus. Leidimų biurui derinant formalumus dėl leidimo suteikimo, laureatė išėjo ir su ja nepavyko susisiekti telefonu“, - išplatintame Prezidentūros paaiškinime atskleidžiamos incidento priežastys visuomenei.

Kitaip tariant, V. Kuodytė pati pasielgė neapdariai, neatsiliepusi į skambutį ar tiesiog būdama ne ryšio zonoje, kai jai skambino iš Prezidentūros.

Tačiau nežiūrint į nepatekusios į Prezidento rūmus laureatės poelgį, G. Nausėda dėl įvykio atsiprašė ir pažadėjo, kad su V. Kuodyte susitiks asmeniškai ir įteiks jai tą Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Šaltinis: prezidentas.ltKai visa prezidento G. Nausėdos vadovaujama Prezidentūra savo lygšioline veikla daugiau primena tik vidutinių gebėjimų viešųjų ryšių kontorą, o ne Prezidentūrą, per daug kažkuo stebėtis nevertėtų...

Galima tik palinkėti, kad G. Nausėdos pasirinkta komanda daugiau nedarytų tokių klaidų ir šaudytų ne pro šalį, o taip pat tiksliai, kaip šaudo šalies vadovas iš patrankos:O Viktoriją ekspertai.eu sveikina ir kviečia šokiui:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. francuz
(2020-02-15 08:50:50)
(188.69.208.189) Parašė:

Kas valdo Lietuvą nereikia klausti. Bet bent jau statytinius protingesnius parinktų, o tai šie net iki aštuonių nesuskaičiuoja...19. Kontoroje yra ir daugiau
(2020-02-14 18:08:36)
(78.58.225.231) Parašė:

Kaip spauda rašė apie Ober patarėją ,kuris sunkiai orientuotas aplinkoje. Atsiprašė Gerb. Viktorijos, bet ne tas žodis,Ji juk buvo pasidžiaugusi su viso gyvenimo artimais, savo talanto įvertinimu ,daug kas lauke TV laidos,o pasirodo jos neįsileido .....siaurakakčiai Mat apdovanojimą jei vis tiek įteiks asmeniškai ,teisinosi įteikėjas,kokiam tai kampe jei vienai ir įteikejui atrodo nuostabu. Negirdėtas nuotikis ant viso svieto. Kaip Bočiai sakydavo : “Pagal Jurgį ir kepurė”18. Nu jo... Algirdui
(2020-02-14 17:49:07)
(188.69.192.123) Parašė:

Adekvatūs viską matė dar prieš rinkimus. Čia avinams buvo problema balsuojant suprasti, kad vyr. kasininkė ir Byvis, - žaidžia skirtingose komandose, tačiau už tą pačią juos šeriančią ranką...17. Algirdas
(2020-02-14 17:36:07)
(188.123.231.100) Parašė:

Keisti zmones isrinke net prezidenta zydeli banku klapciuka tikejosi pokyciu i gera...16. Darijus
(2020-02-14 17:12:04)
(185.6.235.140) Parašė:

Lietuviukai, jūsų intelektualinis lygis auga.15. kuodytė
(2020-02-14 16:29:42)
(213.47.193.235) Parašė:

Nukirskit man rankas, jei aš priimsiu apdovanojimą iš kapitalistų statytinio.14. Išvada viena
(2020-02-14 15:08:37)
(188.123.231.64) Parašė:

Visą Lietuva šiandien susiduria su švedų bankų sunkumais. Būtų Nausėda sėdėjęs banke, sunkumų būtų nekilę ne tik SEB banke, bet ir Lietuvoje.13. to 9 "Baltijos kelio" aukos
(2020-02-14 12:16:47)
(87.198.117.55) Parašė:

Man labai patinka tokie komentarai. Taip gerai nuteikia.:)Malonu matyti, kad žmonės gavo tai, ko taip norėjo, prašė ir už ką net "kovojo" (kabutėse, aišku).Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras